Банк не віддає кошти!!!

Яна Шевченко 2 березня 2023, 15:05
Являлась клієнтом банку з 2017 року. В банку отримувала зп протягом 4 років.
31.10.22 на мою карту поступили кошти за проданий товар. Як вияснилося потім, що за куплений товар розплатилися коштами, які ніби то списали шахрайським способом з карти третьої особи. Мої всі рахунки заблокували. Я написала заяву до поліції, справа ще відкрита! Звернулася до банку з проханням розібратися в ситуації і розблокувати мої рахунки, так як я теж потрапила в не приємну ситуацію з шахраями. На що банку відповів, що я маю повернути кошти, які надійшли на мою карту — третій особі. Я надала всі докази банку, що товар отримали і я не крала гроші з ніякої карти третьої особи. На моє питання хто мені поверне товар, якщо я поверну кошти — банк не відповів.
Третя особа як вияснилося в ході справи була в змові з людиною, яка отримала товар — звонила мені, погрожувала і говорила, що поки я не поверну їй кошти, то мене не розблокують і свою скаргу вона не забере з банку. Вся ситуація 10 разів була повідомлена в банк, написані купа заяв та звернень. Але банк не реагував на це, єдине що вони могли зробити, щоб не розбиратися в ситуації — визнати мене неблагонадійним клієнтом і шахраєм. Тепер сама цікаве!!! Який шахрай тримає в банку 3000 доларів протягом декількох років!!! Який користується послугами і отримає зарплатню протягом 4 років в цьому банку!!! Кошти в грн, були переведені на рахунок іншого банку.
3000 доларів банк не повертає через касу, ці кошти були куплені онлайн через їх інтернет-банкінг протягом 2021 року з зп карти. Банк запропонував перевести кошти swift- платежем, але вказав в назначенні платежу — ст. 15 відмивання коштів! Такий платіж повертається звичайно ж назад до банку, бо жоден банк не прийме такий swift-платіж ніколи!!! Комісія 25 доларів за такий переказ, яка звичайно не повертається!!! Тобто банк просто обкрадає клієнтів, спираючись на якісь невідомі внутрішні постанови! Ще й знову і знову пропонує робити такі перекази — щоб забрати собі всі кошти!
Банк відмовляється надати будь-які документи, чому я не можу отримати гроші через касу!!! Відмовляється надати копії заяв до поліції, які нібито написала постраждала третя особа!!! Я вже 4 місяці не можу отримати свої гроші, то якісь несправності, завжди якісь відмазки, потім swift-платежі, які в принципі не можливі з таким призначенням. Виходить так, що банк просто заробляє комісію на чесних людях, які все життя працювали офіційно! Ще й сприяє в роботі шахраїв, і пропонує повертати їм кошти, а на відмову — блокує просто і не віддає гроші!
Прошу посприяти в тому, щоб Райфайзен банк надав нормативні акти, документи, які не суперечать постановам НБУ та видав 3000 доларів через касу банку!!!
Райффайзен Банк
2 березня 2023, 15:13
Доброго дня.
Нам дуже прикро, що дана ситуація завдала Вам незручності, проте хочемо зауважити, що Банк не блокує рахунки безпідставно. У випадку, якщо на Ваш рахунок протягом останнього часу надходили поповнення у значній сумі або є звернення відповідного характеру — Вам може надійти запит щодо надання підтвердних документів про ці зарахування, а саме — про походження зарахованих коштів. У випадку, якщо документи не надано вчасно або не підтверджують джерело походження — рахунок блокується.
Ми маємо бажання більш детально провести аналіз ситуації та спробувати допомогти, а тому просимо надати в особисті повідомлення Ваш ідентифікаційний код або фінансовий номер телефону.

З повагою та турботою,
@RaifHelp

Яна Шевченко
Яна Шевченко
2 березня 2023, 15:33
При чому тут блокування мого рахунку!!! Ви заблокували його відразу по дзвінку 3-особи і я самостійно добивалася і зверталася до вашого банку купу разів і надавала документи! Що в вашому понятті значні кошти — до 30 000 грн на місяць ?? Я підтвердила вам всі суми, які надійшли на мій рахунок!
Я хочу отримати свої гроші, 3000 доларів! Які вам треба підтвердження цих коштів? 02.12.21 зайшла зп на картку, через ваш інтернет-банкінг 12.12.21 була куплена валюта 2450 доларів. Зарплатний проект АТБ- маркета знаходиться в вашому банку! Вся зарплатня офіційна, яке ще вам потрібно підтвердження?
Відкрийте виписку по карті і подивітся походження грошей!
Вся валюта купувалася з заробітної плати! Чому ви не віддаєте мені гроші через касу? Чому я маю сплачувати комісію 25 доларів за неуспішні swift- платежі, які повертаються назад до вашого банку ??
2 березня 2023, 16:31
Имхо. У вас вообще происхождение не сильно важно по всем транзакциям. Нужно было доказать что вы отправили товар, а покупатель расплатился левой картой и все. Далее я не спец, но вашей вины нет вообще что покупатель платил чем попало это вина покупателя и его банка
2 березня 2023, 16:28
Советы: 1.Не возвращайте деньги мошенникам назад это не поможет вообще ничем 2.Жалуйтесь в нбу это его работа нбу. Регулятор что-то должен делать в таких случаях. Или перепишитесь с сотрудником банка здесь. Может поможет. 3. Вам перевели мошенники деньги, да блокируют вас на время разбирательства это нормально, но не так долго же разбираться Если на этом сайте не помогут то обращайтесь в нбу. Это ненормально. Пусть блокнут например крупный интернет магазин за то что кто-то расплатился левой картой и магазин отгрузил товар
natashaGra
natashaGra
2 березня 2023, 16:31
Надо писать в нбу жалобу. Банк очень скатился по обслуживанию, а после случаев с кражами денег вообще счета закрыла и не жалею. Держать деньги в нем страшно
khvorost
khvorost
2 березня 2023, 20:38
1.Пишіть заяву до банку з вимогою закрити рахунки, та видати залишок коштів на рахунках.
2.Заява до НБУ.
3.Якщо не допоможе, в суд по закону прав споживачів, там пеня 3% в день з банку.

Стаття 62 Конституції України визначає, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Вячеслав Ол
Вячеслав Ол
3 березня 2023, 21:58
В Авале не видно от кого пришёл платёж. Этим и пользуются мошенники делая схему треугольник