- 11 сентября 2014, 9:25
Чому ми такі бідні?
Звіт Міністерства фінансів України «Про виконання Державного бюджету України за 2013 рік»
Сам звіт достатньо громіздкий, щоб його повністю проаналізувати, а тому зосередимося лише на показниках видатків за функціональною класифікацією (таблиця 3).
Таблиця 3
Показники виконання Державного бюджету України за функціональною класифікацією, млн. грн.
Правила заповнення таблиць і, зокрема, правило №1, щодо заповнення таблиці, говорить: Одиниці виміру, загальні для всіх показників, виносять в тематичний заголовок. Так от, в таблиці №3 це мільйони гривень. В коментарях до таблиці ми читаємо: «обслуговування боргу. За 2013 рік видатки за вказаною функцією зросли на 30,9 відсотка до 31,7 млрд. гривень». Таким чином, є очевидною груба помилка, оскільки на обслуговування боргу пішло не 31,7 МЛН. ГРН., ЩО БУЛО Б ДУЖЕ ДОРЕ, а 31,7 млрд. грн., що в 1000 разів більше. Очевидно, що такий документ складала ціла армія спеціалістів, а точніше (уявіть, що пошук в Інтернеті не дав жодних результатів) невідомо, а підписував особисто міністр фінансів в 2013 році Ю. КОЛОБОВ. І раптом такий ляпсус. Ну, та вслід не будемо злословити. Простимо. Але сам факт говорить, що рівень компетентності спеціалістів просто вражає. Ніхто навіть не звернув уваги, або це робилося свідомо, щоб внести повну плутанину в дані.
А тепер по суті.
Поглянемо на цю діаграму. Почнемо саме з видатків на обслуговування боргу. Це 31,7 млрд. грн. Порівняємо для початку з 2014 роком. На сайті НБУ ми знаходимо в документі «КОРОТКОСТРОКОВИЙ ЗОВНІШНІЙ БОРГ УКРАЇНИ ЗА ЗАЛИШКОВИМ ТЕРМІНОМ ПОГАШЕННЯ» (сума платежів за зовнішніми зобов’язаннями країни, що мають бути реалізовані протягом наступного, за цією датою, року, і що за складом включає короткостроковий борг (за первинним терміном погашення) та виплати за довгостроковим боргом (за первинним терміном погашення) протягом наступного року) станом на 01.01.2014 року суму боргу 64770 млн. доларів США, що за курсом в 13 грн. за доллар дає наближену цифру в 842 млрд. грн. Це, очевидно, включає не тільки державний, але й інші короткострокові борги окрім державних, зокрема, для інших секторів, це становить 41802 млн. доларів, що в перерахунку на 13 дає нам 543 млрд. грн. Враховуючи, що сумарні державні видатки в 2013 році становили (за фактом) лише 403,6 млрд. грн., стан України можна характеризувати просто як катастрофічний. Де взяти стільки грошей, а це за рік становить майже 65 млрд. доларів, не скаже вам ніхто. Одним словом, дефолт всіх і вся просто очевидний. Протягом року! Повернемось до державних боргів. Тільки з 1 серпня протягом року держава повинна сплатити
5,53867 млрд. дол., або, наближено, 72 млрд. грн. Це по курсу 13. Але якщо навіть взяти курс у 8,2 на кінець 2013 року, то видатки на обслуговування боргів становили б 45,4 млрд. грн., що більше від боргів Януковича в сумі 31,7 млрд. грн. на 43,3%. Порівняйте також і темпи зростання сум на обслуговування боргів. В 2013 році – це 30,9 відсотка, а в 2014 – вже 43,3%.
Ось вам і життя в борг. Декому аж надто це подобалось. Тепер — тримайтесь.
Висновок однозначний – життя в борг призводить в кінці кінців до ситуації, коли держава і бізнес просто загнані в кут, як в нашому випадку. Бізнес в такому випадку просто втече (протягом 2014 року з України вже виведено 8 млрд. доларів інвестицій), а от куди втікати людям? Проте, і люди втікають. Зокрема, і в Росії і в Україні заможні і нормальні громадяни просто виїжджають в інші краї. Геть з цього пекла. Геть!
Тепер порівняємо видатки з іншими статтями. Це допоможе зрозуміти чому ми такі дурні. Відоме всім прислів’я говорить, що дурні, бо бідні, а бідні тому, що дурні. Отже, вивчаємо таблицю і діаграму. В умовах війни зараз для нас найбільш важливою статтею є витрати на оборону. Але і погляд назад допоможе зрозуміти чому ми маємо таку слабку армію.
Витрати на загальнодержавні функції (без урахування видатків на обслуговування державного боргу) становлять 18,4 млрд. грн.
До них входять
- законодавча;
- виконавча (управлінська);
- судова;
- правоохоронна;
- інформаційна.
Так от, тільки органи державного управління отримали загалом понад 18 млрд. грн. До відома, тільки одне НБУ в складі 6217 працівників на зарплату отримало 2,238 млрд. грн. (це з усіма нарахуваннями). Зарплата сягає сотні тисяч гривень на місяць. Одних техпрацівників понад 3 тисячі. Що вони там миють? Може чиїсь зади?
Витрати ж на оборону — значно менші від витрат на органи державної влади. Лише 14,8 млрд. грн. Ось чому в нас немає армії. Її просто знищили. А те, що виділялось — розікрали.
Органи громадського порядку та суди отримали ще 39,2 мільярди. Якщо коротко, то це означає поліцейську державу. Янукович створив монстра, де переважна більшість грошей йшла на міліцейський та судовий апарат. Придушувати і судити. Кого? Всіх, хто проти такого розподілу.
Тепер погляньте на охорону навколишнього середовища, ЖКГ, духовний та фізичний розвиток. Практично нічого. Стовпців майже не видно. І, нарешті, соціальний захист. 88,5 мільярдів на 14 мільйонів пенсіонерів. Це, в середньому по 6 тисяч на брата. Та тільки справа в тому, що з цих 14 мільйонів переважна більшість отримує пенсію в розмірі дещо більшому від однієї тисячі. Решта – це діди в дорогих пальтах по 10 тисяч доларів з пенсіями до ста тисяч гривень. І вони нам не брати. Це вороги, які тільки п’ють кров з українського народу.
Але, як нам повідомляють, Стельмах отримував лише 13,8 тисяч гривень зарплати на місяць. А от в 2013 році в НБУ разом з технічками середня зарплата склала 20 тисяч на місяць та ще 20 тисяч допомоги, проте лише раз на рік. Це в той час, як переважна більшість населення отримує зарплату всього 20 тисяч на рік а то й менше.
Остання біла, точніше темна, пляма у видатках – це міжбюджетні трансферти. Трансферт, — це значить беру в одних, а віддаю другим. Вони становлять просто величезну частку в загальних видатках – 28,7%. Ця цифра дуже багато пояснює. Адже можна взяти в інших та видати собі на НБУ, чи Мінфін, чи судам, чи міліції, чи спортсменам на медалі. Мало куди потрібні будуть гроші. Можливо щось перепадає і пенсіонерам. Головне — замутити так, щоб і чорт не розібрався куди пішли бюджетні кошти. Головне, — керувати ними. В цьому була і залишається бути сутність, як СРСР, так і України, яка, власне, недалеко відкотилася від СРСР.
ПС. Читатели заметили ошибку в расчете средней пенсии за месяц. Она примерно равна 1,5 тысячи. За месяц. Приношу им свою благодарность.
|
81
|
- 20:00 Главное за неделю: тарифная война, p2p-переводы, экономика Украины «ушла» в минус
- 17:27 Курс валют на вечер 4 апреля: евро упало на межбанке на 30 копеек
- 13:39 Доллар испытал наибольший дневной обвал за два года
- 12:00 Биткоин отреагировал на «освобождение Америки» снижением
- 11:51 НБУ теряет контроль? Что будет с гривной, долларом и евро на следующей неделе (видео)
- 11:34 Обновление сети Ethereum, законопроект о стейблкоинах в США: что нового на крипторынке
- 10:23 Курс валют на 4 апреля: евро в банках подорожал на 48 копеек
- 09:00 Сможет ли биткоин преодолеть сопротивление рынка? YETIO получает $3,19 млн+ от предпродажи
- 08:01 Официальный курс: Нацбанк снизил курс гривны на 3 копейки
- 3.04.2025
- 19:41 «єВідновлення»: Украинцы получат выплаты на строительство новых домов на своей земле
Комментарии - 15
зараз можна подивитись на наших шоу-менів: з однієї партії вийшли і створили під новою назвою іншу, наче і я не я, і там не був — ось які клоуни позбирались, і саме дивне, що люди проголосують за них…
— Полный крах.
88,5 социалка = пособия при рождении наверное 30 млрд.гр., пособия по инвалидности, сиротам, бедным, субсидии по ЖКХ… и другое.
у Арбузова зарплата — 140 тис. грн.
Яка зараз у Лєри — не знайшов.
«Глава ради Національного банку Петро Порошенко заявляє про те, що заробітна плата глави НБУ Володимира Стельмаха складає 13,8 тис. гривень/місяць».
Таким чином, Ви показали наскільки брехливою була і є влада.
А ось ще: tsn.ua/ukrayina/zastupnik-stelmaha-otrimuye-zarplatu-v-100-tisyach-griven-na-misyats.html
Регіонал Нестор Шуфрич заявив, що зарплата голови Нацбанку Володимира Стельмаха складає 130 тисяч гривень.
Більше читайте тут: tsn.ua/ukrayina/zastupnik-stelmaha-otrimuye-zarplatu-v-100-tisyach-griven-na-misyats.html
іноземні топи, повна люстрація
то треба з корнем виривати…
Майдан на жаль недопрацював — потрібно було ставити ультиматум про прийняття ВРадою дострокових виборів і Президента і ВРади одночасно, і прийняття Закону про заборону у подальшому претендувати на депутатство всіх бувших нардепів. Тоді можливо і сепаратизму б не було, а були б шанси на нову владу.