Нові комісії при купівлі військових ОВДП (16,41$ 600 грн) за операцію

studhyu 23 грудня 2022, 23:40
Жодної новини, жодного пуша у додатку, жодного попередження про нову комісію при купівлі бумаги у додатку. Добре, що про таке «покращення» дізнався на форумі, а не при покупці ОВДП, яку планував у наступному місяці.
Якщо раніше можна було підтримати державу і купити як гривневі (хоча в моно тільки дві бумаги з неактуальними ставками приблизно 10−11%) так і валютні ОВДП зі входом від однієї бумаги. Тепер ОВДП в моно тільки для тих, то може одразу вкластися від 3−4 бумаг у валюті, во якщо 1−2 весь дохід з'їсть комісія (16,41$ 600 грн), а з 1 бумаги, можна й в мінус піти. З гривневими бумагами теж саме, тільки вхід буде з 15 бумаг і вище.
monobank
monobankua 24 грудня 2022, 16:25
З 23.12.2022 за покупку ОВДП вводиться комісія
На облігації у ГРИВНІ: 15 грн. за операцію
На облігації у ВАЛЮТІ: 600 грн. за операцію
При цьому кількість облігацій в операції на суму комісії не впливає.
Цю комісію запроваджено виключно для оплати операцій за депозитарні операції у НБУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0790-03/sp:max15#Text

24 грудня 2022, 0:05
А ти завжди купуєшь не дивлячись на цінник?
24 грудня 2022, 0:23
В ціннику (дотатку) комса не вказана і не згадується. ЇЇ людина побачила вже після купівлі по факту списання з рахунку. Була б ця інфа вказана одразу при купівлі, то питань не було б.
RobinG
RobinG
24 грудня 2022, 0:51
Нове Дно у ДноБанку. Очикувано.
24 грудня 2022, 5:16
Очередное подтверждение бесперспективности использования Монобанка. Банк для покупок в супермаркете — не более
24 грудня 2022, 7:16
Подтверждаю. Комиссия списывается по факту и нигде не указывается
24 грудня 2022, 9:51
Ти купив і з тебе списали комісію? Яку з двох, 15 чи 600, чи обидві разом?
24 грудня 2022, 16:33
Https://imgbb.com/1dXNqzP
в тарифах 600 грн. за одну валютну бумагу котобанда списала 16,41 доллара комси з валютної картки. Тобто після погашення через 4 місяці, ця комса навіть не відібється купоном.
24 грудня 2022, 18:22
Ти нічого не купував і це не твій скріншот. Хто автор і що йому відповіла підтримка?
24 грудня 2022, 18:28
До слова купон 18,5, тож ти і тут лукавиш або маєш проблеми з аріфметикою.
24 грудня 2022, 18:39
До слова, ОВДП продають не за номіналом, тож проблеми з арифметикою у тебе, а не у мене.
станом на сьогодні одна бумага коштуе 1007.39$ та 16.41$ комси, тобто 1023.8$ при погашенні номіналу + купон 1000+18.5 = 1018,5.
Тобто буде збиток 5.3 доллара і заморозка коштів до квітня 2023 року
У людини на скріні це ясно видно, що комсу списали, хоча «умова» для застосування комси згідно тарифів не з’явилася.
24 грудня 2022, 21:06
та 16.41$ комси

Ще раз — банк комисию не знимає доки НБУ цю саму комісію не бере.

продають не за номіналом

Ти так добре розібрався з облігаціями, а простого речення про майбутню комісію вже другий день зробіміти не здатен.
24 грудня 2022, 23:09
23 числа комсу моно списував. Людина її відбила тільки через підтримку. Зараз наче пофіксили.
24 грудня 2022, 9:50
А підтримка що про це каже?

бо мені каже ось що: На даний момент немає комісії за покупку облігацій через застосунок Монобанк.
Якщо будуть зміни в тарифах, при покупці ви побачите більшу суму списання, враховуючи комісію.
24 грудня 2022, 16:31
Https://imgbb.com/LnjzMz6
Так і каже. Ми по тихому ввели комсу, ніде у додатку це не вказали, при купівлі вас не попередили, бо хто б тоді купив одну бумагу з дохідністю мінус 3 долари з погашенням через 4 місяці, тому все правильно, бо банк бідний і на ОВДП не заробляє нічого))
24 грудня 2022, 18:20
Банк додав комісію в тарифи, але це не означає що він вже її бере бо не відбулось того що є умовою появи цієї комісії.
24 грудня 2022, 18:41
Але на практиці бере. Це є і на скріні https://imgbb.com/1dXNqzP, і у відповіді підтримки, і навіть тут у віповіді на цей відгук. Ви часом не співробітник моно ?
24 грудня 2022, 21:06
На практиці не бере.

Ви часом не співробітник моно ?

Чому я повинен бути співробитником моно? Це ти співробитник служби підтримки судячи з того що повторюєш одне і теж за шаблоном.
24 грудня 2022, 23:08
На практиці взяв. Зараз людина пише, що все ж таки комсу повернули.
24 грудня 2022, 23:20
Якщо помилково взяту комсу повернули — хіба це не свідчить про те що зараз банк комсу НЕ БЕРЕ?
Хіба ця людина не написала про це ще вдень коли ти продовжував доказувати мені що комса є?

Банк вміє визнавати свої помилки. А ось такі люди як ти — нажаль ні.
24 грудня 2022, 23:28
Клас, пів дня банк списував комсу у всіх підряд. Потім визнав помилки, ніде про це на написавши. І навіть у відповіді на цей мій відгук (коли на вашу думку, комси вже не було) ви десь тут бачили коментар банку, що дійсно, комісію списували помилково і зараз її немає ?
24 грудня 2022, 23:30
У відповіді на відгук написано що комісія є. І вона дійсно є в тарифі.

Але вона береться при настане умови яка написана під зірочкою. Ти вперто продовжуєш ігнорувати це.

Що саме тобі повинен написати банк якщо ти не покупав облігації і з тебе не стягувалась помилкова комісія?
24 грудня 2022, 23:32
Які помилки ? Я писав, що комса була, ти, що її не було.
Потім і банк і ти визнали, що комса пів дня таки списувалась, а зараз її повернуть. А помилявся я ? Дивний ти.
25 грудня 2022, 1:15
А помилявся я ?

Комса є тільки в тарифі, її не беруть бо є умова. Причому це як раз ти розкопав деталі цієї умови. Те що банк брав її било помилкою, але ти і це відмовляєшься помічати.

Тож ти помиляєшься вже в двух пунктах:
1. Комса присутня але не застосовується — ти кажеш що застосовується
2. Банк помилково нарахував комсу і визнав що це була його помилка — ти кажеш що це не було помилкою банка, а це було зроблено відповідно до тарифів.
24 грудня 2022, 16:41
Основний посил питання підтримка банку так і не зрозуміла, надаючи відповідь. Чому в додатку ця комісія не вказується при здійсненні покупки бумаги, а тільки постфактум при списанні ?
24 грудня 2022, 17:48
Банк посилається на те, що почали застосовуватися тарифи на депозитарні послуги (операції), що надаються (здійснюються) Національним банком України. Те, що додаток не показує наявність комісії до її фактичного списання, підтримка в питанні не замітила. Але зараз виникло нове риторичне питання. Ознайомившись з Постановою НБУ, на яку посилається моно (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0790−03/sp:max15#Text) при введенні комісії, можна побачити, що дійсно, {Тарифи, визначені в розділах І, III-V до 22 грудня 2022 року не застосовуються згідно з Постановою Національного банку № 173 від 06.08.2022}. Але, 22 грудня НБУ приймає постанову № 246(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0246500−22/sp:max15#n2) Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 06 серпня 2022 року № 173(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0173500−22/sp:max15#n5), і відповідними змінами подовжує відтермінування повернення плати за відповідними тарифами до 23 квітня 2023 року. Тобто, банк, як не сплачував за цими тарифами до цього комісії, так і не буде сплачувати принаймні до 23 квітня 2023 року.
Чи відмінить банк комісії для клієнтів і чи поверне списані комісії тим, хто на них попав, питання риторичне. Посилання на повернення тарифів депозитарієм НБУ вже не є аргументом, так як вони продовжують не застосовуватися.
24 грудня 2022, 18:18
Банк посилається на те, що почали застосовуватися тарифи на депозитарні послуги

Банк посилається на те, що КОЛИ начнуться застосовуватися тарифи на депозитарні послуги він ПОЧНЕ утримувати комісію.

Ознайомившись з Постановою НБУ, на яку посилається моно

Дивно як ти знаходить посилання на постанову, но при цьому в упор не бачишь слова які идуть перед ним: «*тариф стягується при відновленні депозитарієм Національного банку України тарифів на депозитарні послуги за ОВДП«

Дійсно риторичне бо банк не стягує комісію зараз — тож і повертати нічого. А ось після 23 квітня можливо комісія при купівля з’явитися якщо НБУ почне її брати з банку.
Danilich
Danilich
24 грудня 2022, 23:17
Крохоборы уже добрались и до военных облигаций, я ж говорил карта только для покупок и то лучше в кредит, чтоб свои деньги не ложить на нее, а возвращать в конце месяца
24 грудня 2022, 23:24
Крохобори НБУ?

24 грудня 2022, 23:29
Зараз наче пофіксили і комсу відмінили, але відповіді у підтримці противоречиві.
krv77
krv77
25 грудня 2022, 3:46
Как-то вы тут сумбурно спорили… Как я понял
1. Комиссию списывали некоторое время.
2. Потом признали, что комиссия пока не должна списываться, и вернули списанное.
3. На данный момент покупка ОВДП (как в гривне, так и в валюте) без комиссии.

Таки так?
25 грудня 2022, 8:39
Саме так.
25 грудня 2022, 11:42
Так и есть.
25 грудня 2022, 9:51
Господа, и все-таки лучше не рисковать . Моно банк не внушающий доверия в плане депозитов , облигаций и т. п.

Делать покупки за счет кредитных линий Моно — это да.
Пользоваться услугой «оплата частями» от Моно — тоже да.

Все остальное — лучше воздержаться .

Полно банков , где вы и свои наличные снимите без комиссии, и гривневый депозит откроете под лучший процент, и валютный депозит снимите наличными , не гоняясь за своими деньгами месяцами
26 грудня 2022, 9:26
Моно банк не внушающий доверия в плане депозитов , облигаций и т. п.

Банк серед перших запустивший торгівлю облігаціями в зручній формі в той час як в інших її немає в будь якому вигляді? Ну-ну, не користуйтесь. Взагалі закрийте картку, а то банк не надійний.
26 грудня 2022, 12:43
«Взагалі закрийте картку, а то банк не надійний.»

Три литра, зачем передергивать и ёрничать? Я вам МНОГОКРАТНО описал свою точку зрения по поводу Монобанка .
А именно — я не из тех идиотов , которые при каких то траблах с банком тут же бегут сюда писать гневные отзывы и верещать- «Всё… Этот банк отстой! Я закрываяю в нем все карточки. Я ухожу из этого банка в ДРУГОЙ банк»
А потом через месяц другой этот же идиот пишет отзыв — «Всё! Я ухожу из этого ДРУГОГО банка и ухожу в ДРУГОЙ ДРУГОГО банка»

Нет. Я не из тех . Я как раз не призываю уходить из Монобанка- Я ЕГО ИСПОЛЬЗУЮ !!!

Например- я трачу на нужды свои и моей семьи в месяц 20 тысяч гривен . Естественно у меня есть для этого свои 20 тысяч. Но я свои деньги не трачу. Я их просто ложу на месячный депозит , например, в ПУМБ под 12% годовых. А на свои бытовые расходы (20 тысяч гривен) я трачу деньги с кредитной линии Монобанка.
По итогу через месяц я получаю кэшбек , за пользование картой Монобанка. Там 0,75% при покупке продуктов, и до 10% процентов кэшбека у партнеров Монобанка — службы такси, кинотеатры , аптеки, зоомагазины, книжные

Когда мой финансовый месяц подходит к концу я снимаю свой месячный депозит с ПУМБА и погашаю долги по кредитной линии Монобанка

ИТОГ

В месяц у меня более 250 гривен кэшбека от Монобанка и плюс еще 200 гривен за депозит в ПУМБе. В сумме за месяц около 500 гривен. За вычетом налогов -400 гривен на ровном месте.

Ну так и зачем, Три литра, вы призываете меня закрыть карты Моно?
26 грудня 2022, 13:03
Бо Ви робите дивний висновок що банк ненадійний, цитую: «не внушающий доверия в плане депозитов , облигаций и т. п.». Ви тут або помилились з прикметником, або якщо слідувати вашій думці з банком краще попрощатись.
26 грудня 2022, 13:24
«Бо Ви робите дивний висновок що банк ненадійний, цитую: „не внушающий доверия в плане депозитов, облигаций и т. п.“»

1) «ненадійний» и не «внушающий доверия» — наверно все-таки разное значение имеет?.. И вы не находите, что, то, что Моно не может без проблем отдать людям валютные депозиты как-то все-таки не внушает людям доверия?

2) Мне сколько раз еще вам объяснять и аргументировать свою точку зрения, что для меня Моно- это банк для расчетов за покупки в супермаркете, «оплате частями» и не более?

Я свою точку зрения обосновал и аргументировал, а не проорал идиотски «Монобанк — фигня, уходите из этого банка в другой»
26 грудня 2022, 13:25
1) «ненадійний» и не «внушающий доверия» — наверно все-таки разное значение имеет?.

Як на мене то те саме. Якби там було наприклад «невигідний» — це дійно була зовсім інша характеристика з якою я погоджуюсь принаймі в частині депозитів.
polynull
polynull
28 березня 2023, 18:08
Не проще ли пользоваться своими деньгами и получить минимум в 2 раза больше кэшбека?
Anrey12
Anrey12
26 грудня 2022, 9:10
Моно як той офіціант у ресторані, коли приносить рахунок. Клієнт розглядає його і запитує:
— Вибачте, а що то за рядок у рахунку-пройшло: 1000 гривень?
Офіціант:
— Не пройшло. Викреслюю.

Хто б сумнівався?
26 грудня 2022, 21:52
Не є прихильником гри у ОВДМ, більш з морально-етичних міркувань. Потому не заглиблювався в тему і не мав досвіда. Но оскільки автор відгуку підняв таку хвилю вирішив спробувати купити банально одну облігацію.

Нажаль операції проводяться лише в робочий час тож за вихідні проблема вирішилась раніше ніж я зміг провести цей експеримент і результати тепер нікому вже не потрібні. Але ж не пропадати цій праці:
Як видно з картинки — комісії немає.

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank

Головна / Банки України 🏦 / monobank 💰 / Відгуки про monobank 📝 / Нові комісії при купівлі військових ОВДП (16,41$ 600 грн) за операцію