7000xxx 8 серпня 2019, 11:46
03.06.2019 на мій мобільний телефон надійшло смс повідомлення нібито від Райффайзен Банку Аваль (без зворотнього номеру з ніком Raiffeisen): «Zvernitsya do Raiffeisen Banku Aval dlya identyfikacii protyagom 10 dniv, inakshe vydatkovi operaciii za rakhunkamy bude pryzupyneno. Detali: 0800501900».
У зв'язку із наявністю інформації про можливі шахрайські дії злочинців, які за допомогою соціальної інженерії отримують персональні дані банківських клієнтів для протиправного заволодіння коштами на їх рахунках, через деякий час я передзвонив до колл-центру Банку та повідомив, що якщо Банку потрібно уточнити якісь мої відомості, або отримати документи, необхідно надіслати обгрунтований письмовий запит на мою домашню адресу чи електронну пошту. Жодного запиту від банку мені не надходило.
Через місяць, 16.07.2019 на мій мобільний телефон надійшло смс повідомлення від того ж відправника (Raiffeisen) з пропозицією оформлення кредитної картки: «Shanovnyi kliiente, lito — chas vidpochynku. Oformit kredytnu kartku z limitom 100000hrn dlia vidpustky. Pilhovyi period do 100 dniv. 0800500500». У зв'язку з відсутністю необхідності та жахливим сервісом даного Банку, для оформлення кредитної картки я не звертався.
А вже наступного дня 17.07.2019 надійшло смс від Raiffeisen про БЛОКУВАННЯ РАХУНКУ ТА ВИМОГОЮ ПРОЙТИ ІДЕНТИФІКАЦІЮ: «Vashi rakhunky zablokovano. Dlya rozblokuvannya zvernitsya do Raiffeisen Banku Aval ta proydit identyfikaciyu. Detali:0800500133».
Відповідно до ст. 64 ЗУ Закон України «Про банки і банківську діяльність» №2121-III від 07.12.2000 (далі — ЗУ №2121-III): «Банк зобов'язаний ідентифікувати та верифікувати клієнтів, що відкривають рахунки в банку. БАНК ЗДІЙСНЮЄ ІДЕНТИФІКАЦІЮ Банк здійснює ідентифікацію, верифікацію клієнта (особи, представника клієнта) і вживає заходів відповідно до законодавства, яке регулює відносини у сфері запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, ДО ВІДКРИТТЯ РАХУНКА КЛІЄНТУ.»
Враховуючи, що єдиний рахунок, який в мене відкритий у Банку — видана у лютому 2017 року картка для отримання заробітної плати від державного органу та жодних інших рахунків там відкривати я не планував, Банком неправомірно вказано про вимогу «пройти ідентифікацію».
29.07.2019 я звернувся до колл-центру Райффайзен Банку Аваль з вимогою пояснити причини та правові підстави для блокування мого рахунку. Оператор спочатку повідомила, що «Вашу картку заблоковано, тому що немає ПОВТОРНОЇ ІДЕНТИФІКАЦІЇ»! Стосовно підстав для блокування, співробітник Банку назвала п.п. 2 п. 62 Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, затверджене Постановою Правління НБУ №417 від 26.06.2015. Після чого я зацитував вказану норму та задав питання: “Хто безпосередньо із співробітників Райффайзен Банку Аваль вважає, що ОТРИМАННЯ на зазначену зарплатну картку ДОХОДІВ з єдиного джерела у вигляді зарплати ВІД ДЕРЖАВНОГО ОРГАНУ (З ДЕРЖБЮДЖЕТУ) є «РИЗИКОМ проведення фінансових операцій з ЛЕГАЛІЗАЦІЇ КРИМІНАЛЬНИХ ДОХОДІВ/фінансування тероризму»? На що оператор відповісти не змогла, намагалась виправитись посилаючись на п.п. 3 п. 62 зазначеного Положення, тощо. Фактично представник Банку не зміг назвати правових підстав для блокування мого рахунку.
Аудіозапис розмови з колл-центром Банку в наявності.

Фактично, коли сучасні адекватні банки повністю відмовляються від застарілих відділень та надають якісні послуги дистанційно лише через мобільні додатки, старий менеджмент Райффайзен Банку Аваль незаконно вимагає виконувати їх безглузді забаганки — з'явитися у відділення без належних правових підстав, а також вдаються до шантажу шляхом незаконного блокування власних коштів клієнтів!

Таким чином, Райффайзен Банк Аваль вже понад 21 добу незаконно блокує операції за моїм рахунком та відмовляється надати письмову інформацію щодо причин та правових підстав таких дій.

Прошу перевірити надану інформацію та забезпечити:
— керівництвом Райффайзен Банку Аваль вжиття заходів дисциплінарного та матеріального впливу до співробітників Банку, які прийняли незаконне рішення про блокування моїх рахунків, відмовились надати письмову інформацію на мій запит про причини та правові підстави таких рішень, негайно зупинити незаконну діяльність та розблокувати мій рахунок, а також повідомити мене про результати перевірки;
— Національному банку України вжити заходи впливу до Райффайзен Банку Аваль за порушення банківського законодавства.

Також прошу негайного коментаря щодо офіційної позиції керівництва Банку стосовно наведених фактів безглуздості їх працівників.
Райффайзен Банк
8 серпня 2019, 17:24
Доброго дня, Володимир Васильович!
Враховуючи надходження від Вас звернення аналогічного змісту, залишеного у формі зворотнього зв’язку на сайті Банку, відповідь буде надано на електронну адресу, зазначену у зверненні.
З повагою,
АТ «Райффайзен Банк Аваль»

8 серпня 2019, 11:54
Чи може керівництво Банку пояснити вказані безглузді дії в рамках Кодексу поведінки групи Райффайзен Банк Інтернаціональ? Або це питання потрібно задати безпоседньо в головний офіс групи?
corsww
corsww
8 серпня 2019, 12:03
Что можно вообще ждать от людей которые в 21 веке используют в смс сообщениях  в обращении к клиенту латинницу?
Я бы назвал это просто  откровенным презрением к гражданину Украины. А стало быть отношения с таким омерзительным банком разорвал бы немедленно.
8 серпня 2019, 13:20
Блокування карткового рахунку можливе лише у випадку вчинення банком дій, визначених Законом «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму» (ВС/КЦС, № 235/5583/16-ц, 30.01.19)
Відповідно до ст. 1074 ЦК України обмеження прав клієнта щодо розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку, не допускається, крім випадків обмеження права розпорядження рахунком за рішенням суду або в інших випадках, встановлених законом, а також у разі зупинення фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму чи фінансування розповсюдження зброї масового знищення, передбачених законом.
Таким чином, дії Райффайзен Банку Аваль щодо зупинення фінансових операцій за рахунком клієнта мають, зокрема, відповідати вимогам Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1702-VII «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»
Але жодній правовій нормі дії Банку не відповідають!!!
13 серпня 2019, 11:44
Майже місяць незаконно заблоковано зарплатний рахунок Банком, 2 тижні пройшло  від направлення скарг та звернень. ЖОДНОЇ ЗВОРОТНЬОЇ РЕАКЦІЇ ВІД БАНКУ!!!

Головна / Банки України 🏦 / Райффайзен Банк 💰 / Відгуки про Райффайзен Банк 📝 / Премія Дарвіна-2019 за банківське обслуговування - звинувачення держустанови в легалізації злочинних коштів (у вигляді виплати зарплати працівникам з Держбюджету!!!)