Комитет по вопросам налоговой и финансовой политики поддержал отмену льготы, которой освобождался от уплаты НДС импорт энергетического оборудования для солнечных и ветроэлектростанций. Об этом написал народный депутат Андрей Герус в фейсбуке.
Рада поддержала лишение Ахметова миллиардных льгот на НДС
Что известно
По словам Геруса, выгодоприобретателями этой льготы были компании, которые строили солнечные и ветровые электростанции и «запускались по самым высоким в мире „зеленым“ тарифам».
«Проигрывали от этой льготы украинские производители энергетического оборудования, которые платили весь входной НДС и были в неравных (худших) условиях по сравнению с импортом. Такие заводы есть в Виннице, Краматорске и др. Также проигрывал украинский государственный бюджет, который из-за этой льготы недополучил около 10 млрд грн в 2019 году», – написал Герус.
Читайте также: Крупному бизнесу возместили свыше 97 миллиардов НДС
В то же время олигарх Ринат Ахметов экономил около 3 млрд гривен, которые ему не приходилось платить в бюджет в виде налогов при ввозе оборудования.
Ранее сообщалось
- В декабре 2018 года депутаты приняли изменения в Налоговый кодекс об освобождении от НДС ввоза электромобилей, которые также содержали норму о налоговой льготе импорта оборудования для электростанций из возобновляемых источников энергии.
- Тогда отмечалось, что импортеры оборудования для солнечных и ветряных электростанций не будут платить НДС до 2020 года.
- Суммарно они могли сэкономить 5-10 млрд гривен, не уплатив их в бюджет.
Комментарии - 35
бубочкины ослики врут уже просто беспрерывно ....
Але в даному випадку мова йде про імпортне обладнання, по якому має бути сплата ПДВ та не передбачено його повернення. Але при Порошенко для його друга по Зеленому тарифу та Ротердам+ Ахметова - була пільга яка передбачала анулювання такого ПДВ, за що держава в бюджет недоотримувала 20% від вартості обладнання!
Нц і говорите про експорт електроенергії виробленої на даному обладнанні - то плювати в очі.
Бо в середині нашої держави воно продається за супер «зеленим тарифом», який в рази дорожчий ніж будь-які тарифи в ЕС. Тому тут виробництво сугубо для внутрішнього ринку для отримання спец ціни! І це нам протягом 10 років коштуватиме 13 млрд евро!!!
«Але в даному випадку мова йде про імпортне обладнання, по якому має бути сплата ПДВ та не передбачено його повернення.» - я не зрозумів, на якій підставі не передбачено повернення ПДВ за обладнання? Підкажіть, будь ласка, може закон якийсь? Я таке в перше чую.
Про високі зелені тарифи повністю погоджуюсь. Ще Суркіси на цьому непогано заробили.
Мій покійний дядько працював головним інженером на ньому. То вся сім«я ще навіть років 2-3 тому була при думці що якщо Авдієвський коксохім стане то »хана Україні«, »навіть для Європи це буде економічне потрясіння":)
Проте 5 років перебування в Житомирі і облаштування життя на новому місці дало поштовх до думки що Донбас Україну не кормить і не кормив.
Що пояснювати якщо ви базових знань не маєте?
« А якщо підприємство споживач, як в даному випадку?» - Підприємство, в дному випадку, споживає в цілях виробництва послуг, тобто воно не є КІНЦЕВИМ споживачем. І весь сплачений ним на постачальників ПДВ має бути відшкодований з бюджету, за винятком ПДВ, який воно отримало від покупців. Оце базові поняття. ))))
Якщо лізти в деталі на чиї плечі лягають в загальному витрати, і не тільки ПДВ, то варто сказати що всі без виключення витрати Ю.О. чи навіть держави лягають на кінцевого споживача. Ну а Ю.О. та держава то лише посередники при перерозподілі.
Мова ж взагалі йшла про те, що компанія при імпорті обладнання має сплачувати ПДВ, але раніше для Рижого Гудка були в цьому пільги. І чудово що вони тепер відмінені. Бо, по вашій «професійній» логіці виходить що потрібно всім без виключення його відмінити. Бо ж ніякої економії для ДТЕК не було, то чому ж лише для Ахметова лише такі преференції, якщо йому від цього не холодно і не жарко.
Ваші коментарі типу:
«Я в цій темі взагалі не розумію» і при цьому активне ведення суперечки визивають когнітивний дисонанс:)
Тоді получається, що вказані недоотримані 10 мрд грн за 2019 рік - це податковий кредит від імпорту обладнання (з неналежними документами), плюс відкати, які ДТЕК заплатив за відшкодування (при тому, що воно зараз проходить автоматично) і плюс умовні фінансові витрати від зменшення обігових коштів. Дуже сумнівний розрахунок. )))