Європейське ралі банківських та оборонних акцій дісталося Токіо: папери Mitsubishi Heavy Industries зросли на 3%, наблизившись до рекордних максимумів. Про це пише Reuters.
Акції оборонних компаній стрімко зростають на новинах про перемовини щодо миру в Україні

► Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Що відбувається на фондовому ринку
Європейські ф'ючерси демонструють позитивну динаміку, а оборонний сектор залишається основним рушієм зростання індексів, таких як загальноєвропейський STOXX 600 і німецький DAX. Акції виробника зброї Rheinmetall додали 14%.
У понеділок загальноєвропейський індекс STOXX 600 закрився на 0,5% вище, оскільки індекс акцій оборонної та аерокосмічної промисловості зріс на 4,6% до максимальних значень за весь час існування, вже більш ніж подвоївши свою вартість з моменту початку великої війни в Україні три роки тому.
Мирна угода
Головна увага інвесторів зосереджена на Україні та перспективах збільшення оборонних витрат у Європі в разі укладення мирної угоди.
Президент США Дональд Трамп погодився на двосторонні мирні переговори з росією, які стартують у вівторок у Саудівській Аравії.
Тим часом прем'єр-міністр Великої Британії Кейр Стармер заявив про готовність відправити миротворчий контингент в Україну, хоча на екстреній зустрічі в Парижі європейські лідери подібних гарантій не дали.
Можливість припинення бойових дій позитивно вплинула на курс євро та європейські ринки, змістивши фокус уваги з питань мит і відсоткових ставок.
Інвестиційний трамплін
Вже за 14 днів ви дізнаєтесь, як ефективно управляти особистими фінансами, почати інвестувати та сформувати стійкі фінансові звички для безперервного нарощування вашого капіталу.
🕵️ Ми створили невелике опитування, щоб дізнатися більше про наших читачів.
💛💙 Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.
Коментарі - 5
Чотири з п’яти українців вважають, що їхня держава зробила недостатньо для підготовки до повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року, свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Запитання, поставлене соціологами, звучало так: «Західні розвідки з початку листопада 2021 року попереджали публічно, що Росія готує напад. Від перших попереджень до початку вторгнення у лютому 2022 пройшло близько чотирьох місяців. На Вашу думку, Україна достатньо чи недостатньо зробила, щоби за цей час підготуватися до нападу?»
43% опитаних сказали, що було зроблено «абсолютно недостатньо», ще 38% вважають, що Україна зробила «скоріше недостатньо, але дещо зробила все-таки». 11% українців погодилися з тезою, що Україна зробила «скоріше достатньо, хоча були деякі прорахунки», лише 2% кажуть, що було зроблено «повністю достатньо» (ще 5% учасників опитування було «важко відповісти» на запитання).