НАПК вручило два админпротокола об админправонарушении президенту Владимиру Зеленскому из-за того, что он не задекларировал изменения в имущественном состоянии. Обещают направить материалы в суд. Об этом говорится в сообщении НАПК.
Материалы на Зеленского по делу об ОВГЗ передадут в суд
Что известно
В НАПК подтвердили, что президент лично сообщил о факте нарушения.
Отмечается, что он действительно совершил покупку-продажу облигаций внутреннего государственного займа (ОВГЗ). Их общая стоимость превышала 50 прожиточных минимумов.
Читайте также: Зеленский не задекларировал инвестиции в ОВГЗ. Готов нести ответственность
Таким образом Зеленский должен был в течение 10 дней внести в декларацию сообщение о существенных изменениях в имущественном состоянии.
«Такого сообщение в реестр поступило», – отметили в НАПК.
Поэтому 7 июля глава агентства Александр Новиков составил и вручил Президенту два протокола в связи с административными нарушениями. Указывается, что соответствующие материалы будут переданы в суд.
В то же время президента Украины нельзя привлечь к ответственности во время пребывания его в должности.
Читайте также: Зеленский обнародовал декларацию о доходах и расходах за 2019 год
Предыстория
- 7 Июля президент Владимир Зеленский заявил, что готов понести наказание, ведь в прошлом году не задекларировал изменения в имущественном состоянии.
- До президентских выборов кандидат Зеленский уверял, что добровольно уйдет в отставку, если нарушит закон.
Комментарии - 31
А давайте подивимось на усю цю ситуацію трохи під іншим кутом. Для початку, пригадаємо схемку другої половини 2019 року: Уряд масово «гріб» позики в гривні, продаючи ОВДП, при цьому йшло активне залучення нерезидентів; останні заводили валюту, продавали її на міжбанку, що вело до падіння курсу долара, і вкладали гривню в ОВДП під порядка 15%; НБУ з Урядом сприяли такому «зміцненню» гривні (тобто мало що робили, щоб його не допустити), забезпечуючи нерезидентам відсотки У ВАЛЮТІ на рівні 30% річних і більше. Паралельно це вело до діри в бюджеті через «неправильний» прогноз курсу. Але кого це хвилювало?
Сьогодні, враховуючи залученість до схеми високопосадовців (сам преЗЕдент став учасником), стає очевидним, що нерезиденти мали гарантії НБУ і Уряду, що все буде пучком... Очевидно, і сьогодні мають. Правда, з врахуванням діри в бюджеті, НБУ з кінця 2019 вимушений був трохи «посунути» нерезів, піднявши курс до 24,5-25, а згодом, під шумок коронавірусу і до 27. Тепер, скоріше за все, є домовленість: НБУ забезпечує відносну стабільність курсу - не нижче 26,5 для бюджету, не вище 27 для нерезидентів, а нерезиденти у свою чергу, маючи гарантії НБУ, забирають свої грошики повільно, не збурюючи МБ.
Питання на засипку: а ХТО ці нерезиденти, якщо сам преЗЕдент взяв участь у схемі, отримуючи свої 30% у валюті НА ЗНАННІ СИТУАЦІЇ? А чи не офшорні це грошики (принаймні, значною мірою), раніше вкрадені в Україні?
Проблеми у банку були системні і накопичувалися роками. Його невиважена кредитна політика призвела до втрати капіталу а 97% кредитів банк видав компаніям, пов'язаним з його акціонерами Коломойським та Боголюбовим, заявили в НБУ.
Попередні власники не забажали, чи не змогли провести докапіталізацію банку, — такими називає причини націоналізації економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.
Коли банк стикається з проблемою недостатності капіталу, то існують декілька рішень — ліквідація або націоналізація, розповідає інвестиційний банкір Сергій Фурса. Він називає націоналізацію поганим рішення, але найкращим із усіх можливих, такою собі необхідною жорстокістю.
Держава забирає на себе не актив бізнесменів Ігоря Коломойського і Генадія Боголюбова, а пасив, вартістю у мінус 5,5 млрд. доларів, і ці гроші ляжуть на плечі платників податків.
5,5 млрд доларів які олігарх Коломойський вивів з Привату в офшори.
…
все как всегда-более сильные нагибают более слабых
А участь преЗЕдента у схемі з ОВДП з одного боку і його тиск на НБУ, орган, який своїми «правильними» діями/бездіяльністю може різко вплинути на дохід учасників схеми з ОВДП, з іншого - це не є неприкрита корупція вищого гатунку?
Про це в інтерв'ю LB.ua заявив ексголова Національного банку Яків Смолій.
Він уточнив, що йому не надходило прямих прохань надрукувати, наприклад, 200 млрд грн.
«Але в цілому під час чергової великої наради хтось кидав меседж, чому, наприклад, Національний банк не може допомогти покрити дефіцит бюджету? Мовляв, усі країни так роблять – Сполучені Штати, Китай, Німеччина. Ми намагалися пояснювати, що це країни, валюта яких є вільно конвертованою, яка входить у кошик валют Міжнародного валютного фонду. Вони можуть друкувати, тому що їхні долари скуплять...» – сказав Смолій.
За його словами, в Україні це неминуче призведе до погіршення економічної ситуації.
«Ми випустимо емісійну гривню, і які будуть наслідки? Гривні побільшає, а розмір економіки залишиться той самий. Це означає, що зростуть ціни. Умовно, у нас є 100 одиниць товару і 1000 одиниць грошей у вільному обігу. Тобто одиниця товару коштує 10. А завтра ми випустимо ще 1000 грошей, а товару ж більше не виробилося, тому цей товар коштуватиме вже 20. Нехай не все йде на ціну... Друга частина йде на купівлю валюти, що вже впливає на курс. І тоді в обох випадках інфляція повзе вгору», – пояснив ексголова НБУ.
Даже с того газового контракта ничего не осталось.
https://espreso.tv/news/2020/07/08/arakhamiya_zanyzyv_vartist_svogo_budynku_v_deklaraciyi_vdesyatero_zmi