24 марта 2017
Последний раз был на сайте:
18 ноября 2024 в 16:40
-
Руслан Костенюк
34 года, Кам\'янець-Подільський
-
Crypto INFO
54 года, Київ
-
Ольга Бухач
43 года, Ровно
-
Софія Гриценко
53 года, Берестечко
-
Chertopoloh
54 года
- 17 января 2024, 12:05
2024 — рік запитань чи рік нових можливостей
Починаємо даний рік більше з питань, тому що поки немає розуміння щодо фінансування від США та ЄС, що резерви у нас набато більші ніх на 1 січня 2023, і зараз вони на 01 січня 2024 складають 40,5 млрд.дол., це на 10,5 млрд.дол більше ніж рік тому! Облікова ставка зазнала також великих змін, замість 25% вже складає 15%. Хоча в той же Турції вона тільки зростала, і зараз складає 42,5%. Аргентина — 118%.
Щодо курсу, так його відпустили, це правильно. Але більше питань, чому його в грудні так відпустили — відповідь проста: не було розумінь по США та ЄС, плюс треба було без друку грошей закривати рік. Підняття курсу виправило ситуацію, плюс великий попит на міжбанку та готівковому ринку зіграв свою роль. Зараз цей «хайп» відпрацювали. Готівка просіла майже на 1,5 грн від піку в 40 грн.
ЄС активно працює над виділенням грошей, мають питання за 1-1,5 місяця закрити. В США також плюс-мінус такий термін. Виклик від США — це вибори Президента в листопаді 2024 р.
Ставка податку для банків в 50% за 2023 рік принесе чимало коштів в Бюджет, бо большість побили рекорди, це додасть розуміння по надходженню.
Трохи інфо від НБУ:
— Споживча інфляція в Україні далі сповільнювалася (загальна – до 5.1% р/р, базова – до 5.7% р/р у листопаді) завдяки подальшому зниженню тиску з боку витрат бізнесу, ефектам від більших урожаїв 2023 року, а також стійкій ситуації на валютному ринку. Останнє разом з поліпшенням очікувань послаблювало і фундаментальний інфляційний тиск. За оцінками НБУ, зниження інфляції тривало й у грудні.
— У грудні економічна активність послабилася, переважно сезонно. Певну роль зіграло перенесення зимових свят, що, з одного боку, призвело до послаблення активності в секторах послуг, а з іншого – до пожвавлення роздрібної торгівлі. Водночас високі врожаї пізніх культур та їх переробка підтримували харчову промисловість, замовлення оборонного сектору та залізничників – машинобудування, а подальше розширення морських перевезень – роботу транспорту.
— Дефіцит бюджету в грудні та загалом за рік сягнув чергового рекорду. Водночас його річний обсяг був дещо нижчим порівняно із затвердженим показником. Основними джерелами фінансування дефіциту були міжнародна допомога та внутрішні запозичення.
— У листопаді від’ємне сальдо торгівлі товарами зменшилося через нарощування експортних поставок новим морським шляхом та зниження імпорту під впливом блокади західних кордонів. Однак дефіцит поточного рахунку розширився через затримку з надходженням грантової допомоги від США. Завдяки надходженням міжнародної допомоги резерви в листопаді знизилися лише незначно, а в грудні відновили зростання та становили 40.5 млрд дол. станом на кінець року.
— Ситуація на валютному ринку в грудні залишалася контрольованою, попри сезонне зростання попиту на іноземну валюту та невизначеність із надходженням зовнішнього фінансування. У результаті НБУ збільшив обсяги інтервенцій до 3.6 млрд дол. Дохідність гривневих активів у реальному вимірі залишалася додатною попри зниження облікової ставки до 15%.
— Світові ціни на нафту. Скорочення видобутку в межах угоди ОПЕК+, додаткові обмеження Саудівської Аравії та росії, побоювання з приводу перебоїв у постачанні через напади на кораблі в Червоному морі тиснули в бік зростання цін. Водночас рекордні обсяги видобування у США, тимчасове зняття нафтових санкцій з Венесуели, вихід Анголи з ОПЕК та слабкий світовий попит стримували зростання цін.
— Ціни на газ у Європі. Порівняно тепла погода для цієї пори року, збільшення постачання з Норвегії та стійке виробництво скрапленого природного газу у США на тлі високих запасів газу в Європі тиснули в бік зниження цін. Проте збільшення попиту з боку країн Азії та можливі перебої з постачанням через конфлікти на Близькому Сході стримували зниження цін.
— Сталь і залізна руда дорожчали завдяки збільшенню зусиль Китаю щодо підтримки економічного зростання, зокрема державному фінансуванню сектору нерухомості та зниженню банківських ставок. Додатковими чинниками підтримки цін було зниження випуску заготовки в Китаї через зупинку низки потужностей (з огляду на контроль за забрудненням повітря) на тлі відносно стабільного попиту в країнах Перської затоки.
— Ціни на пшеницю та кукурудзу коливалися у вузьких межах: поліпшення погодних умов в основних країнах – експортерах цих культур на тлі гарних урожаїв у країнах Чорноморського регіону, Латинській Америці та США повністю задовольняли зростаючий попит з боку країн Азії та Близького Сходу.
— Практично завершилися жнива пізніх культур. Обсяги врожаю у 2023 році завдяки сприятливій погоді та високій врожайності перевищили минулорічні: пшениці – на 8%, ячменю – на 5%, соняшнику – на 6%, сої – на 39%, ріпаку – на 21%. Врожай цукрового буряку зріс на 20% завдяки збільшенню площ. Врожай кукурудзи, збирання якої ще не закінчено (зібрано 89% засіяних площ), уже вищий за минулорічний на 8%.
— У 2023 році незначно зросло виробництва м’яса, зокрема за рахунок курятини, хоча усе ще залишалося нижчим довоєнного 2021 року; водночас надалі знижувалося виробництво молока.
— У грудні зростання цін на сировину та сезонне зниження попиту стримувало молочну переробку; водночас пожвавилася м'ясна переробка через перенесення свят.
— Зростала завантаженість потужностей у переробці соняшнику та ріпаку на тлі вищого врожаю, збільшувалися інвестиції у галузь. Завдяки високому врожаю цукрового буряку зростало й виробництво цукру. (https://agroportal.ua/news/ukraina/virobnictvo-sonyashnikovoji-oliji-cogorich-perevishchit-dovoyenni-pokazniki, https://landlord.ua/news/na-ternopilshchyny-tsukrovi-zavody-narostyly-vyrobnytstvo-na-45/)
— Виробництво вагонів і автобусів, а також нарощування виробництва озброєнь та дронів підтримували завантаження машинобудівних підприємств
— Обсяги автомобільних перевезень с/г продукції знижувалися також у грудні (-17% м/м), зокрема через блокування окремих пунктів пропуску на західному кордоні. Водночас завдяки розширенню експортних перевезень через морські шляхи зросла середньодобова кількість вагонів, які рухалися в напрямку чорноморських портів, попри постійні повітряні тривоги та шторми, що сповільнювали відвантаження.
— Кількість мігрантів за межами України впродовж грудня очікувано незначно зросла (≈на 30 тис до 6.34 млн осіб, за даними ООН), кількість ВПО стабілізувалася на рівні 3.7 млн осіб (станом на листопад, за даними МОМ). Станом на листопад найбільшу кількість статусів тимчасового захисту в ЄС надали Німеччина (1.2 млн), Польща (0.95 млн) та Чехія (0.4 млн).
— Дефіцит у грудні традиційно розширився під впливом надолуження видатків. У 2023 році він перевищив 1330 млрд грн та понад 1750 млрд грн без урахування грантів у доходах. Водночас його обсяг був меншим, ніж плановий показник (2010 млрд грн).
— Ключовим джерелом фінансування бюджетних потреб залишилася міжнародна допомога (пряма бюджетна підтримка становила 42.6 млрд дол. США з початку року).
— У грудні також збереглася значна активність на ринку ОВДП. За підсумками року внутрішні залучення перевищили минулорічні більш ніж удвічі передусім завдяки розміщенням ОВДП у гривні. Цьому сприяли як приваблива дохідність державних паперів, так і впровадження бенчмарк-ОВДП для виконання нормативів обов’язкових резервів банків.
— У грудні видатки сягнули рекордних безпрецедентних обсягів. Загалом у 2023 році видатки зросли на близько 50% р/р попри значну базу порівняння попереднього року. Основними напрямами видатків передбачувано були сфери оборони і безпеки та соціальне забезпечення. Також вірогідно в грудні збільшилися капітальні видатки після їх певного пригальмування у попередньому місяці. Це може бути пов'язано із виконанням інфраструктурних проєктів і ремонтних робіт разом з компенсацією громадянам пошкодженого майна.
— Доходи (без урахування грантів) у 2023 році зросли на понад 70% завдяки відновленню економічного зростання, а також адміністративним рішенням, зокрема з повернення оподаткування до умов, що діяли до повномасштабного вторгнення. Проте попри зміцнення ресурсної бази власні доходи покривали лише близько 55% видатків.
— У грудні зростання доходів (без урахування грантів) прискорилося до понад 46% р/р, попри негативний вплив блокади кордонів. Також очікувано збільшилися доходи спеціального фонду в листопаді-грудні за рахунок спрямування до нього «військового» ПДФО, що раніше зараховувався до місцевих бюджетів. Також вірогідно значними були й власні надходження бюджетних установ.
— У листопаді попри блокаду окремих наземних пунктів пропуску на західних кордонах експорт українських товарів зріс порівняно з попереднім місяцем завдяки активізації роботи тимчасового морського маршруту. Водночас блокада мала суттєвий вплив на скорочення імпорту товарів.
— За оцінками НБУ, у листопаді блокада окремих наземних пунктів пропуску через західні кордони України зумовила втрати експорту в сумі 160 млн дол. Найбільше постраждали товари, що експортуються переважно автотранспортом (оброблені харчові продукти, деревина, промислові вироби). Водночас втрати як експорту, так і імпорту товарів за результатами грудня будуть меншими через переорієнтацію торгових потоків на залізничні та інші шляхи.
— Проте негативний ефект блокади для експорту товарів був нівельований завдяки активізації поставок продовольства та продукції ГМК новим морським маршрутом. У результаті експорт товарів навіть збільшився порівняно з жовтнем.
— У грудні обсяги перевалки товарів морем надалі зростали. За попередніми оцінками, відвантаження перевищили результати найпродуктивніших місяців роботи «зернового коридору».
— За оцінками НБУ, втрати імпорту внаслідок блокади найбільших пунктів пропуску через кордон із Польщею та загроза аналогічних дій на кордоні зі Словаччиною були суттєвішими порівняно з експортом та становили близько 700 млн дол. Найбільше постраждали закупівлі неенергетичних товарів: продукції машинобудування (легкові авто, побутова та с/г техніка, окреме промислове обладнання), хімії (добрива, пластмаси, шини) та споживчих товарів (продовольство та промислові вироби).
— Водночас імпорт нафтопродуктів не зазнав втрат завдяки переорієнтації перевезень на залізницю. Порівняно з жовтнем фізичні обсяги закупівель збільшилися на 12%.
— У грудні завдяки збільшенню надходжень фінансової допомоги, зокрема завдяки отриманому фінансуванню від Японії (2.1 млрд дол.), ЄС (1.8 млрд дол.) та МВФ (0.9 млрд дол.), резерви відновили зростання. Станом на кінець року вони становили 40.5 млрд дол., збільшившись за 2023 рік на 12 млрд дол., або 42%.
— Значні бюджетні витрати наприкінці року та посилення невизначеності щодо надходження зовнішнього фінансування зумовили зростання попиту на іноземну валюту.
— Збільшився й попит на іноземну валюту з боку імпортерів харчових та побутових товарів, пального, а також електроенергії.
— Під впливом цих чинників НБУ збільшив інтервенції до 3.6 млрд дол. Достатні обсяги інтервенцій та додатна дохідність гривневих інструментів у реальному вимірі забезпечили контрольованість валютного ринку.
Якщо коротко:
— ситуація буде залежить від фін.допомоги партнерів, надання чи не надання цього — зіграє в 2-му кварталі, або раніше в березні. Як в ту чи іншу сторону.
— ситуація на полі бою також буде впливати точково, або коли будуть контрнаступи як з нашою сторони, так ы ворога. Наші точно вперед не підуть без F-16 та бажано ракет 300 + км.
— наші зробили так, що порти працюють та відвантажують зернопродукцію, метал і т.і. Це дуже допоможе нам в експорті, Ми по суті самі розблокували коридор.
— ситуація зі світлом на 17.01.2024 в рази краща ніж рік тому, тоді ми в темряві сиділи днями інколи. Зараз економіка в кращому стані. Ми навчились захищатись в т.ч. інфраструктуру.
— аграрії на початок 2024 в кращому стані, ніж рік тому. Добрива на 2-2,5 рази стали нижчими в ціні. Зіграли ціни на Газ і т.і.
— ціна на Газ в ЄС та у нас сильно впала за рік, це добре, половину зими пройшли.
— нафта не має сильно зростати, поки прогноз тільки на тримання на тому ж рівні +/-, або навіть зниження.
— інфляція не повинна перевищити 10%, за час війни інфляція в 2023 році — 5,1% — це рекорд!!!
— нам дуже буде потрібна військова допомога Заходу, те ми почали виробляти у себе чи почнемо — це також великий рух вперед щодо незалежності поставок. Плюс власне виробництво дронів — це №1 має бути цілю, бо поки дрони вирішують ситуацію на полі бою значною мірою.
— курс має триматись біля 38-39, нижче може легко бути, коли почнуть давати Гроші партнери, вище 39 — коли гроші не будуть надходити. Поки є запаси, все норм. Я поки нічого поганого в цьому не бачу, коли курс зріс на 1-1,4 грн. У нас і близько немає курса 43-45 чи 50. Зростання курса у % дуже мале, навіть смішне — коли хтось «хайпує». Я поки бачу напрям на курс до 38.00.
— і до речі, як показує початок 2024 — в світі буде дуже не спокійно! Але ми готові!
|
286
|
- 08:37 Как изменились за неделю цены на овощи и фрукты
- 08:00 Курс на 19 ноября: НБУ понизил гривну на девять копеек
- 18.11.2024
- 20:00 Замедление роста ВВП, доходы банков: главное за понедельник
- 19:31 XRP Ripple наконец-то взлетела. Монета за неделю выросла на 93%
- 17:33 Курс валют на вечер 18 ноября: гривна слабеет на межбанке
- 17:10 Минобороны анонсировало Нацпрограмму поддержки военных. Подробности
- 16:55 Молдова отказывается от привязки к доллару
- 14:52 В госбюджет поступило 3,9 млрд грн от продажи ОГХК
- 14:43 Какими будут курс доллара и инфляция в 2025-2026 годах — прогноз
- 13:17 В Польше кандидат в президенты пообещал создать стратегический резерв биткоинов
Комментарии - 69
Поки готівковий курс йде далі вниз 38,25−38,38. Міжбанк також просів, біля 37,90. Євро/дол — 1,088, і поки про поверення до 1,10 мови немає. А Турецька Ліра далі просідає до долара 30,14. Доречі Гривня укріпилась на готівці навіть до Польского Злотого з 9,9 до 9,65 за тиждень. А також поляки перестали блокувати кордон.
Після збиття 2-х цікавих літаків, рф взяла паузу в частині масових ракетних обстрілів (Харків, Дніпро, Кривий Ріг і інші поки потерпають).
Як на 18 січня ми поки досить впевнено проходимо зиму, ніхто не замерзає, в т. ч. Європа, світло є і т.і. Влада у цьому сенсі добре підготовилась.
Поки орієнтир руху по готівці вказує на ціль 38,00−38,10. Полумертвий місяць, плюс початок роботи деяких компаній після 2−3 тижнів підпочинку.
37,67 дол.
40,86 євро
Міжбанк
Показували падіння валют на 0,75−1,10 грн.
Готівка малими кроками вниз буде йти. Ціль 38,00
НБУ протягом тижня 15−19 січня 2024 року продав на міжбанківському валютному ринку 530,90 млн доларів, скоротивши продаж на 21,1% порівняно з попереднім тижнем (673,27 млн доларів).
Обсяг також значно нижчий порівняно з трьома останніми тижнями 2023 року та перебуває на рівні середнього тижневого протягом минулого року.
⏺ Впала тіньова частка на ринку пального: з 12% до 10%.
Втрати держави — в межах 9−10 млрд грн за 2023 рік.
⏺ Впала тіньова частка в реалізації алкогольної продукції: з 48% до 28%.
Втрати держави — в межах 7−8 млрд грн за 2023 рік.
— $782,9 млрд из них получено от наркоторговли,
— $346,7 млрд пришло от торговли людьми,
— $11,5 млрд пошло на финансирование терроризма,
— $485,6 млрд потеряно в результате мошенничества и банковского мошенничества.
Банки признают, что не справляются с внедрением новых регуляторных требований.
Видимо тероризм не в доле)
Готівка з другого разу наближається до 38,00, на зараз 38,00−38,11.
Міжбанк 37,42−37,45.
Тобто НБУ дає просідати міжбанку, хоча добрих новин від США та ЄС немає. І Марченко мовчить, хоча в листопаді-грудні йому давали команду «голос» і він давав сигнали трохи. І тоді НБУ пішов на поступки, і це дало свої плюси по наповненню Бюджету. І всім все заплатили, плюс курс «50 під ялинку» не відбулось, як хтось пророчив.
До чого це я, поки ситуація нормальна, раз дають просісти, можливо нові податки, особливо для Банків дадуть свої надходження в Бюджет.
Цікава новина, але як буде реально, побачимо:
«Міністри закордонних справ країн ЄС розглянули варіанти використання прибутків від утримання заморожених російських активів, тож Євросоюз наближається до спільного політичного рішення в цьому питанні. Про це у Брюсселі під час пресконференції заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель.«
Не забуваємо, задача НБУ — це інфляція, НБУ добре зробило роботу в 2023 році.
Зерновий коридор зроблений Україною — працює, навіть краще ніж з рф та Турцією. Прем'єр Польші вчора був у нас, повинні більшість розбіжностей зняти з нашим стратегічним партнером.
Тому поки орієнтир на подальше легке укріплення Гривні. НБУ дозволяє! Сигналів проти цього поки немає, але може в любий момент з’явитись.
=====> 37.90 нова ціль!
Як бачимо дають зростати на міжбанку, вчора взагалі на 14 коп дали зрости. Я поки не бачу щоб НБУ змінював тренд, скоріше дадуть далі зростати. Чому я це кажу і такі думки:
1. Грошей від ЄС та США поки немає, не зважаючи на всі заяви високопосадовців США та ЄС.
2. Тобто шанси 50/50, я би сказав би 25/75 не в нашу сторону.
3. Щодо активів рф і їх долі передати нам, питання не просте і не швидке, дуже-дуже складне.
4. НБУ зберіг ставку, тобто немає сигналів від партнерів що дають бабло — звісно поки знижуати не будуть!
5. Прогнози НБУ щодо резервів в 2024 залежать від п. 1.
6. Треба Гривня в т. ч. з березня індексація пенсій і т.і Тут питання взагалі знайти грошей для виплат.
7. Тому поки рух вгору на міжбанку. готівку туди ж потроху меншими темпами. Наголовую меншими темпами — поки!!!
Сьогодні скоріше міжбанк 7−15 коп додасть. Готівка ріст перед вихідними. Думайте самі та приймати рішення. Ми самі відповідєте за себе!!!
Суд у Гонконгу ухвалив рішення про ліквідацію китайського гіганта сектору нерухомості China Evergrande Group. Наслідки цього кроку, швидше за все, прокотиться фінансовими ринками Китаю.
Чекаємо на 01.02.2024 що скаже ЄС і чи буде Орбан проти чи його пошлють.
А поки, Держава перестраховується в образі НБУ, дає курсу рости далі. Питання в іншому, біля 38,00 зупинка зі зростанням до 38,50, або вабанк і дає далі зростати до 39. Треба розуміти — 50 млрд. від ЄС на декілька років — це легке спасіння, але не те що дасть нам спокійно жити і тримати курс 37,50−38,00. Треба ще допомога від США. А тут Трамп зі своїми думками, щоб не допомагати Україні.
Тому наші все це розуміють, потроху відпускаються, щоб буди гроші на виплати в лютому і далі березень.
НБУ за минулий тиждень продав всього 420 млн., це досить мало. Думаю далі буде також обмежено зливати.
Зранку за годину + 15 коп. 38,00 може бути сьогодні.
Готівка тухне з пятниці, не зважаючи на ріст міжбанку. Грошей немає, я писав раніше — січень мертвий. Думаю скоро готівка і міжбанк буде 15−30 коп різниця.
1,0835 євро до дол.
Тому поки НБУ вверх!
Це не спасіння, чекаємо ще США!
Національний банк повідомив про зростання обсягів готівкової валюти поза банками у 2023 році на $11,8 млрд. Це більше, ніжу у 2022 році ($10,1 млрд). Цей обсяг включає готівкову валюту як населення, так і бізнесу. Про це повідомляє РБК-Україна.
Цікаво, ммммм.
Доходи державного бюджету у січні 2024 року становили 154,2 млрд грн. Видатки склали 169,3 млрд грн.
У підсумку, за січень державний бюджет виконано з дефіцитом у сумі 14,9 млрд грн, у грудні було 285 млрд грн та 145,1 млрд грн у листопаді.
Спасибо.
Турецька оборонна компанія Baykar почала будівництво заводу під Києвом, де працюватиме близько 500 людей. Компанія буде виготовляти моделі безпілотників TB2 або TB3. Про це виконавчий директор компанії Халюк Байрактар повідомив Reuters.
Тобто в сам Бюджет тільки 7,85 млрд.дол., все інше військова та інша допомога. Краще ніж нічого! Але ще треба остаточно погодити.
НБУ поки на негативний сценарій розраховує, дає курс зростати, щоб менше зливати, плюс більше надходжень. Останній 2 тижня НБУ зливав всього по 200−250 млн.дол., це досить мало, тобто почав берегти.
Готівковий вслід за міжбанком вверх.
Не хотілось мені довгий час «підливати масло в огонь», але якщо коротко, чому росте курс:
— затримка зі сторони США, і схоже взагалі великий ризик що питання не вирішать. Там знову подали який новий варіант, а гарантій поки мало що приймуть інший варіант.
— затримка і поставки в малой кількості боєприпасів для артилерії, вже дало про себе знати в Авдіївці та Запорізькому направленні. Нажаль велика кількість авіабомб + чисельність противника, дає про себе знати. Страхи ростуть. Це позначиться в т. ч. на інвестиціях деяких компаній всередині країни, особливо малі компанії
— допомога від ЄС, в плані фінансів не вирішує питання, перші транші з березня, а поки треба наповнювати Бюджет.
— закон про мобілізацію зробив рекордний відтік коштів фіз.осіб з Банків в січні 2024 і скоріше продовжиться в лютому 2024 р., звісно частина піде в валюту.
— всі бачимо ситуацію на кордоні з Польшею і тим цирком, що вони витворяють! Угорщина додає масла в огонь.
З плюсів:
— ми розблокували море для основного експорту
— ЄС прокинувся, особливо Німеччина, думаю буде активна робота в наданні озброєння, дронів, ракет.
— є допомога від Японії, Канади: фінанси, дрони.
Тому 39,00 чи 39,50 буде — це легкий переляк, головне в паніку це не перевести!
На сьогодні для розрахунків у іноземній валюті бізнес має спочатку використовувати наявну в нього іноземну валюту, а далі, за необхідності, купувати її на валютному ринку України. Також підприємствам доступні валютні операції на умовах «своп» із купівлі-продажу іноземної валюти, якщо перша частина операції передбачає купівлю банком у клієнта іноземної валюти.
Щоб відповідні операції не використовувалися для обходу діючих валютних обмежень, НБУ уточнює умови купівлі валюти підприємствами.
Так, з 21 лютого під час купівлі валюти бізнесом банки братимуть до уваги не лише кошти в іноземній валюті, розміщені на поточних та депозитних рахунках клієнта, а й інформацію про незавершені валютні операції клієнта з банками на умовах «своп», за якими здійснено першу частину операції (з продажу клієнтом іноземної валюти банку).
З цією метою на дату купівлі іноземної валюти юридичним особам потрібно буде надавати банку інформацію про продану ним іноземну валюту за першою частиною валютних операцій на умовах «своп» (валюта, строк операції) за незавершеними угодами з банками. Вона надаватиметься додатково, разом з інформацією про наявні кошти в іноземній валюті на поточних та депозитних рахунках.
Поки прогноз даний від 17.01.2024 про тримання курсу 38−39 не змінюю.
Зараз чистий боковик, чекаємо грошей від ЄС в березні. Вже отримали 28.02.2024 гранти урядів Японії та Норвегії ($465 млн та $295 млн відповідно).
Нові податки для Банків дають уряду подушку безпеки.
Хоч і порти працюють, але ціна на зерно дуже низька на прийом. Аграрії рахують збитки, я про малі та середні підприємства. Великі - знаходять виходи. Плюс поляки з ума сходять, нам кордон перекривають, а з рф та рб торгують.
Якщо вирішеться питання наше в США, то буде значно краще як у фінансовому так і у військовій допомозі.
Шольц нажаль дає задню по ракетам 500 км. Макрон навпаки зробив сенсаційну заяву щодо можливої відправки свої війських.
Тому поки і далі готівковий ринок буде реагувати і слідувати туди, куди і міжбанк. 38,00−38,50 новий коридор.
Ми пройшли зиму без відключень світла! Тепла зима — повно газа, в ЄС впала ціна до 250 дол. Це вплине на багато що, в т. ч. добрива для аграріїв дешевші в 2,5 раза ніж рік тому. Можливо ще впадуть в ціні.
Всіх з першим днем Весни! Буде складно, але ми витримаємо.
39,00 сьогодні пробили, що цікаво НБУ дав курсу вирости на 20 коп. Нажаль я писав про такий сценарій — коли не будуть давати грошей, ключове це домомога від США, а її немає. І все вказує на те, що шанси її отримати все далі вказують на цифру 0. Політична гра в США наберає обертів і поки гравцям з партії Трампа пофіг на нас.
Допомога від ЄС, яка прийде, не вирішує питання вцілому. Тому навіть при зливах валюти від НБУ, поки немає коррекції курсу, але вона буде, питання тільки на скільки суттева, як був відскок від 38,8, але потім повернення.
Держава підвищила пенсії та інші соц.виплати, коштів від податків Банків (50%) та інших на довго не хватить, тому курс вже почали відпускати, коли, повторюсь, немає від США коштів і скоріше не буде.
На даному єтапі це правильний шлях. В Турції вже давно інфляція та курс за 2023 взлетіли, у нас було відносно стабільно. Тому зараз зліт зрозумілий та виважений. Це вплине на інфляцію, думаю НБУ буде тормозити ріст курса після 39,50 більш сильніше, але чи на довго і якими методами. Не забуваємо про ріст зараз ціни на нафту, скоро це також додасть в цінниках на пальне, плюс курс — отримаємо суттевий ріст на квітень-травень.
У відкат до 38.00 зараз мало вірю, десь до 38,50 можливий. Те що я зараз бачу, скоріше курс буде ближче до 40, ніж до 37. ЄС дасть грошей в кінці березня, і потім знову на «сухпайку», було б тупо зливати по нижньому курс, краще вже зараз відпускати і десь стабілізувати ближче до 40.
Хто що думає?! Хочу помилятись…
Наступний транш обсягом 1,5 млрд євро у межах перехідного фінансування Україна може отримати вже у квітні у разі задовільного виконання реформ та позитивної оцінки Європейської комісії. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.
Там додали, що після 24 лютого 2022 року запровадили низку жорстких валютних обмежень. Водночас деякі винахідливі підприємці досить швидко навчилися обходити ці обмеження, на що НБУ був вимушений оперативно реагувати та вносити зміни до відповідної постанови.
Разом з цим, як повідомили у регуляторі, останнім часом там спостерігають покращення ситуації із поверненням валютного виторгу.
Зокрема, у лютому 2024 року обсяги надходжень та продажу виторгу від експортерів перевищили показники грудня, що не відповідає сезонним патернам.
Таке покращення у надходженні валюти від експортерів назад в Україну у Нацбанку пояснюють результатами своєї взаємодії з урядом. Зокрема, НБУ працює з Кабміном над формуванням критеріїв для переліку верифікованих суб'єктів АПК, які займаються експортом сільськогосподарської продукції.
І хоча ці зміни набудуть чинності лише з 1 червня, проте, як зазначають у Нацбанку, підприємці вже почали відповідальніше ставитися до повернення виторгу від експорту, аби не мати проблем у майбутньому.
$4,88 млрд від ЄС (Ukraine Facility)
$1,5 млрд від Світового банку (Development policy loan, DPL)
$1,47 млрд від Канади (на адміністративний рахунок МВФ)
$0,88 млрд четвертий транш від МВФ (EFF)
$0,23 млрд від Японії (проєкт Світового банку на підтримку відновлення с/г).
Давно не давав прогнози по курсу, але вони раніше особливо і зараз залежать від зовнішніх факторів, особливо від військової допомоги США, після якої інші Європейські держави почали погоджувати військову і фінансову допомогу. Дії від США не дали курсу різко піти далі на 40,50−41−42. Якщо б не було цього, зараз би ми мали точно 41,5+. А поки НБУ контролює ситуацію на фоні послаблення деяких обмежень.
Резерви трохи впали до 42,4 млрд.дол на 01.05.2024. Поки норм.
Загострення з просування противника на Харківсьму напрамку поки сприймає валютний ринок досі стримано. Багато пишуть по зраду чи де ці укріплення?! Так?! Так це Вам не Білоруський напрямок, там притул не побудуєш. Накриють мінометами чи артою всіх будівельників, чи безпілотником. Укріплення є трохи далі з інфо з оф.джерел. І тут є також пояснення: ми HIMARS чи іншою американською чи європейською зброєю по території РФ не можемо вдарити, а от зайдуть — можемо лупити. Логічно чи ні?! Далі побачимо як буде відбуватись.
Я поки бачу рухи в дві сторони: зараз вверх, потім скоріш коли досягнемо 39,80−39,95 на міжбанку — НБУ буде сильніше зливати і рухати вниз.
Звісно інфо з інших напрямів як Часів Яр — може впливати трохи на курс, тому що це важливий плацдарм для подальших дій ворога.
Готівка як завжди +30−50 коп буде триматись вище.
Нажаль новий закон про Мобілізацію ставить багато бізнесів в непросту ситуацію, м’яко кажучи. Деяким буде дуже туго. Вант.перевезення на митниці можуть стати, хто з водіїв не оновив дані.
Поки нічого нового відбуватись не буде, легкий ріст який продиктований ситуацією у Харківській і Сумській області, Часів Яр також критично важливий населений пункт.
Готівка легко реагує ростом, критичного нічого не бачу, все під конролем НБУ, він буде наливати на міжбанку.
Нова більш далекобійна зброя від США буде тільки влітку. Блінкен в Києві. Поставки йдуть, ключове зараз весь східний напрям, частина північного.
Не забуваємо про закон про мобілізацію, зараз перевізники в шоці, взагалі не ясно як буде працювати закордонні перевезення. Різко впали за останній місяць більшість продажів легк.авто, особливо причепів і вант.авто. Ситуація як на початку року в січні.
Простими словами — всі трохи в «акує». Звісно у нас звинувачують тільки Владу, особливо Президента. Теоретиків багато, я сам такий. Розказувати як треба працювати Голові НБУ, Ген.Штабу, КабМіну чи Президенту — всі майстри. От тільки поки антитерор.операцію за 2−3 тижні так і не закінчили в 2014 році.
Поки бачу і далі легкий ріст, без різких рухів.
https://minfin.com.ua/ua/blogs/aleksandrbank/232757/
Зараз ситуація буде по різному впливати на курс, дуже багато факторів! Поясню чому, особливо зараз:
1) новий закон про мобілізацію дуже ускладнить перевезення, особливо на початку 1−2 міс, якщо точніше вже почалось!!! Є водії які покидали в ЄС фури рефрижератори, цистерни і т.і. Є ті які просто зараз не їдуть, хто звільняється, хто проходить ВЛК і т.і. Історій багато! Що це дає:
— зменшення імпорту
— зменшення ЗП працівникам, в т. ч. купівля ними же валюти
— зменшення торгівлі.
— це АЗС як UPG які везуть той же дизель вагонами-цстернами, а не на авто, тому деякі вже давно змінили маршрути і механізм сам.
— вже зараз впали продажі легк.авто, вант.авто, причепів і т.і. Нікого за руль садити!
2) почались часткові відключення світла, це вплине трохи на торгівлю. І це травень місяць і літо попереду. Взимку ситуація була б складнішою в рази!
3) військові дії на Харківському напрямку вже не так впливають на курс, немає просування противника, спадає активність.
4) через описану ситуацію в п. 1, на міжбанку також може впасти активність, в частині імпорту, а також і експорту в меншій мірі, Тому що левова частина експорту — порти, ЖД перевезення.
5) тобто НБУ легко буде на малих сумах управляти курсом. Може навіть початись укріплення або НБУ навіть просто сильно зменшить продаж валюти. Сьогодні зранку перевищення попиту вже немає. Точніше може бути навпаки — коли буде навіть купляти валюту!
Далі буде. Пишіть Ваші думки!
Можете написать в личку если здесь не желаете.
2. Нет мужики пока точно в большинстве не будут. Посмотрите сколько в ТИСЕ утонуло или трупов находят, за месяц человек 30 где-то. Малая часть вернется людей, остальные уже там осваиваются
Но только если поток фин помощи с запада прервётся может стать совсем плохо. Бюджет даже текущую социалку не потянет , не говря про развитие.
А как вы оцениваете перспективы западной фин. помощи ? Продолжится , увеличится или сократится в объемах ? От чего это может зависеть по-вашему ?
Европа это отлично понимает, плохо другое — они не хотят производство снарядов на военные рельсы уже сейчас поставить.
Все зависеть будет от ситуации на поле боя. К концу лета должны Ф-16 быть, посмотрим, что это изменит
Думаю, что Ф 16 ничего не изменят. Как ничего не изменили Джавелины , Леопарды , Абрамсы.
Если вы спросите мое мнение о перспективах развития военной и экономической ситуации , то в моих предположениях нет ничего хорошего. Я не вижу хорошего исхода.
И потом, когда (и если) границы откроют , то на выход кинется масса народа из страны, даже если боевые действия к тому времени окончатся. У меня многие знакомые мечтают свалить в любом случае.
Лично я пока не буду уезжать, даже после войны. Но все меняется, может после 2−5 лет и поеду, но не сейчас.
Якщо ще акцизи на паливо зроблять, інфляція сильно пригне.
Поки курс буде і далі рости, сьогодні дійшли до 39,94, але НБУ тушить. Маю надію що сьогодні 40,00 на міжбанку не буде.
Нажаль на міжбанку буде ріст і далі, покупці пального будуть спішити закупити швидше пальне і його продати до 1 липня, нові податки на пальне спричинить ріст цін.
Плюс можливе підвищення цін на електрику для бізнесу з червня.
Плюс можливе запровадження нових податків (Військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%. Аналогічну ставку податку в 5% можуть запровадити й для ФОП, стверджують двоє депутатів із фінансового-економічного блоку. Про рівень зростання ПДВ ще йдуть дискусії. Ймовірне збільшення — на 2−3%).
З плюсів: Україна виробила 2,4 млн тонн сталі у січні-квітні, що на 32,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Щодо виплавки чавуну Україна залишилася на 15-й позиції у глобальному рейтингу з 40 країн, попри збільшення виробництва на 25% (до січня-квітня 2023 року) до 2,19 млн тонн.
Поки НБУ гарно тушить, можливо фікс буде на 39,90. 40,00 — не сьогодні!
Спробую на тиждень спрогнозувати курс. Минулий тиждень був невдалий для Гривні та НБУ, який злив 684 млн.дол. При цьому гривня втратила 50 коп з понеділка-п'ятницю, а якщо брати кінець п’ятниць, тобто тиждень — всі 65 коп.
Цей тиждень — кінець місяця, має добавити пропозиції валюти, ріст на початку можливий, але його мають потушити. Тому не думаю що курс злетить до 40,70, скоріше на тому місці залишиться, шанси на просідання також є до 40,00.
Попит на облігації досить високий навіть зараз. Але нові послаблення НБУ щодо виведення валюти дали результат який ми зараз маємо, зліт до 40,18 на міжбанку.
Я на майбутне не очикую відкати значні, побачимо цифру 41 точно! Літо?!Мммммммм, так.
Поки НБУ заливає, зараз попит менший, цього вистачає щоб курс вниз рухати.
Середа сьогодні має всі шанси зробити переломний момент, для цього вказує багато факторів позитивних і дій НБУ:
1. НБУ вчора стояв і зливав валюту, так що переломив тренд зростання, вже в кінці дня за відсутності НБУ курс виріс на малих об'ємах. Бачу що НБУ буде і далі заливати міжбанк.
2. Вдаліаукціони ОВГЗ проходять далі.
3. Всіх добре нагодували доларом по 40,70−41,00, треба робити відкат на новинах нижче.
4. Україна отримає 1,9 мільярда євро за планом Ukraine Facility до кінця червня. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на відкритті Ukraine Recovery Conference 2024.
5. Євросоюз підписав перші гарантійні угоди на суму 1,4 млрд євро в рамках інвестиційного компонента програми Ukraine Facility. Тим самим — запустив Ukraine Investment Framework, який допоможе прискорити відновлення України, зокрема енергетичної інфраструктури. Про це повідомила міністр економіки Юлія Свириденко.
6. Євросоюз надасть Україні у липні 1,5 млрд євро доходів від заморожених російських активів, 90% цієї суми піде на зброю. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Тому легкий відкат має бути. Має бути! Знову тест 40,20 чи навіть 40,00 на міжбанку. А далі все залежить від інформ.поля і дій НБУ, у нас все можливо, в т. ч. і нижче. Але на все поля Бога (НБУ).
Помощь придет в рамках соглашений о безопасности, которые наша страна заключила с 17 государствами-союзниками.
🔗Германия предоставит Украине военную помощь на общую сумму более €7 млрд;
🔗Япония — более €4-х млрд;
🔗 Франция обещает Киеву €3 млрд.
Следующие несколько лет финансирование составит €9,5 млрд.
Инфографика: TopLead
Что б они провалились все …
«25 червня 2024, 20:59
З обід валюти побільшало, це кінець місяця і квартала.
Завтра маємо по логіці вниз піти!»
Поки як вчора і пронгозував, плюс деякі фактори, які за тимчасове укріплення:
— кінець місяця та квартала, потрібна Гривня.
— гривня потрібна Бюджету та компаніям, тому НБУ може палити резерви, а бізнесу потрібно закривати місяць, плюс зарплати у кого 30-те на неділю попадає, у когось 1-го в понеділок.
— Україна чекає від міжнародних організацій не малих сум на кінець місяця, тому боятись палити резерви не варто!
— аграрії ще не збирають врожай, вони поки без Гривні, тому частково палять валюту.
Взагалі має бути затяжний темп з укріплення, чи дістанемо на початку наст. тижня, як було на початку червня до 40,15 на міжбанку — побачимо, шанси є.
Працюю.
Хочете новий блог?