Мінфін - Курси валют України

Встановити
Huppal
Микита Гуппал Proінвестиції
Зарегистрирован:
7 квітня 2023

Последний раз был на сайте:
12 червня 2024 о 16:19
Подписчики (2):
Alexa1957
Alexa1957
HanaHu
HanaHu
Микита Гуппал — Proінвестиції
Інвестиційний аналітик Freedom Broker, автор телеграм-каналу @pro_invest_ukraine
13 червня 2023, 12:56

Індикатори «настрою» інвесторів на фондовому ринку

Важливою частиною інвестицій є розуміння трендів та можливих настроїв ринку. Інвестори часто використовують різні індикатори для того, щоб визначити, чи це час купувати, продавати, або ж тримати свої активи. Нижче представлені п'ять індикаторів, що включають деталізацію та рекомендації щодо дій інвесторів.

1️⃣ Показник відношення Put/Call

Цей індикатор є відношенням кількості опціонів «put» (опціони на продаж) до опціонів «call» (опціони на купівлю) на ринку. Високе значення відношення Put/Call може вказувати на негативний настрій на ринку, тоді як низьке значення може вказувати на оптимізм.

Рекомендація для інвесторів: Якщо відношення Put/Call високе, це може бути хорошим часом для купівлі, оскільки це може вказувати на перебільшений песимізм на ринку. Проте, у разі низького показника, інвестори мають бути обережніми, оскільки це може вказувати на надмірний оптимізм та потенційне перекуплення.

2️⃣ VIX як індикатор страху

VIX, відомий як «індекс страху», міряє очікувану волатильність на ринку акцій. Високий VIX вказує на більшу волатильність та невизначеність, тоді як низький VIX може вказувати на стабільність та більш позитивні настрої.

Рекомендація для інвесторів: Високий VIX може вказувати на можливість купівлі активів, оскільки це може вказувати на паніку або перебільшений страх на ринку. З іншого боку, при низькому VIX інвестори мають бути більш обережними, оскільки це може вказувати на надмірний комфорт і потенційну зміну тренду.

3️⃣ Коефіцієнт Short Interest

Цей коефіцієнт показує кількість акцій, які були продані «в коротку», ділену на загальну кількість доступних акцій для торгівлі. Високе значення може вказувати на песимізм щодо майбутнього цієї акції, тоді як низьке значення може вказувати на оптимізм.

Рекомендація для інвесторів: При високому коефіцієнті Short Interest інвестори мають бути обережними, оскільки це може вказувати на негативний настрій щодо цієї акції. Проте, це також може створити потенціал для шорт-сквізу, що може підняти ціну акцій. При низькому коефіцієнті, інвестори можуть розглянути це як позитивний знак, але також мають бути уважними до того, щоб не впасти в пастку перекуплення.

4️⃣ Коефіцієнт Margin Debt

Цей коефіцієнт вимірює загальний обсяг боргу, який інвестори взяли на себе для купівлі акцій. Високе значення може вказувати на перебільшену купівлю акцій, надмірний оптимізм та потенційне майбутнє зниження, тоді як низьке значення може вказувати на більш обережний підхід до інвестицій.

Рекомендація для інвесторів: При високому значенні коефіцієнта Margin Debt інвестори мають бути обережними, оскільки це може вказувати на потенційне перекуплення. При низькому значенні, інвестори можуть вважати це за гарний час для входу в ринок, оскільки це може вказувати на обережний настрій серед інших інвесторів.

5️⃣ Показник «Dumb Money Confidence»

Цей показник вимірює настрій серед менш досвідчених інвесторів. Високе значення може вказувати на надмірний оптимізм, тоді як низьке значення може вказувати на песимізм.

Рекомендація для інвесторів: При високому значенні показника «Dumb Money Confidence», інвестори мають бути обережними, оскільки це може вказувати на перекуплення. При низькому значенні, інвестори можуть розглянути це як можливість для купівлі, оскільки це може вказувати на перепроданість ринку.

Кожен з цих індикаторів важливий і повинен бути врахований при прийнятті інвестиційних рішень. Пам'ятайте, що найкращим способом управління ризиком є розуміння та досвід, тому ніколи не припиняйте навчання та аналіз ринку. Дані індикатори не є гарантованим сигналом купувати або ж продавати, але у поєднанні з іншими факторами можуть дати трохи більше розуміння щодо поточної ситуації.

Просмотров: 317, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися