tkachuk1979 2 лютого 2017, 14:50
Загальна сума заборгованості екс-власника збанкрутілих банків VAB та «Фінансова ініціатива» Олега Бахматюка становить понад 20 мільярдів гривень. Про це розповіла очільниця Нацбанку України Валерія Гонтарева.
«Ці фінустанови вже майже два роки як виведені з ринку: спочатку пішов VAB, потім „Фінансова ініціатива“. За цей час VAB не погасив практично нічого. Нацбанку — точно ні копійки. Фонду гарантування вкладів (ФГВФО) від Фінансової ініціативи „перепала“ лише невелика частина відсотків за кредитами», — заявила вона.
За словами Гонтаревої, Фонд гарантування виплатив вкладникам VAB-банку 6,64 млрд грн, а «Фінансової ініціативи» — 3,7 млрд грн.
«Загалом — 10,4 млрд грн. Але ще майже 5 млрд грн втратили вкладники, чиї депозити не потрапили під дію закону про гарантування вкладів (суми понад 200 тисяч грн – прим.ред.). 2,2 млрд грн в банках Бахматюка втратили клієнти-юрособи, яким ФГВФО ще нічого не виплачував, адже для бізнесу гарантування не передбачено», — зазначила голова Нацбанку.

Також Гонтарева наголосила, що за кредитами рефінансування НБУ борг Бахматюка становить 10,9 млрд грн.

«Як була ця сума два роки тому, так вона нікуди і не поділася. Не виплатив жодної копійки і з нами судиться. При цьому на суму 8,5 млрд грн у нас є його персональна гарантія, особиста порука. Людина при здоровому глузді поручилася всім своїм майном — не тільки Укрлендфармінг (аграрний холдинг Бахматюка – прим.ред.), але і своїм будинком, машиною, годинниками...» — зауважила вона, спростувавши слова екс-власника банків, що він намагався реструктуризувати свої борги, зазначивши, що НБУ не має жодної офіційної пропозиції від нього.
Окремо Гонтарева додала, що бізнеси Бахматюка так само не повертають кредити держбанкам та іноземним кредиторам.

«У нього була заборгованість в 5,3 млрд грн перед держбанками. Але днями ми звіряли цифри і побачили, що з урах

lera50
lera50
15 лютого 2017, 21:58
Не виноватая я!

Головна / Банки України 🏦 / ВіЕйБі Банк (VAB Банк) 💰 / Відгуки про ВіЕйБі Банку 📝 / Гонтарева спростувала заяви Бахматюка, що банкрутування банків є наслідком конфлікту з нею.