Категорично не рекомендую брати іпотеку

VadymCh 5 жовтня 2020, 14:15
Звернувся до відділення у Вінниці. Попередньо визначили, що я можу розраховувати на іпотеку. Але було одне питання щодо тривалості стажу. Вимога — 12 міс стажу або реєстрації як ФОП. Проте як ФОП я пропрацював 10.5 міс, хоча до цього був працевлаштований по трудовій. Банк сказав, що «напишуть на Львів і спитають чи так можна» (у Львові центральний офіс). Через кілька днів мені повідомили, що такий варіант «змішаного стажу» проходить для отримання іпотеки.

Порадили звернутися до відділення у Києві, оскільки квартира була в Києві. І тут починається розводняк:
— я заплатив за оцінку квартири 3600 грн (це десь в 3 рази вище ринкової ціни такої оцінки. Оцінщик напевно дає відкат банкові);
— я заплатив за техпаспорт квартири (він теж був обов'язковий для іпотеки);
— я заплатив завдаток власникові квартири, хоча банк цього не вимагає (але ніякий адеквартний власник квартири по-іншому чекати не буде);
— пройшов бюрократичні процедури, такі як реєстрація дитини, зібрав весь пакет документів (обов'язково в PDF, але на сканері, бо конвертоване фото в PDF не підходить!).

Загалом я витратив близько 500 доларів та купу часу і нервів.

Після подачі документів, виявилось, що банк може дати вже не 70%, а лише 60% від вартості квартири. Ну та й ладно, погодився і почав чекати. З моменту першого контакту з банком у Києві пройшло 2 тижні. І ось нарешті, після купи нагадувань та пришвидшень з мого боку, отримую інформацію, що мені відмовлено в іпотеці. Причина — недостатній стаж як ФОП!!! Не вистачало близько 1 міс. При цьому, що на попередньому місці роботи в мене був тривалий стабільний дохід протягом 4 років (приблизно того ж рівня).

Коли я сказав: «мені ж мені говорили, що я проходжу як ФОП, враховуючи попередній стаж». Сказали: «це питання до відділення у Вінниці». Але ж письмових підтверджень, що у Вінниці мені дали попередню позитивну відповідь в мене не було, бо говорили по телефону!

Коротше, ніхто не винен, а винен *** , тобто я. Таким чином 500 доларів коту під хвіст. Так, я читав погані коментарі про цей банк перед рішенням щодо іпотеки. Але не думав, що кидалово реальне і воно торкнеться мене. Тому й пишу цей коментар — застереження для інших. Бережіться і оминайте цей банк десятою дорогою! Краще переплатіть цей зайвий відсоток чи два і йдіть за іпотекою в нормальний банк.

Ol88eg
Ol88eg
13 листопада 2020, 15:04
Как-то несколько лет узнавал условия по кредиту. Отчетливо запомнил, что как и у вас, у меня потребовали оценку ДО того, как были согласованы условия (на тот момент они даже толком не моглисказать % ставку и срок). Хорошо, что я не повелся и выбрал другой банк....
Сожалею вам...

Курс валют в Кредобанку

Курс валют в Кредобанку

Головна / Банки України 🏦 / Кредобанк 💰 / Відгуки про Кредобанку 📝 / Категорично не рекомендую брати іпотеку