Чтобы оставить комментарий, нужно
войти или
зарегистрироваться
- 4.11.2024
- 17:45 В 2023 году коллекторы в Украине заработали 737 миллионов
- 17:31 Курс валют на вечер 4 ноября: евро закрепилось на 45 грн на межбанке
- 16:44 В октябре ущерб от хакерских атак составил $88,5 млн
- 16:26 За октябрь в «Дии» начислено 125 млн грн «национального кешбека»
- 15:52 Крупнейшие финорганизации Уолл-Стрит предоставили $11 млрд займов компаниям на ИИ-чипы от Nvidia
- 15:15 АРМА готовит продажу активов почти на 820 млн грн
- 14:54 Биткоин-трейдеры готовятся к ценовым качелям из-за приближающихся выборов в США
- 13:52 Eni продала свои активы на Аляске за $1 миллиард
- 13:15 NovaPay будет открывать счета юридическим лицам
- 12:07 USAID выделяет $1,8 миллиона для поддержки трудоустройства украинцев
Комментарии - 174
Черкаси
Такі цифри поширюють мережею, хоча в Генштабі їх поки що не коментують. Натомість показують відео, як йдеться в сюжеті ТСН.
Полонені - з Татарстану, Башкортостану, Чебоксар і житель тимчасово окупованої Макіївки Донецької області. За словами речника Сил оборони Таврійського напрямку Олексія Дмитрашківського, росіяни почали набирати ув’язнених вже й до регулярного війська. Саме до таких підрозділів належать ці полонені.
Усі вони під час допитів традиційно нарікають на командування, радянські бронежилети й чималі втрати. Присягаються, що не хотіли нікого вбивати.
Про це повідомив колишній член Ради Нацбанку України Віталій Шапран.
«Після початку війни на валютному ринку змінились правила гри. З плаваючого курс став фіксованим, а от готівковий ринок де-факто пішов у вільне плавання, назвемо його умовно ринковим. Поки банки завозили з-за кордону готівкову валюту, операційні ризики та комісії за цими операціями тиснули на дельту між готівковим і безготівковим курсом. Коли готівковий ринок став більш збалансованим, готівковий курс наблизився до офіційного. На збалансованість готівкового ринку зараз впливають настрої українців, в т. ч. тих, які повертаються з-за кордону, а оскільки наші люди працьовиті, то більшість з них повертаються не з пустими кишенями», — пояснив експерт.
Віталій Шапран вважає, що курс знижуватиметься у залежності від лінії фронту.
«Чи може курс підійти впритул до офіційного 36,6? Так, така ситуація може виникнути, проте через війну такі прогнози мають багато „але“: від новин з фронту до настроїв щодо еміграції населення, щодо тримання заощаджень в гривнях і т.д», — сказав економіст.
Також міністр додав, що станом на кінець березня 2023 року, митні надходження збільшилися у 3 рази, а податкові зросли на 8%, порівняно з березнем 2022 року.
За даними Мінфіну, Україна щомісяця витрачає на військову кампанію 130 млрд грн, або приблизно $3,6 млрд. При цьому росія витратила на війну $114,4 млрд за рік (близько $10 млрд на місяць), що становило близько третини всіх доходів бюджету рф 2021 року.
https://news.finance.ua/ua/shhodenni-zbytky-vid-viyny-z-rf-skorotylysya-vtrychi-u-minfini-nazvaly-sumy
Потяг із ними пройшов у суботу через вокзал італійського міста Удіне. Наразі нам вже передано або буде передано близько 60 таких машин.
Як повідомляє Financial Times, посли G7 в Берні, а також посол ЄС направили відповідного листа швейцарському уряду.
У документі посли зазначили, що керівництву Швейцарії варто провести додаткову роботу для забезпечення дотримання санкцій.
У листі йдеться, що російські олігархи використовували швейцарські закони про недоторканність приватного життя та інші «лазівки», щоб заховати мільярди франків в офшорах.
Посли G7 вказали на чинний в країні закон про захист громадян з подвійним громадянством, законних резидентів, осіб, які мають юридичні зв’язки зі швейцарськими організаціями, і осіб, які мають непряме бенефіціарне володіння. Такі лазівки піддають Швейцарію репутаційним ризикам, зазначили в G7.
Таку заяву зробив міністр навколишнього середовища та енергетичної безпеки Італії Джильберто Пікетто Фратін, зазначивши при цьому, що Італія буде покладатися на поновлювані джерела енергії та атомні електростанції, повідомляє Corriere della Sera.
«Якщо раніше Росія задовольняла 40% наших потреб у газі, то сьогодні ми отримуємо трохи більше 10%. Таким чином, ми подолали нашу залежність від Москви», — зазначив міністр.
За його словами, Італія збільшила імпорт газу трубопроводом зі сходу за допомогою Трансадріатичного газопроводу, а також з Африки завдяки новим угодам з Алжиром та Лівією.
«Гарантією є регазифікатори (установки з перетворення зрідженого природного газу в газоподібну форму — ред.), які дозволять нам купувати газ за найкращою ціною в світі», — зазначив міністр.
Відзначається, що в минулому році Білорусь порушила боргові угоди з кредиторами і почала виплачувати свої борги не в доларах, а в національній валюті. Нещодавно чергова виплата знову була здійснена в місцевій валюті. Це в свою чергу стало результатом західних санкцій, які фактично відрізали Білорусь від фінансової системи цивілізованого світу.
Крім того, Fitch прогнозує падіння ВВП Білорусі на 1,3% в 2023 році і на 0,3% в 2024-му. Це теж є результатом західних санкцій.
Експерти агентства підкреслюють, що подальша військова співпраця з Росією і допомога їй в рамках війни проти України збільшує санкційні ризики для Білорусі.