Минфин - Курсы валют Украины

Установить
Lasvegas
Lasvegas
Зарегистрирован:
15 декабря 2009

Последний раз был на сайте:
11 октября 2023 в 20:40
Подписчики (191):
register
register
45 лет, Харьков
naf422
naf422
Servit
Servit
67 лет
AlexParkh
AlexParkh
mybank
mybank
antonioban
antonioban
ballistic
ballistic
3 года
Banderlog
Banderlog
Чернівці
Victor888
Victor888
hannibal
hannibal
Kiev
70059242
Дмитрий Кожух
120969
120969
все подписчики
19 мая 2014, 11:07

Правління Національного банку України ПОСТАНОВА від 12 травня 2014 року № 270 м. Київ

Правління Національного банку України

ПОСТАНОВА

від 12 травня 2014 року

№ 270

м. Київ

Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті

Зареєстровано

в Міністерстві юстиції України

14 травня 2014 року

за № 496/25273

Відповідно до статті 387 Господарського кодексу України, статей 7, 25, 44, 45, 56 Закону України «Про Національний банк України», статей 1 та 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», розділів ІІ та ІІІ Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю», а також з метою підтримки стабільності валютного ринку України Правління Національного банку України постановляє:

1. Установити, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені в статтях 1 та 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

2. Установити вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону на користь юридичних осіб, які не є уповноваженими банками, фізичних осіб-підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), на рахунки, відкриті в уповноважених банках для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи, а також надходжень в іноземній валюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України.

Не підлягають обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України надходження в іноземній валюті:

  • на користь держави або під державні гарантії;
  • за кредитами, позиками, що залучаються відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, або від міжнародних фінансових організацій, членом яких є Україна, або від міжнародних фінансових організацій, за договорами з якими Україна зобов’язалася забезпечувати правовий режим, який надається іншим міжнародним фінансовим організаціям;
  • за проектами (програмами) міжнародної технічної допомоги, що пройшли державну реєстрацію;
  • на користь резидентів-посередників за договорами комісії, доручення, консигнації або за агентськими угодами, що підлягають подальшому перерахуванню власникам коштів. Уповноважені банки, які обслуговують власників цих коштів, здійснюють обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті відповідно до вимог цього пункту;
  • що надійшли як помилковий переказ.

Розмір надходжень в іноземній валюті, що підлягають згідно з абзацом першим цього пункту обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, у тому числі безпосередньо Національному банку України, установлюється окремим розпорядчим документом Національного банку України.

Вимога щодо обов’язкового продажу поширюється на надходження в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04 лютого 1998 року № 34 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 02 жовтня 2002 року № 378, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24 жовтня 2002 року за № 841/7129) (зі змінами) (далі –Класифікатор), і в російських рублях.

Уповноважений банк зобов’язаний попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, на які згідно з абзацом першим цього пункту поширюється вимога щодо обов’язкового продажу, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2603 «Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання» (далі – розподільчий рахунок).

Уповноважений банк зобов’язаний здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті згідно з вимогами цього пункту та в установленому Національним банком України розмірі:

  • без доручення клієнта;
  • не пізніше ніж на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок.

3. Установити вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень із-за меж України в іноземній валюті на користь фізичних осіб (резидентів та нерезидентів) у сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 150 000 гривень за місяць.

Не підлягають обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України надходження із-за меж України в іноземній валюті на користь фізичних осіб (резидентів та нерезидентів), що повернуті у зв’язку з невірно зазначеними реквізитами.

Вимога щодо обов’язкового продажу поширюється на надходження в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора та в російських рублях.

Уповноважений банк зобов’язаний попередньо зараховувати кошти, які надходять із-за меж України за переказами на користь фізичних осіб в іноземній валюті, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2909 «Інша кредиторська заборгованість за операціями з клієнтами банку» (далі – аналітичний рахунок).

Уповноважений банк зобов’язаний здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті згідно з вимогами цього пункту:

  • без доручення клієнта;
  • не пізніше ніж на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на аналітичний рахунок.

Уповноважений банк здійснює зарахування гривневого еквівалента на поточний рахунок отримувача переказу не пізніше наступного робочого дня з дня здійснення обов’язкового продажу.

4. Унести до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні, затверджених постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2007 року № 496, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 01 лютого 2008 року за № 74/14765 (зі змінами), такі зміни:

главу 1 після пункту 1.7 доповнити новим пунктом 1.8 такого змісту:

«1.8. Виплата переказу (переказів), що надійшов (надійшли) в іноземній валюті з-за кордону на користь фізичної особи, у сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 150 000 гривень за місяць, здійснюється в гривнях і зараховується на поточний рахунок отримувача переказу (переказів)».

У зв’язку з цим пункти 1.8 – 1.10 уважати відповідно пунктами 1.9 – 1.11;

пункт 2.5 глави 2 виключити.

5. На час дії цієї постанови інші нормативно-правові акти Національного банку України діють у частині, що не суперечить цій постанові.

6. Генеральному департаменту грошово-кредитної політики (Щербакова О. А.) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків України для використання в роботі, а банкам України – до відома їх клієнтів.

7. Прес-службі (Кутерещин О. Р.) забезпечити опублікування цієї постанови в газеті «Урядовий кур’єр» протягом трьох днів після її державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

8. Постанова набирає чинності з 20 травня 2014 року та діє до 20 серпня 2014 року.

Голова

С. І. Кубів

Інд. 29-2


Просмотров: 5710, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии - 6

+
0
Donkey
Donkey
19 мая 2014, 15:50
#
Пункт 3 передрали отсюда 조선민주주의인민공화국중앙은행 — Центральный банк Корейской Народно-Демократической Республики
+
0
ESP
ESP
19 мая 2014, 22:58
#
Вопрос к автору — что в Постановлении нового (читай, хренового) для юрлиц?
С физлицами все более-менее понятно…
+
0
Lasvegas
Lasvegas
20 мая 2014, 8:57
#
Нового ничего, лишь продление старого:)
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
20 мая 2014, 15:40
#
«Розмір надходжень в іноземній валюті, що підлягають згідно з абзацом першим цього пункту обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, у тому числі безпосередньо Національному банку України, установлюється окремим розпорядчим документом Національного банку України.»

При изменении основного документа, наверное должен быть и новый «окремий розпорядчий документ» со ссылкой на данное постановление или как всегда, все старые тоже действительны…
+
0
Vadim
Vadim
21 мая 2014, 9:08
#
Ессно minfin.com.ua/blogs/Lasvegas/50710/
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
21 мая 2014, 11:33
#
Спасибо, тоже нашел № 271.

Единственно, вызывает недоумение такой факт — в стране катастрофически не хватает валюты, а в постановлении обязательная продажа установлена на уровне 50%.
Неужели нельзя сделать 100% или в качестве компромисса в виде 75%-80%?
Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться