Мошенничество с кредитным лимитом

Артур Филипповский 26 жовтня 2023, 1:57
Так уж случилось что имею карту монобанка с кредитным лимитом в 40 тыс. грн. Карта виртуальная, физическую не получал. Пользуюсь ей крайне редко. Вчера зашёл в приложение и обнаружил что с кредитного лимита было списано по разным мелким транзакциям за два дня около 34 тыс.грн. Валюты списания самые разные. Среди них австралийские доллары, индийские рупии, филиппинские песо, вьетнамские донги, доллары США и ещё чего только нет. Списание мелкими суммами в основном хотя есть пару транзакций по 200 юсд на Фейсбуке. О чем я сразу же сообщил в тех поддержку банка через мессенджер в телеграмм. Они вроде бы приняли к сведению, но при этом безапелляционно мне заявили что все эти списанные мошенническим путем деньги будут считаться моим долгом по которому они будут начислять проценты. Я вообще впервые сталкиваюсь с подобным отношением. Хотелось бы узнать, что по этому поводу говорит судебная практика. Поскольку я платить по чужим счетам не буду.
monobank
26 жовтня 2023, 13:18
Нам дуже прикро, що сталася така ситуація
На цей час питання передано до колег, які займаються оскарженням операцій через платіжну систему, щоб повернути кошти, які були списані шахраями з вашого рахунку
Якщо диспут буде виграний, банк може зробити перерахунок боргу і повернути вам нараховану суму відсотків. Але ми рекомендуємо вносити суми на карту, хоча б в розмірі мінімального обов'язкового платежу, щоб у вас не утворювалося простроченої заборгованості

26 жовтня 2023, 10:15
Ти відгук пишеш про банк чи намагаєшься нахаляву отримати юридичну консультацію?

Вчера зашёл в приложение и обнаружил что с кредитного лимита было списано по разным мелким транзакциям за два дня около 34 тыс.грн. Валюты списания самые разные. Среди них австралийские доллары, индийские рупии, филиппинские песо, вьетнамские донги, доллары США и ещё чего только нет.

А як так сталось що ти не помітив самої першої операції?
26 жовтня 2023, 14:36
Так, хочу на халяву юридичну консультацію. Це проблема банку.Він повинен повідомити мене про кожну операцію в додатку, а я повинен санкціювати її своїм підтвердженням. Наразі цього не було. А заходити кожен час у додаток щоб самому щось відслідковувати я не повинен.
26 жовтня 2023, 14:58
Це проблема банку.

Це — не проблема банку.
26 жовтня 2023, 19:33
Це проблема банку
27 жовтня 2023, 9:18
Це твоя проблема як клієнта банку.
Навіть якщо ти замість чарджбеку підеш с заявою до поліції то це все одно залишається твоєю проблемою, банк буде лише свідком у справі.
26 жовтня 2023, 14:39
Я не буду сплачувати чужі витрати. Тим самим я погоджусь з тим що ці шахрайскі операції скоїв саме я. Це може мені пошкодити при розгляді справи у суді.
26 жовтня 2023, 14:59
Я не буду сплачувати чужі витрати.

Вони ВЖЕ оплачені з твоєї картки, а картки відпочатку задумані так щоб ними інши люди не могли заплатити.

У Монобанка це навіть додатково підсилено різними заборонами яких не має в інших, наприклад заборона оплати коли відрізняється країна, заборона зняття готівки.
26 жовтня 2023, 19:32
Ви я так гадаю представник Моно банку? Мене не цікавить зняття готівки. В я мав на увазі відсотки по шахрайским транзакціям. А те що там якісь посилені заборони у монобанку, то я це вже побачив! 31 шахрайска транзакція за півтора дня. Оплата в Австралії, на Філіпінах, у Вьетнамі , Индії. Відрізняється від країни зняття грошей? Я маю картки не лише Монобанку, а і інші. І знаю як це працює насправді. Як що ви офіційно представляєте Моно банк то назвіть своє їм'я, щоб я знав з ким маю справу і чи те що ви пишете є офіційною позицією моно банку.
27 жовтня 2023, 0:36
Это не работает частично. Интернет лимит может не сработать если банк посчитает что оплата прошла на сайте из белого списка типа амазон и куча других. Да, запрет оплаты без подтверждения работает. Во всех банках более менее. Нет подтверждения — нет оплаты. Но запрет оплаты если страна отличается не работает частично так как глючит во многих банках.
27 жовтня 2023, 9:09
Ви я так гадаю представник Моно банку?

Навіть не буду намагатись уявити яка логіка стоїть за цим питанням.

Мене не цікавить зняття готівки.

Я і не казав що це вас цікавить, я лише навів приклад однієї з додаткових заборон якої небає в більшості банків. Ви якимось дивним чином прийшли до висновку шо я робітник банку, але не здатні зрозуміти коли вам наводять приклад.

31 шахрайска транзакція за півтора дня.

І ти жодної не побачиві за ці півтора дня, побачив лише коли всі вони пройшли? Оце ти уважний. Або хитрий.

Я маю картки не лише Монобанку, а і інші. І знаю як це працює насправді.

Ми тут в більшості теж маємо не картку не одного банка, а деякі ще й закордонних і знаємо як це працює і що в Монобанку це працює так само як і в інших — відразу приходить повідомлення про транзакцію.

Як можно не помітити 31 операцію за півтори доби — як не можу уявити. Хіба що це у вас телефон дропа і він вимкнений, а вмикається лише коли треба щось провернути.

31 жовтня 2023, 17:00
Я теж не можу уявити як служба безпеки це не побачила. В мене питання, скілько тобі платить Монобанк за коменти де ти намагаєшься когось представити хитрим чи шахраєм? Не суди по собі в буде тобі щастя…мабуть, або не не буде. Краще напиши своє ім'я, якщо ти такий захисник честі монобанку. Я бачу ти тут адвокатом не першій рік у них. А то тих пір я тебе в упор не бачу
31 жовтня 2023, 20:03
В мене питання, скілько тобі платить Монобанк за коменти

підкажи ти сам тут пишеш за гроші? Бо не зрозуміло звідки в тебе таки дивні думки.

де ти намагаєшься когось представити хитрим чи шахраєм?

дурбелику, покажи де я назвав тебе шахраєм

тут як і з твердженням про коментар за гроші виникає запитання як ти дійшов до такої думки? Може як раз тому що є шахраєм?

Не суди по собі

тобі треба спочатку самому скористатись цією порадою бо ти тут вже багато чого наговорив на мою адресу що виглядає як оцінка з власного досвіду
26 жовтня 2023, 19:38
Зараз банк пропонує відкрити диспути по транзакціям. Але у разі програшу диспуту я маю заплатити 19 $ за кожний програш. 31 транзакція. Як що хочаб половину зможуть повернути то майже 300 $ я буду платити за програші. А це трохи меньше за половину усіх вкрадених грошей. В чому сенс? Це схоже на якісь ставки на спорт
MadamSergeevna
MadamSergeevna
26 жовтня 2023, 21:40
Вы не проиграете, если через приложение не было подтверждений. Обязательно оспаривайте и вам вернут деньги. Вы же правы в этой ситуации на 100%. Оплаты специально шли через площадки без подтверждения. Кардеры знают где юзать чужие деньги. А насчёт настроек в приложении — действительно полезные опции. Запретите оплаты в интернете без подтверждения и никогда больше не столкнётесь с нервотрёпкой.
27 жовтня 2023, 0:30
Вы должны были запретить оплату в интернете без подтверждения, теперь увы только оспаривание транзакций. Шансы на оспаривание очень высокие так как скорее всего все было без подтверждений и 3ds. И вы физически не находились в этих странах. Главное чтобы банк верно сформировал оспариване этих оплат.
27 жовтня 2023, 9:16
Відкрию велику тайну: оскарження транзакцій платне і це не вигадка банків, а вимога платіжної системи яка і проводила ці операції і не буде безкоштовно проводити тепер аудит тому хоче за це грошей

27 жовтня 2023, 23:30
Какой же ты всё-таки лицемер. Эту цену платит продавец у которого была транзакция. Даже в тех ссылках это и написано. Ни один банк нормальный не берет у клиента деньги за оспаривание мошшенических операций.

По твоему «Вони ВЖЕ оплачені з твоєї картки, а картки відпочатку задумані так щоб ними інши люди не могли заплатити.»

Карточка собственность банка. И деньги на ней собственность банка.

Давай пиши, зарабатывай свои 5 грн, или сколько там тебе платят за сообщение.
28 жовтня 2023, 9:12
Какой же ты всё-таки лицемер.

Пропоную зазирнути в словник і прочитати що це слово означає.

Эту цену платит продавец у которого была транзакция.

Так і банк платить теж, а потім перекладає цю оплату на клієнта у разі програшу.
Ми тут обговорюємо не продавців та їх витрати у процесі чарджбеку, а клієнта та його банк — плата за програш з’явилась не тому що банк хоче заробити на клієнті, це компенсація і одночасно захист від того щоб клієнти не почали оскаржувати все що завгодно просто тому що можуть оскаржувати.

28 жовтня 2023, 9:13
Ни один банк нормальный не берет у клиента деньги за оспаривание мошшенических операций.

Можна назви цих банків? Только будь ласка не треба наводити у вигляді прикладів кредитні карти банків США бо там це працює зовсім по іншому і там не має багатьох плюшок з українських банків. Банки або в ЄС, або в Україні.

А я відразу додам посилань

8.2. Розшук (запит), підтвердження переказу за кожною операцією з використанням платіжної картки МПС Mastercard/Visa, яка оскаржується клієнтом та потребує звернення Банку до МПС (стягується за умови безпідставного оскарження операції), в одному запиті може бути відображена лише одна спірна операція 500 грн
28 жовтня 2023, 9:53
Банки ЄС, як виявилось, намагаються ніде не згадувати комісію за програний чарджбек — знайти цю інформацію дуже складно. На відміну від українських банків які зазвичай прямо вказують це в своїх тарифах. Тому дам посилання не на банк і навіть не на європейський ресурс
After conducting an investigation, your card issuer may deny your dispute. For example, if the issuer may not find evidence that the transaction you disputed was unauthorized.
The issuer may deny the entire disputed amount or a part of it; either way, it should inform you in writing about the denial and how much you owe.
You will also be notified about when you need to make your payment, including any interest that accumulated on the amount while it was in dispute. You should pay this amount by the date due so that you are not delinquent.
31 жовтня 2023, 2:58
Читать научился, но понимать нет. Payment в этом тексте относится к оплате счета кредитной карты, а не дополнительных комиссиях. Можешь этот текст закинуть в ChatGPT и попросить объяснить будто тебе 5 лет.
31 жовтня 2023, 8:03
Я бачу ти часто користується чатжпт 😂
28 жовтня 2023, 9:54
Давай пиши, зарабатывай свои 5 грн, или сколько там тебе платят за сообщение.

Не всі заробляють свої гроші так як це робиш ти.
28 жовтня 2023, 15:19
Я давно шукаю, де платять за коментарі на мінфіні, бо дуже люблю це робити навіть безкоштовно. А так ще будуть гроші на «безкоштовний» інтернет зароблятись
Монобанк не хоче, кажуть, заробляй сам як хочеш. Доводиться заробляти.
29 жовтня 2023, 23:15
Слоїк трилітровий, питання:

Це вже не вперше така історія, що кошти десь списуються на «лівих», тут очевидно, що десь в моно в був злив інформації про картки. Історія ця не нова, вже роки три почитую в групах моно про такі випадки. Списування навіть відбуваються з перевипущеними картками. А офіційної позиції моно так і не було, просто на чардж посилають.
30 жовтня 2023, 8:38
Можеш впевнено сказати, що тільки в моно?
31 жовтня 2023, 17:59
Не тільки, знаю ще приват, ощад. Та в кожному укрбанку таке є.
30 жовтня 2023, 11:20
Слоїк трилітровий, питання:

Це вже не вперше така історія, що кошти десь списуються на «лівих»

Слоїк безрозмірний, щоб не було проблем з карткою треба оберігати її дані, а не світити ними де тільки можна
Ця проста істина відома вже 50 років з часу появи банківських карт. Карткове шахрайство виникло не в 2017 році і буває не тільки з картками Моно. Байки про злив даних від людей які не мають банальних навичок безпеки і дупля не відбивають як працює картковий процесінг у банках — це ми вже багато раз чули. Але не треба думати що ексель-файли Укрсиббанка це практика поширена всюди.

а якщо карта не використовується — то взагалі її заблокувати як вже порадили нижче

Списування навіть відбуваються з перевипущеними картками.

Ну от як би в тебе були знання з банківських технологій ти би знав що є така штука як токен яка не привʼязана до конкретною фізичної карти.

А офіційної позиції моно так і не було, просто на чардж посилають.

А посилання на чардж це неофіційна позиція чи взагалі не позиція?
Pumbovik
Pumbovik
30 жовтня 2023, 9:32
Пока не доказано что это были мошеннические операции и не было возмещения через оспаривание по ним, кредит все-таки придется заплатить. Потом просто выведети эти деньги. Если вам кредитный лимит не нужен — обнуляйте его сразу на ненужных картах
30 жовтня 2023, 9:50
Кредитный лимит убрать, остатки в отдельную банку подчистить, максимальные настройки безопасности выставить… Можно вообще ненужную карту в блоке держать
31 жовтня 2023, 3:03
Или открывать кредитные карты в нормальных банках. Где политика «нулевой ответственности» работает на самом деле. Что должно быть ещё с 2016 года. Кстати повод держать именно визы, а не мастеркарды.

Цитата с 2016 года директора департамента карточного и транзакционного бизнеса Идея Банка Ивана Степанца:

«глобально в работе украинских банков принцип нулевой ответственности ничего не изменит. Все серьезные финучреждения и раньше практиковали подобный подход.»
31 жовтня 2023, 5:55
Я теж в 2016 році багато чого міг сказати.
В укр банках нульової відповідальності за втрату грошей з картки немає, бо не передбачено законом. Рекламні бекання не рахуються
31 жовтня 2023, 17:05
Я не буду платити бо є президент по подібній справі з висновком Верховного суду, не місцевого. Яким суд зобов’язує сам банк вернути кредитні кошти на карточний рахунок до офіційного чарджбеку
31 жовтня 2023, 19:33
1. Прецедент
2. У нас не прецедентне право. Судді охоче знайомляться зі схожими рішеннями, але не забовʼязані покладатись на них.
1 листопада 2023, 0:43
Так. Але ще є і закон.
1 листопада 2023, 8:05
В законі немає норм про те що будь які операції можно опротестувати з 100% результатом. Більше того зазвичай це регулюється навіть не законом, а документами платіжних систем про що тобі і казали ще тиждень тому.
1 листопада 2023, 0:47
Поки що не доказано зворотнє. Що це були не шахрайскої операції. Бо я не повинен нічого доказувати. Окрім моєї заяви про шахрайство
1 листопада 2023, 8:05
Поки що не доказано зворотнє. Що це були не шахрайскої операції.

А це і не треба доводити, доводити треба факт шахрайства. Саме так записано в законі.

Бо я не повинен нічого доказувати.

Ти дуже помиляєшься. Але головне навіть не це, а те з якою впертістю ти відстоюєш свої невігластво.
2 листопада 2023, 10:10
Навчись читати. Я теж саме написав. Нема закону де я повинен доказувати факти шахрайства. Є моя заява. Банк факт шахрайства з третьої сторони не заперечував. Але і доказів достатньо. Доречі ще досі йдуть спроби шахраїв списати с моєї заблокованої карти гроші
2 листопада 2023, 10:33
Нема закону де я повинен доказувати факти шахрайства. Є моя заява.

Є такий закон, їх навіть два якщо мова йде саме про шайхрайства. Твоя заява це лише початок цього процессу.

Це як раз банк не мусить доводити що це не шахрайство.
2 листопада 2023, 23:34
Какой же ты всё-таки лицемер.
3 листопада 2023, 0:38
Подивись в словнику значення слова ліцемер — ти явно не розумієш його.
31 жовтня 2023, 16:44
Ви перечитайте договір на 500 сторінок свого монобанку. Ви підписуєте договір на 99 років та погоджуєтесь на строк позовної давності на 30 років- по кредиту, та у разі незрозумілих дій винні усе до останньої нирки банківськім шахраям. Оскарджуйте усі операції та закривайте рахунки, якщо ваші дані були скомпроментовані їх співробітниками
31 жовтня 2023, 17:08
Я прецидент по подібній справі з висновком Верховного суду. Я не буду платити ні при якіх обставинах не копійки
31 жовтня 2023, 17:23
У позов також додайте витрати на юридичну допомогу та моральний збиток
1 листопада 2023, 0:41
Стосовно договору на 500 сторінок. Ніяких договори не можуть стояти вище за закони. Згідно з п. 37.2 ст. 37 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» в разі незаконного переказу з рахунка клієнта коштів банк !!!ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ !!! переказати на рахунок такого клієнта відповідну суму грошей власним коштом.
1 листопада 2023, 0:50
Доречі половину з вкрадених грошей я зміг повернути самотужки за допомогою листування з отримувачами в США та Австралії. Але вважаю що це повинен робити банк!
1 листопада 2023, 8:03
Але вважаю що це повинен робити банк!

Ця процедура називається чарджбек і ти написав що банк її тобі запропонував, але тобі не сподобалось ця пропозиція, цитую тебе ж: «Зараз банк пропонує відкрити диспути по транзакціям», 26 жовтня 2023 року.

2 листопада 2023, 10:11
Згідно з п. 37.2 ст. 37 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» в разі незаконного переказу з рахунка клієнта коштів банк !!!ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ !!! переказати на рахунок такого клієнта відповідну суму грошей власним коштом Відривай закон і перечитуй троль
2 листопада 2023, 10:39
Згідно з п. 37.2 ст. 37 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» в разі незаконного переказу з рахунка клієнта коштів банк!!! ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ!!! переказати на рахунок такого клієнта відповідну суму грошей власним коштом

В мене для тебе погані новини, навіть дві.

1. Почну з головною: «Документ 2346-III, втратив чинність, поточна редакція — Втрата чинності від 01.08.2022, підстава — 1591-IX».

2. Ну и теж дуже важлива в цілому, але другорядка бо закон вже не діє: незаконність переказу має бути доведена. Пошукай тепер в новому законі аналогічну норму

Якби ти знав мене краще то не робив би такі дурні вкиди: це як раз я майже завжди перевіряю по текстах законів те що говорю тут на форумі.
Тому нагаматися налякати мене просто посиланням на закон не дуже гарна ідея бо я скорів за все вже знаю про цю норму на яку ти хочеш послатися.
7 листопада 2023, 0:15
Почну з головного, ты опять привселюдно опозорился. Ничего нового в общем-то. Из нового закона который ты «цитировал», не читая и не понимая:

Стаття 1. Визначення основних термінів

39) неакцептована платіжна операція — платіжна операція, виконана надавачем платіжних послуг платника на підставі наданої ініціатором платіжної інструкції без отримання згоди платника (крім примусового списання (стягнення) або після відкликання такої згоди;

Стаття 86. Відповідальність надавачів платіжних послуг під час виконання платіжних операцій

12. Надавачі платіжних послуг, що обслуговують платників, несуть перед ними відповідальність за неакцептованими платіжними операціями. У разі виконання неакцептованої платіжної операції надавач платіжних послуг зобов’язаний негайно після виявлення факту виконання неакцептованої платіжної операції або після отримання повідомлення платника (залежно від того, що відбувалося раніше) повернути за рахунок власних коштів суму неакцептованої платіжної операції на рахунок платника, а також сплатити йому пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України за кожний день від дня списання з рахунку платника коштів за неакцептованою платіжною операцією до дня повернення коштів на рахунок платника. Надавач платіжних послуг зобов’язаний також відшкодувати платнику суму утриманої / сплаченої неналежним платником комісійної винагороди за виконану неакцептовану платіжну операцію (за наявності такої комісійної винагороди).

3 листопада 2023, 3:25
Втратили силу ці закони, знайдемо інши, банк все одно відповість. Не турбуйся так, не вистрибуй зі штанів))). Як що ти жінка ,то я подумаю потрібно мені тебе знати краще чи ні. А так я ж тобі вже писав, що я тебе впритул не бачу. Або представся або йди спати. Мені твої троль-коментарі уже не цікаві)
3 листопада 2023, 8:51
Ні, банк не відповість.

Особливо в ситуації коли клієнт замість того щоб спільно з банком займатися поверненням грошей тупо вимагає грошей від банка.

Я взагалі не турбуюсь, де ти якесь турбування розгледів? 😂
Читаю відгуки і коментую деякі з них. Для того тут відгуки и є.
А от тобі треба потурбуватись про свої гроші.
4 листопада 2023, 10:16
Особь с именем три литра. Мне не интересны твои мысли
3 січня 2024, 14:48
Зараз диспути по транзакціям я виграв і вкрадену суму повернули. Але за ці два місяці банк списував з мене відсотки. Тому я наполягаю на поверненні відсотків на мій рахунок. Тобто не можу рахувати дане питання вирішеним!
3 січня 2024, 14:50
Наполягай. Маєш право подати позов до суду.

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank

Головна / Банки України 🏦 / monobank 💰 / Відгуки про monobank 📝 / Мошенничество с кредитным лимитом