Мінфін - Курси валют України

Встановити
Huppal
Микита Гуппал Proінвестиції
Зарегистрирован:
7 квітня 2023

Последний раз был на сайте:
12 червня 2024 о 16:19
Подписчики (2):
Alexa1957
Alexa1957
HanaHu
HanaHu
Микита Гуппал — Proінвестиції
Інвестиційний аналітик Freedom Broker, автор телеграм-каналу @pro_invest_ukraine
29 серпня 2023, 11:28

Компанії зомбі: що це таке і як вони впливають на фондовий ринок?

Сучасний фондовий ринок є місцем, де інвестори можуть зіткнутися з різноманітними підприємствами. Однією з найбільш дискусійних категорій є так звані «компанії-зомбі». Що це за компанії і як вони впливають на інвесторів?

Що таке компанії-зомбі? 🧟‍♂️

Компанії-зомбі — це підприємства, які не здатні покривати свої відсоткові виплати з операційного доходу протягом тривалого часу. Вони виживають завдяки рефінансуванню своїх боргів та підтримці низьких відсоткових ставок. Ці компанії часто опиняються на межі банкрутства, але продовжують існувати завдяки зовнішньому фінансуванню.

Чому вони небезпечні?

  1. Нестабільність ринку. Компанії-зомбі можуть створювати ілюзію стабільності на ринку, але їхнє існування може призвести до раптових коливань цін на акції.
  2. Відсутність інновацій. Ці компанії часто не мають ресурсів для інвестицій у нові технології або дослідження, що призводить до відставання від конкурентів.
  3. Вплив на економіку. Компанії-зомбі можуть «забирати» ресурси від більш продуктивних підприємств, що призводить до зниження загальної продуктивності економіки.

На що звертати увагу при аналізі компанії:

  1. Високий рівень заборгованості. Якщо компанія має великий борг у порівнянні з її активами, це може бути підказкою.
  2. Низька прибутковість. Компанії, які не здатні генерувати стабільний дохід, можуть опинитися в категорії «зомбі».
  3. Залежність від зовнішнього фінансування. Якщо компанія регулярно звертається до зовнішніх джерел для отримання капіталу, це може бути ознакою проблем.

Висновок: Інвестування в акції завжди супроводжується ризиками. Важливо розуміти тип компанії, в яку ви інвестуєте, і бути готовим до потенційних викликів. Вивчення особливостей «компаній-зомбі» може допомогти уникнути пасток на шляху до успішного інвестування.

Просмотров: 161, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися