Mono invest — развод на деньги

NikolasC 10 липня 2023, 18:47
10.02.2022, были куплены мною 2 акции, по цене 419.44$, за акцию
05.07.2023 Я был проинформирован, что больше в моноинвест, нельзя делать покупку\продажу и что акции нужно продать. Я продал 2 акции по 402.09$ за штуку. Тоесть у меня вышел убыток -34.7$
Теперь, когда я хочу вывести деньги на карту, меня информируют, что мне нужно заплатить налог с ПРИБЫЛИ, в сумме 31,69$
На мой вопрос, о какой прибыли может идти речь, мне ответили, что за это время КУРС ДОЛЛАРА вырос, и это считается, в мой доход, с которого я должен заплатить налог государству.
Есть два нюанса.
1. Акции можно было купить, ТОЛЬКО ЗА ДОЛЛАРЫ, я свои, наличные доллары положил на карту, а с них уже купил. Гривна никак не участвовала в сделке, при чем вообще курс гривна-доллар, непонятно
2. Этой информации нет нигде, ни на сайте,(https://www.monobank.ua/invest?lang=uk)
не в приложении, не в моем договоре. Более того, в примерах о оплате налога с прибыли, нет информации за курс валют
О таких вещах, нужно информировать заранее, я б никогда не покупал акции, если б знал, что при падении гривны, я потеряю деньги

Я считаю, что это обман клиента. Это примерно если б я открыл депозит в долларах, и с него пришлось бы платить налог, потому что, доллар вырос
monobank
10 липня 2023, 19:28
Нам прикро, що у вас склалася така думка
Методологія закладена Податковим кодексом України (170.2.2 ПКУ
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4140), і відповідно до неї ми маємо рахувати
При розрахунку фінансового результату і відповідно прибутку до уваги беруться:
1. ціна придбання в валюті й курс валюти до гривні на дату купівлі акцій;
2. ціна продажу в валюті й курс у валюті до гривні на дату продажі акцій;
3. розмір сплачених комісій.

10 липня 2023, 19:36
О таких «проделках» Моно я еще не слыхал . Фуфло банк, оказывается, берет мзду просто за рост курса доллара)))

Моно банк оскотинился до последней степени. Он крадет деньги , которые люди давали на оплату ЖКХ. Моно месяцами не отдавал людям конвертационные депозиты и принуждал их этим забирать свои деньги по официальному курсу, . Моно крал у людей 0,9% за валютные ОВГЗ, . За ОВГЗ, с которых даже государство не берет комиссии и налоги. !!!

А теперь Моно нашел новую лазейку для обкрадывания клиентов — он берет комиссию с того, что курс доллара вырос .))) Такого еще не один банк не придумал.

Господа, я не удивлюсь если сейчас Моно начнет брать комиссию у людей у которых просто на валютных картах лежали средства .
А чего стесняться ? Было у вас 1000 долларов в 2022 году и стоили они 27 тысяч гривен, они и сейчас 1000 долларов осталось, но уже это 37000 гривен. Будь любезен — Моно у тебя с 10.000 разницы в курсе украдет деньги на комиссию))))

БРАВО МОНО!!! БРАВО ВОРЮГИ !!
10 липня 2023, 22:25

Або просто клепки не вистачає зрозуміти в чому питання та як рахуються податки.
11 липня 2023, 5:24
«Навіть немає сенсу розбирати цю брехню по пунктах, тому що там від першого до останнього слова брехня.»

Еще бы вы пробовали бы опровергнуть . Ведь Минфин забит отзывами и о том как Монобанк крал платежи, предназначенные для оплаты ЖКХ, люди потом месяцами свои деньги пытались забрать. И конвертационные депозиты Моно людям месяцами возвращал, и с ОВГЗ комиссии брал.

И обо всем этом на Минфине сотни отзывов людей.
И вы утверждаете, что все их отзывы «брехня»?
Ну — ну
11 липня 2023, 18:03
Тут навіть не відгуки брехня, а більшість твоїх висловів та стверджень.
Наприклад брехня про комісію на облігації, якої не було, а була комісія за виведення коштів в готівку по тарифам банка.
І про викрадення платежів — брехня.
І навіть про сотні відгуків набрехав.
14 липня 2023, 10:46
І це коммент від екземпляра, який злив гроші на пейпал по вигідному курсу на початку війни та зкористався дірою, яку пізніше прикрив НБУ, а тепер звинувачує інших у брехні
14 липня 2023, 11:07
Навіть якщо погодитись з умовно-негативним характером тих дій, де там брехня? Я відверто про це говорю і якщо порушив закон, готовий понести відповідальність.

Потренуй ще фантазію, до чого докопатись. Не пощастило мені з фаном — дуже наполегливий, але дурнуватий.
10 липня 2023, 19:46
При розрахунку фінансового результату і відповідно прибутку до уваги беруться:
1. ціна придбання в валюті й курс валюти до гривні на дату купівлі акцій;
2. ціна продажу в валюті й курс у валюті до гривні на дату продажі акцій;
3. розмір сплачених комісій.

У весь есть на сайте и в приложении, пример оплаты налогов с дохода

Ви купили 2 акції Apple, одну за $100, а другу за $150
Ви продаєте 1 акцію. Продаж відбувається за методом FIFO — буде продана перша куплена акція
При поточному котируванні $150 за 1 акцію ваш прибуток складе $50, з нього і буде утримано податок
Якщо при продажу акцій виникне прибуток, ми допоможемо вам сплатити податки: ПДФО 18% + військовий збір 1,5%

Где информация, что будет еще налог с курса доллара?
10 липня 2023, 22:24
Де ти бачів, щоб у нас податки в доларах рахували?
Тобі податкову масу порахували в гривні і тоді все логічно.
Перш ніж щось «інвестувати» треба готуватись. Купуйте краще облігіції, там немає ані ризиків, ані податків. І подякуйте, що з таким рівнем підготовки ви взагалі на якійсь халепі все не втратили.

Мені теж рахують зарплатню в доларах. Що тепер, маю вимагати фіксований податок, бо сума в доларах фіксована, хоч гривня й скаче?
10 липня 2023, 23:40
Нигде нет информации о том, что покупка акций, считается в гривне, на момент покупки.
Повторюсь, если б это было указано, я б никакие акции не покупал.
11 липня 2023, 8:18
Ви взагалі з таким рівнем знань про фінанси не лізьте в цю справу, бо будуть ще більші втрати.

Це не покупка акцій рахується в гривні, а податкова маса вам вираховується в гривні бо то державна валюта.
Ви купили акцію за досить дешевий долар, а продали за поточним курсом. Нажаль математика податкової саме так і працює - дельта між курсами пішла як ваш прибуток в гривні та була оподаткована.
11 липня 2023, 8:34
И опять в вашем горячечном бреду не сходится . Если бы так оно и было , то в таком случае с валютных депозитов открытых до 24.02.23 брали бы очень немалый налог в гривне, потому, что курс доллара после 24.02.2023 сильно вырос . Однако этого не было- налог брали только с суммы заработанных процентов по валюте. За выросший курс налогов не брали. Так, что опять у вас нескладушки и брехня , Олексий
11 липня 2023, 12:24
Депозит не є купівлею цінних паперів.
Спробуйте ще до чогось докопатись, бо не вийшло
OkeyDoki
OkeyDoki
11 липня 2023, 14:29
Он не знает разницу между депозитом и продажей ценных бумаг… ох уж эти инвесторы…
11 липня 2023, 18:05
Та Лолік то не інвестор. Він схоже дрібний СММник, за пару копійок прцаює тут, топить моно в рейтингу. Ті копійки, що він заробляє можна тільки в пиріжок з картоплею на вокзалі інвестувати.
Три літри
Три літри
11 липня 2023, 14:32
Ти купляв акції за гривні? От тобі податки і порахували у гривні.
antey718
antey718
12 липня 2023, 21:17
Незалежно від того де ви купуєте акції, якщо ви податковий резидент України, то прибуток буде рахуватися через гривневий еквівалент різниці між сумою продажу та купівлі на момент здійснення відповідної операції, тому в разі сильної девальвації гривні може вийти так що треба платити податок на прибуток навіть зі збитку фактично отриманого в доларі. Тому резиденту України є сенс купувати довготермінові цінні папери з розрахунком на зміну податкової резиденності на момент фіксації прибутку. Якось так :(
10 липня 2023, 22:58
Просто жесть, можно уже в копилку собирать перлы этого «псевдобанка». Еще и условия ставит кому что платить. Акции надо покупать у нормальных брокеров, а не через посредников и мутные шараги без брокерской лицензии
10 липня 2023, 23:26
Если б автор был бы внимательнее, то купил бы акции на нормальном ресурсе, типа IBKR, а оттуда мог свифтом вывести акции в валюте, а так будет познавательно, как инвестировать через посредников, которые ставят условия перед фактом. Есть ресурсы, где внятно показывают, как платить налоги с дохода на IBKR. С каких это пор псевдобанк стал контролирующим органом по уплате налогов? Это личное дело получателя. А теперь или уплати непонятный налог или вообще ничего не получишь))
11 липня 2023, 12:32
Банк має за законом виступати податковим агентом, якщо під час користування сервісами або послугами банку у клієнта виникає прибуток.
11 липня 2023, 5:25
Уже думаешь, что Моно дошел до своего дна. Но Моно сделает, что ни будь эдакое, что понимаешь — дно у Моно еще не пробито, оно еще впереди
Anrey12
Anrey12
13 липня 2023, 10:29
По монодну согласен, но так идет расчет налогов согласно Нал.кодексу, ведь налогооблагаемая база в грн.
Если купите акцию при высоком курсе $ и продадите при низком с прибылью в $, тогда зафиксируете убыток в грн., хотя в дол-х будет +.
14 липня 2023, 11:01
Не треба було нічого купляти у банківських шахраїв, особливо в таких сумнівних проектах, як скамобанк — шахраї вам знайдуть 1000 причин, умов та правил у договорах щоб віджати у вас грошенята

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank