проблеми з корпоративним клієнтбанком

22220521 14 листопада 2023, 10:33
Відділення за адресою: Київ, вул. Січових Стрільців, 103-105
Останнім часом зачастили проблеми з корпоративним клієнтбанком. Постійні збої призводять до того, що наші підприємства (клієнти банку) не можуть своєчасно опрацювати платежі (вхідні та вихідні). Через це ми постійно несемо матеріальні та репутаційні збитки. Технічна служба банку уникає від дачі будь яких коментарів
ПУМБ
PUMB 14 листопада 2023, 16:23
Вітаємо!

Нам дуже шкода, що у Вас склалося негативне враження про користування нашими сервісами. Для перевірки просимо надіслати нам в особисті повідомлення назву та ЄДРПОУ юридичної особи, а також дату виникнення збоїв та їхню суть
Полезный комментарий
PUMB 16 листопада 2023, 15:18
Вітаємо!

Хочемо зазначити, що дійсно, вересень та жовтень був складним з точку зору кількості масових інцидентів, які мали різну причину виникнення (збої у зовнішніх системах — оператори, вендори, проведення drp-тестування, яке банк проводив свідомо з розумінням потенційних ризиків нестабільної роботи систем, інших внутрішніх збоїв). На разі команда банку має чіткий стабілізаційний беклог та вжила вже деяких заходів щодо мінімазації кількості таких інцидентів.

Нам прикро, що дана ситуація викликала у Вас негативні емоції, проте сподіваємося, що у майбутньому Ви будете отримувати лише позитивні враження від користування нашими послугами.

15 листопада 2023, 11:54
Написав у особисті
16 листопада 2023, 15:18
Корисний коментар

20 листопада 2023, 11:37
Ви пишете про вересень і жовтень, проте хочу закцентувати увагу на тому, що дана проблема повторилася у мене уже й 13 листопада

і зараз Ви просто лишаєте банальні відписки, як і по телефону відмовки, і навіть ніяким чином не пропонуєте вирішення питання!!!

мабудь, потрібно задуматися над роботою з іншим банку для нашого корпоративного бізнесу
22 листопада 2023, 12:10
Вітаємо!

Так, дійсно 13.11.2023 був зафіксований збій у провайдера при відправленні СМС клієнтам (в тому числі СМС з ОТП-паролем). З свого боку ми максимально оперативно виконали переключення на резервний канал та поновили відправку СМС повідомлень. На жаль, ми не можемо прямо впливати на стабільність роботи операторів мобільного зв’язку та провайдерів таких послуг, проте вже працюємо над зниженням такої залежності - в дистанційних каналах для корпоративних клієнтів будуть додані нові (альтернативні) канали для отримання ОТП-паролю, а саме — пуш повідомлення в мобільний застосунок, відправка ОТП-паролю в Viber. Орієнтовний строк виконання цих робіт — кінець грудня — січень 2024 року. Ці доробки допоможуть уникнути подібних інцидентів в майбутньому.

Ми ще раз перепрошуємо за незручності та сподіваємося на Ваше розуміння!
30 листопада 2023, 11:52
Проблема абсолюно не в провайдері!!! оскільки не працює навіть і відправка у вайбері кодів підтвердження, і тим більше в той самий час, коли система не присилає повідомлення з кодом підтвердження платежу, але повідомлення від мобільного оператора про зарахування коштів на рахунок приходить, тому не уводьте в сторону користувачів від особистої проблеми клієнт-банку!!!
30 листопада 2023, 15:42
Вітаємо! На Ваше запитання додатково хочемо зазначити, що для відправки повідомлень в Viber банк так само використовує провайдерів для такого типу комунікацій (як і для SMS). Причини та типи збоїв бувають різні, інколи є проблема у конкретного оператора мобільного зв’язку, інколи — у провайдера, який відправляє ці SMS на різних операторів, інколи — проблема в конкретному каналі (відправка повідомлення в Viber). Дистанційні канали обслуговування (Інтернет-банкінг, мобільний застосунок) є користувачами таких сервісів, а не власниками. При реалізації таких збоїв або інцидентів банк завжди вживає всіх необхідних заходів для мінімізації наслідків збою для наших клієнтів, а саме:

1) Переключення на резервний канал відправки повідомлень
2) Оперативний зв’язок з зовнішніми компаніями (провайдери послуг)
3) Інформування ліній підтримки (контакт-центр банку, мережа відділень і т.д.)

Додатково наші дистанційні канали обслуговування мають опцію зміни каналу для відправки OTP-паролей, а саме:

1) Є можливість отримувати паролі в форматі SMS
2) Є можливість отримувати паролі в форматі повідомлення у Viber
3) Є можливість переключення між цими каналами, що можна зробити в будь який момент
(Продовження у наступному коментарі)
30 листопада 2023, 15:43
(Продовження)
Для того, щоб мінімізувати залежності від зовнішніх систем в процесі відправки клієнтам OTP-паролей команда розробки дистанційних каналів обслуговування проводить ряд заходів:

1) Реалізація підписання більшої частині операцій взагалі без OTP-паролей (заміна на більш сучасні механізми визначення ризикованості операції на підставі аналізу накопичених або наявних даних під час її проведення)
2) Реалізація методу відправки OTP-паролей через Push-повідомлення в мобільний застосунок

Впевнені, що всі ці заходи допоможуть покращити взаємодію наших клієнтів з дистанційними каналами обслуговування та дадуть можливість здійснювати операційну діяльність без впливу зовнішніх негативних факторів.

Дякуємо за зворотній зв’язок!
1 грудня 2023, 10:32
Чим мені Ваші коментарі допоможуть в оперативності проведення та отримання платежів? Я сподіваюся, що Ви не думаєте, що я цілий день сиджу за КБ, щоб відправити чи перевірити платіж? У мене на це відведений певний час, і, якщо за цей час я не встигаю зробити певні дії, то несу фінансові та репутаційні втрати, саме це і відбувалося протягом усіх попередніх збоїв Вашої системи. А Ви мені все відписики пишете…

Курс валют в ПУМБ

Курс валют в ПУМБ

Головна / Банки України 🏦 / ПУМБ 💰 / Відгуки про ПУМБ 📝 / проблеми з корпоративним клієнтбанком