Мінфін - Курси валют України

Встановити
Huppal
Микита Гуппал Proінвестиції
Зареєстрований:
7 квітня 2023

Останній раз був на сайті:
12 червня 2024 о 16:19
Підписчики (2):
Alexa1957
Alexa1957
HanaHu
HanaHu
Микита Гуппал — Proінвестиції
Інвестиційний аналітик Freedom Broker, автор телеграм-каналу @pro_invest_ukraine
30 травня 2023, 12:33

Коефіцієнт Шарпа: сутність, приклади та його роль у інвестиційній стратегії

Коефіцієнт Шарпа, безсумнівно, вважається одним з вирішальних інструментів, який допомагає інвесторам об'єктивно оцінити інвестиційний портфель. Цей показник був вперше запроваджений у 1966 році вченим Вільямом Ф. Шарпом, чиє ім'я він і носить.

Коефіцієнт Шарпа вимірює дохідність і ризик портфеля акцій. Іншими словами, цей показник дозволяє з'ясувати, чи компенсує прибуток інвестора ризик, який він погоджується взяти на себе, інвестуючи в конкретний фінансовий інструмент.

Математично коефіцієнт Шарпа обчислюється за формулою:

Коефіцієнт Шарпа = (Середня дохідність портфеля – Безризикова ставка) / Стандартне відхилення дохідності портфеля

Розглянемо приклад. Припустимо, що середня дохідність вашого інвестиційного портфеля за рік становить 15%, а безризикова ставка (наприклад, річна процентна ставка за державними облігаціями) – 4%. Стандартне відхилення дохідності портфеля становить 10%. Застосовуючи формулу, ми отримаємо:

Коефіцієнт Шарпа = (15% — 4%) / 10% = 1.1

Цей показник означає, що за кожну одиницю ризику, взяту на себе інвестором, він отримує 1.1 $ доходу. Чим вище коефіцієнт Шарпа, тим ефективніше управляється ризик в порівнянні з дохідністю портфеля.

Але важливо зрозуміти, що коефіцієнт Шарпа має свої обмеження. Він найкраще працює при нормальному розподілі доходності і стабільності ринкових умов, що не завжди є характерним для фінансового ринку.

Проте, коефіцієнт Шарпа залишається потужним інструментом для порівняння інвестиційних портфелів і фондів. Він допомагає інвесторам виміряти співвідношення ризику до доходності, сприяє всебічному аналізу та дозволяє приймати обґрунтовані інвестиційні рішення.

Прорахувати безкоштовно його для свого портфоліо можна на сайті «Portfoliolabs»

Переглядів: 262, сегодня — 0
Стежити за новими коментарями

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися