Огидне обслуговування за процедурою chargeback. Невирішення спору з вини банку.

DmitrijP 19 травня 2023, 11:09
Ситуація наступна:
Спірна транзакція 455991

Замовлення, проплачене з рахунку Райфайзен банку та замовлене на майданчику Аліекспрес приїхало до мого міста Дніпро, але загубилося (вкрали — це часта ситуація) на шляху до поштового відділення. Аліекспрес мені відмовив у суперечці не розбираючись у ситуації, мотивуючи тим, що замовлення нібито приїхало і можна його отримати. Наприкінці січня я звернувся до служби підтримки банку для відкриття chargeback, на що отримав відповідь, що це неможливо. Мені вже доводилося стикатися з подібною ситуацією, я знаю свої права і, на жаль, довелося доводити банку, що ця процедура можлива і я маю на неї право.
Нарешті 24 січня банком було ініційовано початок процесу повернення грошей. Я подав усі документи, в тому числі головний документ-доказ — офіційний лист з УКРПОШТИ, який має номер, дату та печатку. У документі чітко сказано, що у відділення товар не приїхав і його місцезнаходження невідоме, отже отримати відправлення я не маю можливості.
Далі у квітні на електронну пошту мені надійшла відповідь, що у поверненні грошей мені відмовлено, тому що «послуга виконана в повному обсязі і продавець відмовив у поверненні»!!!
Я знову звернувся до служби підтримки для роз’яснення ситуації, де мені пообіцяли, що зі мною зв’яжеться відповідальна особа. Через тиждень і мої численні дзвінки відповідальна особа таки зв’язалася зі мною. Діалог з нею дався мені дуже складно. Відповідальна особа заявила: «Які претензії до банку, звертайтеся за компенсацією до Укрпошти». Так мені знову довелося доводити свої права та розповідати про закон про міжнародну поштову конвенцію, згідно з якою це має право робити лише відправник. Співробітники мають ознаки явної некомпетентності та незнання елементарних речей.
В підсумку ми таки знову ініціювали процес повернення грошей. Я попросив звернути особливу увагу на беззаперечний доказ — лист із Укрпошти. Мені пообіцяли, що як буде відповідь, мені повторно надішлють її на електронну пошту або повідомленням. Але ніякої відповіді я так і не отримав.
17 травня я вирішив перевірити статус моєї справи та зателефонував на гарячу лінію банку. Там повідомили, що мені знову відмовили у поверненні грошей. Я вимагав повідомити причину. Того ж дня мені повторно надіслали листа відписку як минулого разу, але цього разу доклали скріншот причини — відповідь банку еквайрінгу.
І, УВАГА, ВІДПОВІДЬ!
Acquirer’s Pre-Arb Response Information
Response:
Decline
Why are you not accepting liability?
The issuing bank has failed to provide a sufficient description of the goods/services being disputed by the cardholder. This is a fatal error according to Visa, as such we cannot accept this case.
А ЦЕ ПЕРЕКЛАД:
Информация об ответе эквайера перед арбитражем
Ответ:
Отклонить
Почему вы не принимаете на себя ответственность?
Банк-эмитент не предоставил достаточного описания товаров/услуг, оспариваемых держателем карты. Согласно Visa, это фатальная ошибка, поэтому мы не можем принять этот случай.
Тобто виходить, що я втрачаю свої гроші саме через банк емітент — Райфайзен банк, який не спромігся адекватно і правильно передати докази і пояснити ситуацію.
І ось зараз знову чекаю дзвінок відповідальної особи для пояснення цієї ситуації. Скільки я його чекатиму — це риторичне питання. Кажуть — у порядку черги. Видно дуже велика черга у цьому банку на вирішення спірних ситуацій.
В наявності — неналежне та неякісне надання послуги. Банк абсолютно не клієнтоорієнтований, не бажає виконувати свої обов’язки, дуже складно вести з Райфайзеном справи. Банк явно не цінує своїх клієнтів.
Райффайзен Банк
19 травня 2023, 11:13
Дякуємо Вам за відвертий відгук! Запит на оскарження проведеної операції може бути розглянуто профільним підрозділом згідно правил та термінів платіжної системи та за результатом Банк готовий надати лист-пояснення щодо сформованого рішення.
Нам дуже прикро, що Ви опинились у такій ситуації та ми пропонуємо розглянути її повторно у індивідуальному порядку.
За результатом ми зв'яжемось із Вами додатково. Дякуємо за розуміння.
З повагою та турботою,
@RaifHelp

SergeyNina
SergeyNina
19 травня 2023, 20:57
Сроки подачи заявки на оскарження 120 дней с момента транзакции. Проблема в том что номер вашего отправления через в среднем полгода может быть присвоен другому отправлению и доказать что был факт воровства уже невозможно. Единственная надежда это повторное рассмотрение и главное чтобы приняли справку с Укрпочты
khvorost
khvorost
19 травня 2023, 21:03
Взагалі можно робити єскалацію чарчбеку , але не з райфом …
Я би пішов до суду , це більш дієво …
antey718
antey718
20 травня 2023, 11:22
Дивно що aliexpress не повернув кошти, в мене було пару раз що товар губився десь по дорозі, то повертали кошти без жодних питань.

Головна / Банки України 🏦 / Райффайзен Банк 💰 / Відгуки про Райффайзен Банк 📝 / Огидне обслуговування за процедурою chargeback. Невирішення спору з вини банку.