Газлайтінг від банків

dimazah30 20 липня 2022, 13:21
В усьому світі DCC працює так:
— ви бачите товар що коштує 100$, але у вас тільки гривнева картка
— ви не хочете мати справу з конвертацією валют, бо на момент покупки у вас заблокують лише приблизну суму, а остаточну суму розрахують через декілька днів (якщо ви купили по курсу 33 і заплатили 3300 грн, а курс зріс до 37, то з вас знімуть 3700 грн)
— щоб уникнути такого продавець пропонує безпосередньо оплатити товар у гривнях. при цьому курс може бути гірше офіційного, але не буде ніяких несподіванок з курсовими коливаннями. наприклад у продавця ціна в гривнях 3400 грн за 100-доларовий товар, хоча курс банку 33 грн.
— ви заплатили 3400 грн і не переживаєте, що завтра з вас знімуть більше, якщо зросте курс банку
Як працює DCC в більшості банків України
…продавець пропонує безпосередньо оплатити товар у гривнях.наприклад у продавця ціна в гривнях 3400 грн за 100-доларовий товар, хоча курс банку 33 грн.
— ви оплачуєте 3400 грн
— наші безмозкі банки примусово конвертують 3400 грн назад у долар по 29.25. отримуємо ціну 116.23 доларів
— 116.23 доларів вони з вас знімають по своєму курсу, наприклад 33, тобто у вас блокують 116.23*33=3835.59 грн
-виходить що за 100-доларовий товар ви заплатили по курсу 38.35

але це ще не все
-якщо курс банку на момент списання зросте до 37 грн, то з вас знімуть 116.23*37=4300.51
Тобто ви, крім того, що переплатили, і ще й не отримуєте впевненості, що списана сума не зросте з курсом у банку.
І банки нічого не роблять, щоб пояснити зарубіжним магазинам, що пропонувати клієнтам оплати в гривнях немає ніякого сенсу, бо сума все одно буде залежати від банківського курсу, а клієнт і ще й заплатить значно більше ніж безпосередньо у доларах.
Безмозкі співробітники банків також брешуть клієнтам про те що немає технічної можливості платити безпосередньо у гривнях.
При чому Райффайзен у СМС підтвердження оплати навіть не пише справжню суму блокування 3835.59 грн, а напише 3400 грн, якщо ви обрали DCC.
Райффайзен Банк
20 липня 2022, 13:26
Доброго дня!
Проаналізуємо ситуацію та надамо коментарі.

З повагою та турботою,
Полезный комментарий
RaiffaizenAlex 20 липня 2022, 19:45
Доброго дня. Ми вдячні Вам за очікування відповіді. Хочемо пояснити ситуацію: насправді, Банк не отримує користі від проведення операцій на закордонних сервісах, так як ми скасували комісію за конвертацію. Ви праві, коли проводите платіж — сума спочатку резервується з рахунку за курсом платіжної системи картки та є орієнтовною. Фактичний розмір оплати не утримується одразу, у зв’язку з тим, що для опрацювання транзакції потрібен час . Час використовується для того, щоб торгова точка надала підтвердження до банку про успішне остаточне списання коштів на власний рахунок. На превеликий жаль, до цього моменту, ми технічно не можемо утримати остаточну фактичну суму оплати. Зазвичай, для відображення платежу у виписці необхідний термін часу становить 1−3 робочих дні.
Нам прикро, проте, ми не маємо можливості вплинути на роботу сторонніх сервісів, так як вони обслуговуються іноземними банками .
У разі, якщо проведення операцій у описаний Вами спосіб, не є комфортним - ми рекомендуємо спробувати віднайти альтернативи отримання послуг через сервіси, що здійснюють пряму оплату у національній валюті.
З повагою та турботою,

20 липня 2022, 14:06
«щоб уникнути такого продавець пропонує безпосередньо оплатити товар у гривнях.»

Але продаведь не дурний, бо йому не потрібні ваші гривні ні в США, ні в ЕС, ні в Китаї,
та і гривневих рахунків у укрбанках у таких продавців немає, тому виставляючи вам рахунок
у гривнях, продавець надсилає запит на списання коштів у банк-єквайер у долларах США.

А до наших людей дуже туго доходить, що гривневі ціни
на міжнародних інтернет-майданчиках — це туфта, бо продавець
бажає отримувати тверду валюту, наприклад USD, а не українські гривні…
dimazah30
dimazah30
7 січня 2023, 19:00
«Якщо валюта рахунку та валюта проведення операції - гривня, але торговець обслуговується через банк-нерезидент (здебільшого інтернет-сайти з продажу авіаквитків, сайти українських представництв міжнародних компаній), то фінансове списання надходить в євро або доларах США і при цьому застосовується комерційний курс банку.» в декількох банках таке прямо в їх правилах вказано, незалежно від продавця. Роки минають, а більшість банків все ще звинувачує продавців і до цього дня ще жодного продавця, який приймає безпосередньо гривні не показали. Нещодавно спробував у Sinasay купувати, там сказали що євро не можуть списувати, бо по законам України ціни мають бути в гривнях, але все одно списання через валюту, бо оплата іде за кордон.
RaiffaizenAlex
RaiffaizenAlex