Монобанк заблокував клієнта через P2P та не повертає 2000$!

jrvs 2 вересня 2023, 19:16
Вирішив написати і свою історію після того як прочитав декілька відгуків

###
Користувався монобанком з 2020 року.
Працюю в сфері IT. Певну частину коштів ФОП (рахунок мав в іншому банку) надсилав на монобанк. Знав що людей іноді блокують і за просто так, тому потрібно користуватися різними, щоб в критичний момент не зостатися з нічим.
Машини/квартири не маю, а дорогі покупки (понад 10 тисяч) — велика рідкість.
Наприклад телефон за 10 тисяч і робот пилосос за 11± тисяч — найдорощі вкладення по цей день.
Це просто додатковий контекст для розуміння моєї фінансової ситуації і того що прожити певний час на власні загощадження зможу без проблем.

###
Після неприємного досвіду із грабіжниками які влізли в дім, давно уже прийняв рішення з родиною тримати по можливості більшість коштів в цифровому вигляді.
Тому регулярно купував криптовалюту в знакомих або обміниках. Користувався різними площадками. Головне щоб вартість відповідала долару (один до одного).
В монобанку тримав невелику кількість доларів. Близько 4-х тисяч $, не більше.
Ніколи не подобалося купувати $ в обміниках, або в банку.
— при купівлі та відразу ж продажу у банку або обміннику ви втрачаєте кошти. В монобанку зараз 36.65 — 37.44. Тобто з 1к$ — втрати майже 800 грн. Це норм, нічого не маю проти їхнього заробітку. Але навіщо так робити якщо є P2P?
— при P2P втрати відсутні. Хоть 5 раз підрят купувати і продавати.
Та і на депозитах тоді можна було заробити. На бінансі памʼятаю було 10% депозитних. А в монобанку не більше 2-х% здається + втрати при купівлі та продажу + (якщо не помиляюся) налоги після закінчиння деплохита.
Вибір для зберігання заощаджень, як мені здається, очевидний.

###
Після початку повномаштабної війни расіі проти України та світу, співпраця з моєю компанією зупинилася. Очевидно, що надходження на мій ФОП припинилися також.
Вирішив не закривати свій ФОП. Як наслідок за рік доведеться сплатити 17500 грн в казну (ЄСВ), глобально (за рік) не великі гроші. Країні, так мовити, ці кошти важливіші.
Та й знав що рано чи пізно доведеться знову найти роботу і відкривати ФОП.

Само собою почав виводити кожного місяця кошти з площадок по P2P (мої витрати з карток наврядчи сильно змінилися ніж в повередні місяці…)
І робив я так рік.

###
У 2023 році мене заблокували.
Отримав повідомлення: «Банк прийняв рішення про закриття вашого карткового рахунку та відмову в подальшому обслуговуванні»
Подумав що це якась помилка (адже я точно нічого не порушував), про що і написав. Запитував по різному, думав що скажуть хоть щось, хоть якийся натяк на причину. Навіть список теоритичних причин блокування мені не надали.
Я декілька разів зустрічав що монобанк має «живу» підтримку. Нажаль на всі запитання відповідали ніби роботи. Отримував лише однотипні відповіді
— Розуміємо, що ви мали інші очікування. Банк приймає зважене рішення щодо можливості обслуговування, аналізуючи інформацію із різних перевірених джерел. На сьогодні було прийнято рішення відмовити вам у користуванні карткою monobank. Повідомити вам точну причину відмови не можемо через політику банку.
— Бажаємо звернути вашу увагу, що банк діє відповідно до Умов та правил, з якими ви ознайомлювались та погоджувалися під час відкриття картки. 10.4.1. Договір може бути розірвано за ініціативою однієї із Сторін.
І так по кругу, одні й ті самі відповіді, які зовсім ніяк не прояснили за що мене було заблоковано.

Запитував чи можливо надходження коштів були від підозрілої особи і мене потрібно підтвердити що я не знаю відправників, адже продаж криптовалюти відбувся через P2P. (Читав що деяких розблоковували після надання скріншотів з транзакціями)
Відповідь — «Нажаль наразі рішенням банку остаточне додаткові документи не потрібні»

###
Попросив виписку по рахункам. Відповіли наступним чином
— Тепер ви можете в застосунку замовити довідки для посольства і інших відомств, в меню «Ще» — «Виписки та довідки». Вам доступні в мобільному застосунку: Виписка за карткою / рахунком; Довідка для посольства; Довідка для декларації; Довідка про наявність карти або рахунки, Довідка про стан карти або рахунки, Довідка про відсутність заборгованості.
Саме це хочеться прочитити після блокування. Дуже «порадували», дякую. Жах…

###
Кошти, які були на гривневій картці, були повернуті.
Що до доларовій картці — я само собою втратю значну суму, після продажу доларів по невигідному курсу. Неприємно.
Купував у них також і облігації. Витратив на це около 2-х тисяч $. І їх повертати взагалі не хочуть. І це вже більше ніж просто «неприємно».
Кілька разів протягом різних місяців я запитував як їх можна повернути чи через який проміжок часу здебільшого повертаються ці кошти. Знову зустрів однакові відповіді:
— Нажаль, точних термінів підказати не можемо. Як тільки для вас буде нова інформація — ми вам повідомимо
— На жаль на разі питання що до облігацій на разі у роботі у колег. Я питання буде вирішено ми з вами зв’яжемося
— На жаль точного регламенту вирішення питання немає. Тому відповідь колеги нададуть саме коли питання буде вирішено
— На жаль точного часу чи приблизного немає
— Уточнила інформацію щодо вашого питання, наразі ще просимо очікувати погашення облігацій

На запитання — «Монобанк ніколи не повертав облігації?» відповіли:
— На жаль цю інформацію я надати вам не можу
Шикарно 👍

На сьогоднішній день кошти так і не повернули. Пройшло понад 100+ днів. Не отримав жодного повідомлення від банку щодо цього питання.
Можливо, хтось із вас також зустрічався з ситуацією блокування коштів і не повернення облігацій? Повернули кошти в кінці кінців?

###
Знаю деяких хто з початку війни крутять кошти через revolut/wise… і мають процент на цьому.
Крутять на різних картках, монобанк в тому числі, вони впираються кожного місяця в ліміт на перекази (100к якщо не помиляюся).
Це буквально їхній заробіток. І податками там і не пахне.
І їх не блокують.

Я ж:
— користувався кредитним лімітом без прострочок (перевіряв кредитну історією на ubki.ua)
— роблю оплати комуналок вчасно (відразу коли приходять квитанції). Казали що за борги по комуналкам може прийти «оплатіть комунальні заборгованості, або вас заблокують». Не знаю на скільки це правда, але все таки
— «декларація про майновий стан і доходи» подавав, в налогову ходив, все вірно подано. (Потрібно було подавати, через те що користувався monoinvest)
— завжди вчасно сплачував і буду сплачувати податки (ФОП)
— …
Це до того що в цифровому (банківському) світі, та й в загальному я являюся доблосовісною людиною.
І як на мене, це як мінімум не справедливо що деякі можуть так явно «хімічити» через P2P і їм нічого, а мене заблокували за те що я вивів не значну суму…
(Дивився на платформі історію транзакцій і виходить що я вивів кошти на суму 10 тисяч. Явно не заоблачна сума, як в деяких…)
Неприємно і те що навіть не запитали з відки ці надходження. Просто блокування, без всякого інтересу розібратися в ситуації. Чи можливості «виправдатися» перед банком.
В нещодавніх відгуках бачив що «…блокують рахунки в банку від цього покидька, бо там шахрай, відмивання грошей…». Можливо і мені такий відправив. Але нажаль монобанк не цікавиться скріншотами моїх транзакцій.

Життя триває.
Протягом декількох місяців я провжую робити ті ж самі дії в іншому банку, і блокування не відбулося.
З врахуванням того, що я знайшов роботу та з’явилися офіційні надходження, надіюсь що ймовірність блокування дуже мала, навіть якщо прийде якась сума від підозрілої особи. Хотя в подальшому, напевне, зніматиму через обміники.
В країнах Євросоюзу (в який багато хто хоче не перший рік і в який Україна стримиться), люди (українці в тому числі) можуть ходити з карткою бінанса до магазину і не мають ніяких проблем. А тут (українцям в Україні), потрібно придумувати як би це зняти свої ж кошти…

Також читав на цьому сайті запитання до монобанку «В монобанк есть какие-то лимиты на р2р переводы по картам? Интересуют как разовые, так и за день, неделю, месяц».
Відповіли «При переказі всередині моно обмежень на кількість та суму переказів немає…» і розписали інші ліміти для переказу на інші банки. Ну так що не так?! Це ж і є p2p перекази…

Я не маю намір стверджувати що монобанк жахливий і що вам у жодному разі не варто ним користуватися. Він крут, це однозначно.
Здебільшого у мене був позитивний досвід з моно, і ці ситуації (блокування і неповерненням коштів), напевне одні із перших що може бути віднесено до чогось негативного.

Я розумію що блокування відбулося через те що алгоритми монобанку замітили щось не ладне (наприклад недобросовісного відправника)
Але чому працівники не можуть після звернення потратити 15 хвилин для об'єктивного аналізу та для розуміння якого користувача дійсно потрібно блокувати, а який попав під неоправдований бан. Невже моно вигідніше просто заблокувати, ніж дійсно розібратися?
Бачу по відгукам на сайті, що я такий не один… Дуже шкода. Я б з радістю продовжив би користуватися моно.
Можливо хтось стикався, або просто знає як можна вирішити дану неприємну ситуацію?
monobank
3 вересня 2023, 9:13
Розуміємо, що ситуація неприємна
Ми написали вам в особистих повідомленнях, щоб уточнити всі деталі та допомогти

2 вересня 2023, 20:47
Та прям поэма. Шось меня монобанк не блокировать за P2P.
saomd
saomd
2 вересня 2023, 21:33
Людину заблокували, до чого тут ви? Про Р2Р це лише підозра, а не причина.
І проблема не тільки в блокуванні, а й у поверненні коштів за облігації і тотальний ігнор від підтримки на цілком правильні і доречні питання.
3 вересня 2023, 16:28
У меня с облигациями тоже небыло проблем, все выплачивают.
Sam1991
Sam1991
2 вересня 2023, 21:27
Ах, как красиво написал и так много, выражаю уважение автору. Аж за душу взяло, вот бы всем так отзывы писать.
И если после такого рассказа монобанк не вернёт деньги, то я уже не знаю
jrvs
jrvs
3 вересня 2023, 13:39
Дякую за позитивний коментарій. Радий, що моя історія не зосталась байдужою 🤝
Oleksii Ch
Oleksii Ch
3 вересня 2023, 17:08
Табличка Sarcasm.jpg
FenixUA
FenixUA
3 вересня 2023, 22:50
В таких ситуаціях точно не з клєнтами банк, навіть коли погані відгуки по p2p, що кидали когось — могли би хоч запропонували кошти їм віддати. хоч ви і праві. Той випадок коли автору відгуку повна віра
Danilich
Danilich
5 вересня 2023, 11:27
То что деньги надо держать в солидных банках, а не в проектах без банковской лицензии, касс и отделений, и сотрудники скрыты за анонимным ботом в мессенджере

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank

Головна / Банки України 🏦 / monobank 💰 / Відгуки про monobank 📝 / Монобанк заблокував клієнта через P2P та не повертає 2000$!