Є зауваження до банку

GeekYestTest 17 червня 2023, 18:54
Користуюся банком вже більше року. Вирішив написати відгук.

Дратує відсутність можливості не відкривати чорну картку, а одразу зробити білу. Так можна анулювати ліміт через підтримку але я кажу як є.

Приватність під питанням. Чому я не можу заборонити бачити моє ПІБ коли я даю номер картки іншому користувачу Моно? Чому банківська таємниця працює на інші банки (якщо я дам номер картки наприклад людині з Ощад то вони не побачать ПІБ)? Так це зручно але чому вибірково?

Підтримка прості речі вирішує. Що там буде якщо буде щось поскладніше не знаю.

Є залізна банка та динамічний CVV. Ванька з рашки зі своїми схемами шось засумував.

Нема можливості вимкнути інтернет оплати чи зробити окрему картку тільки для цього. З окремим лімітом на витрати. Дуже незручно. Наприклад я не хочу щоб зарплатня картка мала можливість зняття через інтернет (для тих хто зараз почне про підтвердження через додаток: так це є АЛЕ не на всіх сайтах, а тільки на тих які це підтримують, отже якісь іноземні сайти не будуть надсилати вам підтвердження у застосунок і це величезна проблема у безпеці)

Можна блокувати картку та розблокувати. Рекомендую картки з великими сумами блокувати, а коли потрібні перекидати на іншу картку (наприклад на білу) і знов блокувати.

Банки для донатів — топ. Сподіваюся ви не зробите клоунаду з відмовленнями в обслуговуванні якщо я отримую на неї десь 20 гривень на місяць? Бо занадто багато про це скарг.

100 гривень на місяць коштує обслуговування неактивного рахунку. Що в них є неактивним рахунком — питання (про це ніде не написано). Майте на увазі. (Уважно читайте тарифи до умов)
monobank
17 червня 2023, 19:37
Дякуємо за відгук
При переказі по номеру картки відображається лише ваше ім'я та перша літера прізвища. Повністю ПІБ не відображається

Можна залишити оплату в інтернеті лише з підтвердженням в застосунку/смс. Щоб це зробити, достатньо зробити на головному екрані свайп вліво, обрати «Налаштування безпеки», «Оплата в інтернеті» і вимкнути. Тепер можливі списання лише у випадку, якщо при оплаті буде 3DS

Якщо по рахунку відсутні оплати протягом 36 місяців, то цей рахунок вважається неактивним

17 червня 2023, 21:11
Дратує відсутність можливості не відкривати чорну картку, а одразу зробити білу.

А в чому перевага не мати чорної карти? Вона по факту така ж сама як біла.

Чому я не можу заборонити бачити моє ПІБ коли я даю номер картки іншому користувачу Моно?

Він і не бачить твоє призвище, він може побачити лише твоє ім'я. Гадаю раз ти йому даєш картку то твоє ім'я він вже знає і так. Скоріш за все і призвище теж знає. Тож у чому тут проблема — не зрозуміло.

Нема можливості вимкнути інтернет оплати чи зробити окрему картку тільки для цього.

Ну так а біло тоді нащо як не для інтернет-оплат? Це одна з причин чому картки дві: щоб розділити зарплатну картку і картку яку використовуєш для оплат в інтернеті чи даєш номер картки іншим людям.

100 гривень на місяць коштує обслуговування неактивного рахунку. Що в них є неактивним рахунком — питання (про це ніде не написано)

Написано: «Неактивні рахунки — це всі поточні рахунки Клієнта, за якими не здійснювалося жодних операцій (крім договірного списання на користь Банку та виплати процентів за вкладом) протягом 36 місяців поспіль та за відсутності публічних обтяжень\заборон\санкції за поточними рахунками, Комісія за обслуговування Неактивного рахунку, що має залишок, списується щомісяця, починаючи з дня, наступного за днем встановлення статусу Неактивного рахунку.
17 червня 2023, 22:16
1 У тому щоб не мати справ з приставами. Зовсім не довіряю кредиторам. 2 Проблеми немає. Є питання чому це вибірково. Чому користувачі Моно бачать, а інших банків-ні. 3 Я даю посилання на банку або на поповнення картки
17 червня 2023, 23:32
У чому питання про дані отримувача?
Ви ж маєте бачити кому гроші відправили, як впевнитись, що номер картки введений саме тої особи, якій ви бажаєте скинути гроші?

Бо Моно знає всі ПІБ своїх клієнтів, то може відображати ім'я та першу букву прізвища, але немає доступу до даних в інших банках, це ж банківська таємниця.
Так само, якщо з привату переказувати на приват, то буде видно прізвище та ініціали, а якщо з привату на моно, то не буде ніяких даних отримувача, логічно ж.
18 червня 2023, 3:02
Це все добре, але це не проблема, а питання. І воно у тому чуму ця таємниця діє на міжбанк, а всередині-ні
18 червня 2023, 8:00
Всередені теж діє.
Отримувач бачить тільки щось на кшталт «Джо Б.» якщо відправник Джо Байден.
Ту ж саму інформацію можна побачіти, якщо потрусити телефоном і користувач моно буде поруч.
18 червня 2023, 9:55
Тому що банки не обмінюються між собою списком клієнтів, це банківська таємниця. Не може прийти приват в моно (чи навпаки) і спитати в тебе є такий клієнт? Дай дані цього клієнта
18 червня 2023, 10:56
1. Якими приставами? Немає в Україні приставів.

Якщо ти про повернення боргів то тебе ніхто не змушує брати гроші в борг — бери тільки якщо вони тобі потрібні та ти можеш борг повернути. «Пристави» не приходять до людей в яких є кредитна карта, вони приходять до тих хто не повернув борг. А борг може бути і на білій карті.

Якщо ти людина яка-небудь може втриматись від того щоб витратит абсолютно всі гроші на рахунку то просто встанови кредитний ліміт 0.

2. Тому що ви користувачі одного банку і банк може відобразити імʼя іншого клієнта цього ж банку в своєму застосунку. Це не проблема секʼюрності. Так само він може відобразити імʼя на веб-сторінці що відкривається за посиланням. Інші банки не можуть показати імʼя бо це ніяк не передбачено в технологіях платіжних систем.
18 червня 2023, 11:11
А звідки борг на білій картці? Я начитався історій про фейкові кредити тож ліпше без кридитування проживу.
17 червня 2023, 21:21

Так банки вигадали не для донатів, а в тому числі як тимчасові рахунки, до яких немає доступу за реквізитами або токенами.

Я кожного місяця розкладаю все по банках за призначенням. А як треба гроші, перкидаю за секунду з банки на картку
17 червня 2023, 22:13
А це не може стати причиною фірмоніторвнгу? Та які обмеження на кількість банок? Це гарна ідея!
17 червня 2023, 23:23
Якщо умовно отримати зп на білу картку, з білої переказати ці кошти на банку, а при потребі виводити з банки на картку, то фінмоніторингу не буде, це ж просто ваші гроші між вашими рахунками будуть проходити. А якщо вже вам хтось на банки буде постійно кидати гроші, то тоді буде фінмоніторинг.
Обмеження на кількість банок уточніть в підтримці, але швидше за все їх можна робити безліч, але це не точно.
18 червня 2023, 3:00
А донати рахуються? Бо я використовую їх для сбору донатів
18 червня 2023, 8:08
Давайте відокремимо мух від котлет.
Якщо ви розкладаєте бо банках власні гроші — це нікого не хвилює. Бо вони ВЖЕ прийшли до фін установи на ваш рахунок.
Якщо ви отримуєете донати на банку, краще на всяк випадок зарееструватись як волонтер. Бо справа не тільки в фінмоніторингу, а й в тому, що донати без волонтерського статусу вважаються прибутком і треба заплатити 19.5% державі.
Я б, напевне, не змішував в банці свої та донатні кошти.
18 червня 2023, 10:39
Добре. Дякую! Корисна інформація!
18 червня 2023, 10:53
Яким боком тут фінмониторинг?
18 червня 2023, 11:13
Наприклад між моєю карткою та моєю банкою великі суми коштів переходять. Це не може стати приводом для моніторингу або відмові?
18 червня 2023, 23:03
І те і те — банківські продукти привʼязані до вашого рахунку.

Увагу будуть привертати лише перекази від сторонніх осіб, куда б вони не приходили.
Якщо свої гроші ганяти з картки в банку та назад — жодних проблем.
19 червня 2023, 0:17
Тобто ви кажете що якщо я створю скажемо 2 банки (накопичення, резерв) й розподілю на кожну щось біля 38000 гривень то проблем не буде? І з банок зняти по товару неможливо?
19 червня 2023, 11:09
Я так щомісяця роблю із (увага) виключно своіми грошима, що легально отримав з ФОП рахунку. Є банка «на батька», «на оренду», «надлишки» тощо.
Це ж все просто перекази всередені вашого рахунку, вони не сумуються в якісь тригери фінмону.
Ну у з банки дистанційно нічого не можна зняти, бо це по факту просто депозит з 0% ставкою та без обмежень на зняття та пововнення, навіть договір при відкритті банки дають.

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank