Не прийшов SWIFT-переказ

Ksenia Viktorovna 2 травня 2023, 11:08
15 березня мені був відправлений SWIFT-переказ, який досі не надійшов. Неодноразово зверталася до банку-відправника, який стверджує, що гроші були відправлені та рекомендує звертатися до банку-отримувача. тобто Монобанку. Звертаюся до Монобанку- чую «звертайтеся до банку-відправника, у нас грошей немає». Складається дуже «цікава» ситуація, в якій банки мене просто футболять один до одного. Розбиратись ніхто не хоче у ситуації. Підтримка Монобанку вкрай некомпетентна — єдина їх робота — скопіювати та вставити шаблонні фрази, у більшості випадків навіть не читаючи питання. Тобто, служба підтримки існує тільки на словах, ніхто не хоче нічого робити. Наразі пройшло півтора місяці — переказу немає, де він — банки не знають. Повне розчарування.
monobank
2 травня 2023, 15:08
Докладно перевірили ситуацію, проте на наші рахунки цей платіж по свіфт-каналу ще не надходив
Оскільки у системі SWIFT немає процедури щодо включення банку одержувача у вирішення питання в такій ситуації, то, на жаль, уточнити докладніше статус переказу з нашого боку можливості немає. Вся комунікація по свіфт-каналу може відбуватися лише між банком-відправником та банком, на рівні якого зупинився платіж
Можливо, переказ випав на міжнародний фінансовий моніторинг, проте деталі можна уточнити лише через банк-відправник. Якщо переказ нам надійде, ми обов'язково зарахуємо його або зв'яжемося з вами для уточнення інформації

2 травня 2023, 11:33
Тебя скорее всего кинул отправитель
2 травня 2023, 12:19
Этот вариант исключен. Отправитель — мой начальник, который кидет мне зарплату из своего кармана из-за того, что платеж задерживается
2 травня 2023, 12:20
Значить он застрял в банке корреспонденте.
2 травня 2023, 12:36
Тоже так думаю, но было бы неплохо получить информацию о нахождении платежа от банка, в котором я обслуживаюсь, Монобанка, все остальное — только наши догадки.
2 травня 2023, 12:43
Пока деньги не зашли в банк — они ничего видеть не может — нужно банк отправитель дергать.
2 травня 2023, 13:05
Это популярная отмазка Монобанка. Банк-отправитель также регулярно дергает отправитель платежа, но ответ банка-отправителя — деньги ушли, все вопросы к банку-получателю. Такая ситуация у меня уже второй раз и в прошлый раз Монобанк как-то сумел сделать запрос в банк-корреспондент, где деньги и почему задержка. Тоже это было с танцами с бубном, но смог.
2 травня 2023, 14:12
Чесно кажучі, до отримання грошей банк взагалі може вас на три літери посилати з розшуком тих свіфтів.
Та ще й цікава новина — минулого разу саме Моно вам допоміг, але це не завадило зараз нагидити у відгуках.

Підтримка починає відповідати скриптами, коли клієнт тупить та запитує одне й теж в ситуації, коли додати нічого.

В 2021 в мене теж свіфт вийшов погуляти, але як тільки відправник надав якийсь там код, Моно одразу змогли його знайти. Я так розумію, іноди проміжні банки щось хімічать і свіфти не поступають автоматично на рахунок клієнта, а висять тижднями десь в буферах.
2 травня 2023, 15:15
А банк мене і посилає, власно кажучи. Минулого разу Моно не допоміг мені отримати платіж, отримала я його через два місяці завдяки старанням відправника платежу. Моно лише надав інформацію, де був мій платіж на той момент. І отримати ту інформацію від нього коштувало надзвичайних зусиль і часу. А підтримка відповідала скриптами з першого питання. Та здавалось, що і питання не читала, бо відповіді були взагалі не по темі питання. А щодо «нагидити у відгуках» — я б подивилася на вас, якщо б ваші платежі вдруге за останні 3 місяці не приходили, особливо враховуючи те, що при однакових даних, власники ФОПу Приватбанку свої платежі отримують вчасно.
2 травня 2023, 16:50
Справа може бути навіть не в моно або в приваті, а в банку, який є посередником. Фактично, допоки моно не отримав гроші, він до них ніякого відношення не має.

Підтримка вам не може нічого нового вигадати, бо вони не сидять перед внутрішнім «гуглом» де можна спитати: куди подівся свіфт для Ksenia Viktorovna? Іноді є надія на ескалацію проблоеми на більш високі ланки або до відповідальних, але у випадку із свіфтами — не та ситуація.

І фактично навіть ви до моменту зарахування свіфта на рахунок — ніхто для банків, що працюють над ним. Тут рулить відправник. Більш того, багато хто вас навіть не має права надавати інформацію.
Danilich
Danilich
2 травня 2023, 18:07
Куча банков обслуживают свифты по 20 лет, все приходит вовремя либо понятно что платеж застрял в корреспонденте, вам лучше сменить банк на другой, где это все работает по 20 лет без проблем
2 травня 2023, 21:21
Замініть нам будь ласка Дніліча, цей зіпсувався за 20 років неправильного зберігання.
2 травня 2023, 16:46
Нет, это ваше незнание платежной системы СВИФТ, до банка просто еще не дошла необходимая информация.
Почитайте про протокол СВИФТ для начала.
Поиск денег может инициировать банк отравитель.
2 травня 2023, 19:14
Представьте ситуацию

Вам должны отправить посылку через службу такси. Например есть отправитель, и 2 службы такси которые будут везти посылку, Уклон и Убер.

Отправитель передал посылку в Уклон, о чем вам отчитался, а Убер ничего не привез, потому что посылку ему не передали. Вы тоже будете высказывать претензии Уберу? Что он может со своей стороны сделать, родить посылку?)

У свифтов есть возможность отозвать платеж, или розыскать, так и надо поступать, через отправителя
3 травня 2023, 12:06
Очередной защитник Монобанка, который пишет ему только хвалебные оды и защищает. На зарплпте у Моно сидите?
3 травня 2023, 13:40
Вчера вечером получил свифт, отравляли в понедельник вечером (утро для штатов), почему ваш свифт так долго идет — вопрос к отправителю.
3 травня 2023, 15:35
Да ,все мы тут на зарплате, особенно в нерабочие дни и нерабочее время) могу вам сказать то что не скажет ни один сотрудник моно) закрывайте счет и открывайте в другом банке если вас не утраивают условия обслуживания в каком-либо банке, посмотрите помогут ли вам там с такой же проблемой) может придет понимание где проблема

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank