Відділення Райффайзен Банку: Тернопіль, майдан Гетьмана Мазепи, 3
Адреса:
Тернопіль, майдан Гетьмана Мазепи, 3
Телефон:
0 800 500-500
Час роботи:
Пн-Пт: 09:00-18:00, (каса: 09:00-17:30, перерва: 13:00-13:45), Нд: вихідний
Відгуки про відділення:
Поділіться враженнями про це відділення
Щоб написати відгук, потрібно
зареєструватися
.
Реєстрація займає близько 30 секунд.
Ответ банка
8 лютого 2024, 16:51
Доброго дня!
Проаналізуємо ситуацію та надамо коментарі.
З повагою та турботою,
@RaifHelp
Проаналізуємо ситуацію та надамо коментарі.
З повагою та турботою,
@RaifHelp
Водночас у законі зазначено, що фінансові операції або спроба їх проведення незалежно від суми, на яку вони проводяться, вважаються підозрілими, якщо клієнт має підозру або має достатні підстави для підозри, що вони є результатом злочинної діяльності або пов’язані чи стосуються фінансування тероризму або фінансування розповсюдження зброї масового знищення.
Відповідно з Положенням про здійснення банками фінансового моніторингу Банк має право використовувати свій ризик-орієнтований підхід при оцінці здатності клієнта здійснювати фінансові операції з готівкою, за результатом якої визначати свої ризики при ділових відносинах з клієнтом.
РайффайзенБанк використовує можливість для тлумачення даної законодавчої бази в широкому сенсі, оскільки оголосити будь-які фінансові операції з готівкою підозрілими легше, ніж довести це. Але вже сама підозра у сумнівності фінансових операцій дає банку право встановити клієнту неприйнятно високий рівень ризику та заблокувати його рахунки. І якщо клієнт не доведе випискою по рахунку в іншому банку зняття саме цільових надходжень (заробітна плата/пенсія/інші офіційні виплати) у розмірі, в якому вніс їх на рахунок до РайффайзенБанку за той же період, то клієнту буде відмовлено у поновленні ділових відносин і запропоновано написати заяву на закриття рахунку для перерахування заблокованих коштів на рахунок в іншому банку.
Все це цілком прийнятно і зрозуміло для якогось електрика з Дюссельдорфа, у якого рідко знайдеться в кишені пара-трійка сотень євро, оскільки його доходи офіційні і знаходяться на банківських рахунках, але для сантехніка скажімо з Тернопіля, такі вимоги РайффайзенБанку здаються неадекватними становищу у країні, де лише за офіційними даними у тіні перебуває понад 30% економіки. А за фактом, гадаю, більше.
Тут треба або РайффайзенБанку разом із НБУ, який штрафує ті ж банки за недостатньо «глибокий» фінансовий моніторинг, одуматися або на законодавчому рівні вживати дієвих заходів щодо «відбілювання» тієї частини країни, яка досі працює в тіні. А робити це так, як зараз, на мій погляд, профанація та імітація бурхливої діяльності, яка створює лише зайві труднощі українцям і без того у нелегкий час.
P. S. Прохання до представника РайффайзенБанку на цьому форумі не писати на цей відгук, що він дуже засмучений або йому дуже прикро, тому що тут такими словами не допоможеш. Краще постаратися донести хоча б у межах своїх повноважень до свого керівництва, що РайффайзенБанку необхідно щось переглядати у підходах до фінансового моніторингу клієнтів, щоб не писати тут кожного разу про свою засмученість. Інші банки якось враховують реалії України.