Доходи по облігаціям

pmn19 13 березня 2024, 14:38
Купували у вашому додатку військові облігації в доларах і гривні. Облігації погашено у 2023 році, дохід отримано. Зараз замовила в податковій довідку про доходи за 2023 рік у і в ній немє інформації про дохід ані за долларовими, ані за гривневими облігаціями.
Користуюсь послугами ще трьох інших брокерів, по ним вся інформація є.
Прошу прокоментувати чому так і що з цим робити.
monobank
13 березня 2024, 19:36
Оскільки доходи ОВДП не оподатковуються, то ці доходи не були «відзвітовані»
Не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи:

— процентні доходи (купон), нараховані на облігації внутрішньої державної позики (п.165.1.2 ПКУ);

— інвестиційний прибуток (різниця між доходом від продажу та витратами на придбання ОВДП) від операцій з облігаціями внутрішньої державної позики (п.165.1.52 ПКУ).

Крім того, сума доходів, отриманих платником податків як відсотки, нараховані на облігації внутрішньої державної позики, та інвестиційний прибуток від операцій з цими паперами не є об'єктом оподаткування військовим збором

Якщо ви бажаєте це показати в декларації, то це можна зробити вказавши у відповідному розділі (отримані доходи, що не підлягають оподаткуванню). В разі потреби підтвердити ці доходи, в нас в довідці для декларування є про це інформація (останій розділ довідки)

pmn19
pmn19
13 березня 2024, 19:58
Цікава відповідь, хоча вона і не співпадає з відповіддю, яку надала мені податкова. Бо податкова вважає, що банк має подавати інформацію, оскільки виступає агентом з перерахування доходів і має їх відображати з кодом виду доходів 129-для купонів, 183-для інвест.прибутку, а поля 3 і 3а мають бути нульовими. До речі, очевидно, що так само вважають і три інші брокери, два з яких великі банки, бо вони надали податковій таку інформацію.
В будь якому разі, питання хто правий залишається відкритим, а необхідність якимось чином додатково підтверджувати цілком офіційний дохід робить нераціональноюі співпрацю з банком за ОВДП.

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank