У четвер, 6 лютого, енергетична митниця оформила періодичну митну декларацію на експорт першої партії біометану до Європи трубопровідним транспортом. Про це повідомила митниця у Facebook.
Україна починає експортувати біометан

►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Зазначається, що це стало можливим після двох років роботи над змінами до законодавства України, пов’язаних зі здійсненням митного контролю та митного оформлення біометану.
«Це не просто важливий крок у розвитку зеленої енергетики та зміцненні енергетичної безпеки регіону. Це значний прорив для України на шляху до енергетичної незалежності та європейської інтеграції», — йдеться в повідомленні.
Також зазначається, що Україна має величезний потенціал для виробництва біометану та може бути важливим постачальником зеленої енергії на європейському ринку.
🕵️ Ми створили невелике опитування, щоб дізнатися більше про наших читачів.
💛💙 Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.
Коментарі - 12
Хоча новина дуже гарна, не пройшло і 20 років коли планувався першій експорт.
Ситуація win-win. Зелені в ЄС декларують зниження викидів, ми на ці гроші покупаємо більше газу, ніж продали.
https://www.rbc.ua/rus/news/eksport-biometanu-es-shcho-tse-gaz-chim-vin-1739106579.html
Якщо коротко — біогаз у нас давно вже виробляють. Використовують його для виробництва електроенергії і продажу її за зеленим тарифом.
Зелений тариф 12,39 центів. Окупність 4−5 роки (включаючи будівництво всіх споруд). З куба біогазу вихлоп десь 6−7 кВт електроенергії. Це 80 центів за куб, або $800 за тисячу кубів. І цього вистачало, щоб окупити все виробництво за 4−5 років.
Продаж в ЄС дозволяє мати навіть більше грошей, ніж по зеленому тарифу у нас. Плюс, не треба витрачатись на електрогенеруючі установки. Що робить його ще вигідніше.