Ухудшение ситуации на мировых финансовых и товарных рынках вместе с усилением неопределенности на внутреннем рынке спровоцировали рост турбулентности на валютном рынке. Об этом говорится в «Макроэкономическом и монетарном обзоре» НБУ.
НБУ назвал причины девальвации гривны
«НБУ интенсифицировал проведение интервенций для сглаживания чрезмерных курсовых колебаний, не противодействуя рыночным тенденциям», — говорится в сообщении.
Интервенции НБУ
Общее сальдо интервенций НБУ в марте было отрицательным и составило $2,2 млрд (с начала года — минус $1,4 млрд). По сравнению с февралем средний обменный курс гривны к доллару в марте девальвировал на 7,4%, а на конец месяца — на 14,3%.
Читайте также: НБУ продал $307 миллионов для спасения гривны
Однако девальвировало и большинство валют стран — основных торговых партнеров Украины. В результате номинальный эффективный обменный курс (НЭОК) гривны ослаб умеренно — на 4,2%, добавили в НБУ.
Сколько купил и продал валюты НБУ
-
В течение марта 2020 года НБУ купил на межбанковском валютном рынке $264 млн и продал $2 453,6 млн.
-
Чистая продажа составила $2 189,6 млн.
-
В 2019 году Нацбанк купил на межбанковском валютном рынке $8 462,6 млн, продал – $529,23 млн.
-
В 2018 году Нацбанк купил на межбанковском валютном рынке $3 173,78 млн, продал – $1 801,82 млн.
Читайте также: Нацбанк в феврале пополнил резервы почти на $700 миллионов
Комментарии - 8
У березні українці купили безготівкової валюти на $ 280 млн, а продали - приблизно $ 70 млн, повідомляється в макроекономічному і монетарному огляді на сайті Нацбанку.
Також НБУ вказує, що в березні клієнти українських банків збільшили обсяги покупки валюти з $ 6,27 млрд приблизно до $ 7,3 млрд, тоді як обсяги її продажу скоротилися з $ 5,872 млрд до $ 4,7 млрд. За даними фінансового регулятора, в березні рекордного обсягу досягла покупка валюти на умовах форвард - близько $ 0,5 млрд у порівнянні з $ 15 млн в лютому і $ 134 млн в січні.
У лютому чистий продаж українцями готівкової валюти склала $ 291 млн, безготівковій - близько $ 55 млн, а в січні - відповідно $ 102 млн і $ 55 млн.
1) 27,5 +/- близький до балансного курсу, який відповідає економічним реаліям без коронавірусу, але й без штучного «надування щок» за рахунок ОВДП
2) ринок трохи заспокоївся після ажіотажу і увійшов у стан, коли знову почали діяти економічні чинники
3) економічні чинники, у тому числі, спровоковані коронавірусом і карантином (хоча не тільки), повинні тягнути курс потрохи вгору
4) але, діє ефект випаленого поля: після масового ажіотажу елементарно немає запасу гривні.
Звідси, повторю свій прогноз на майбутнє: якщо цей відносний спокій триватиме й далі (без гучних провокативних дій влади, при наявності траншів МВФ), то курс ще трішки потупцює на місці, може опуститься десь до 27, а далі, в більш віддаленій перспективі, піде потихеньку вгору (маю на увазі курс долара, гривня, відповідно, вниз).
Але все можуть змінити наші можновладці і їхні цілком можливі танці з бубнами навколо прийнятих законів.
Однак усе
https://ukranews.com/ua/news/693562-bojko-vvazhaye-shho-vlada-samostijno-ne-zdatna-zapobigty-katastrofi
Чья бы корова мычала ,а Бойко - молчала.