НБУ відніс банк Жеваго до категорії неплатоспроможних

gorytsvit77 17 вересня 2015, 20:57
НБУ відніс банк Жеваго до категорії неплатоспроможних
Четвер, 17 вересня 2015, 20:35

Нацбанк прийняв постанову «Про віднесення ПАТ „Банк “Фінанси та Кредит» до категорії неплатоспроможних".

Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Як зазначається, НБУ наголошує, що 93,2% (234 тисячі осіб) усіх вкладників ПАТ «Банк „Фінанси та Кредит“ отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізосіб суму 200 тис. грн.

Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом, йдеться у повідомленні.

»Ми дуже довго працювали над програмою фіноздоровлення як з менеджментом цього банку, так і з мажоритарним акціонером – Костянтином Жеваго. Банк сім місяців перебував у проблемному стані. Із 17 серпня зазначений банк перейшов на звичайний режим роботи", – заявила голова Нацбанку Валерія Гонтарева.

За її словами, Нацбанк продовжував у щоденному режимі здійснювати моніторинг ситуації в банку.

«Коли акціонер не виконав свої зобов’язання — ми швидко відреагували. Сьогодні банк був визнаний неплатоспроможним та переданий до Фонду», — зазначила вона.

За словами Гонтаревої, левова частка активів банку була пов'язана з кредитуванням бізнесу самого акціонера.

«Коли довелося розраховуватися з боргами та продавати активи — акціонер у встановлений термін цього не зробив. Хочу вас запевнити, що цей банк не є системним, а його віднесення до категорії неплатоспроможних не становить загрози стабільності банківському сектору країни», — зауважила Гонтарева.

Як відомо, Київський апеляційний господарський суд зобов'язав банк «Фінанси та Кредит» повернути Аграрній біржі незаконно акумульовані 32,5 млн гривень.

Економічна правда
www.epravda.com.ua/news/2015/09/17/560006/

Головна / Банки України 🏦 / Банк Фінанси та Кредит 💰 / Відгуки про Банку Фінанси та Кредит 📝 / НБУ відніс банк Жеваго до категорії неплатоспроможних