В Украине не планируют увеличивать пенсионный возраст, даже учитывая сокращение трудового населения. Об этом сообщила министр социальной политики Оксана Жолнович в интервью Укринформу.
В Украине не планируют увеличивать пенсионный возраст
► Читайте «Минфин» в Instagram: главные новости об инвестициях и финансах
Что известно
«Мы не будем увеличивать. Стандарт, заложенный в 2017 году, является оптимальным, и его стоит сохранить. Он не возраст человека регламентирует, а количество отработанных лет. В то же время в 65 лет при любых обстоятельствах гражданин может уйти на пенсию. Сейчас, на мое мнение, это нормальный вариант», — отметила она.
В то же время, по словам Жолнович, необходимо поддерживать навыки людей пожилого возраста, чтобы они оставались на рынке труда как можно дольше. В частности, повышать их уровень цифровой грамотности.
«Нужно создавать условия, чтобы люди пенсионного возраста хотели приобщиться к работе и чтобы работодатели тоже их рассматривали как ценный ресурс», — сказала она.
Напомним
Сегодня право на пенсию по возрасту у мужчин и женщин после достижения 60, 63 или 65 лет. Возраст выхода на пенсию определяет приобретенный страховой стаж.
Комментарии - 12
количество работающих стремительно уменьшается .
Про це повідомили у головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області.
«Розмір пенсійного збору залежить від вартості авто та прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ПМПО), який з 1 січня 2024 року становить 3028 грн», — йдеться у повідомленні.
У ПФУ пояснили, що вартість автівки визначається відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акту експертної оцінки вартості чи інших документів, що підтверджують ціну, сплачену за транспортний засіб.
Усі автівки за законом поділяються на три цінові категорії, для яких встановлені різні відсоткові ставки пенсійного збору:
недорогі автівки ціною до 165 розмірів ПМПО (до 499 620 грн) — пенсійний збір 3% від вартості, тобто до 15 тисяч гривень;
автівки у середньому ціновому діапазоні від 165 до 290 розмірів ПМПО (від 499 620 грн до 878 120 грн) — пенсійний збір 4% від вартості, тобто від 20 до 35 тисяч гривень;
дорогі авто ціною понад 290 розмірів ПМПО (від 878 120 грн) — пенсійний збір 5% від вартості, тобто від 44 тисяч гривень.
під час реєстрації електромобілів (не плутати з гібридними авто);
під час оформлення автівки для забезпечення транспортним засобом особи з інвалідністю згідно із законодавством;
під час успадкування легкових автомобілів відповідно до закону.
Водночас автомобілі, ввезені на територію України, як гуманітарна допомога, не підпадають під умови пільгового оформлення без сплати пенсійного збору.
За які гроші держава повинна це робити?
Все есть в формуле . Или увеличивать фонд зарплаты — без новых людей или интенсификации = инфляция . или подымать налоги 22% - бежать начнут налогоплательщики . или сократить количество пенсионеров — пенсионный возраст .
Пока говорят о завозе 4,5 млн мигрантов . Но это будет треш . это 20 херсонов .