Мінфін - Курси валют України

Встановити
30 листопада 2023, 17:44

У Болгарії фермери вимагають компенсацій, пов’язаних з війною в Україні

У центрі болгарської столиці Софії протестують фермери, вимагаючи субсидій від уряду через збитки, пов’язані з війною в Україні. Про це пише «Європейська правда».

У центрі болгарської столиці Софії протестують фермери, вимагаючи субсидій від уряду через збитки, пов’язані з війною в Україні.
Фото:depositphotos

► Читайте«Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси

Протести фермерів

Протест є другим поспіль, після того, як минулого тижня фермери виходили з тими ж вимогами, які, вочевидь, не були задоволені.

На цьоготижневому протесті молочники та садівники вимагають компенсацій, пов'язаних з війною в Україні.

«Цього разу ми самі, але наступного разу — ми будемо зі стадами і палицями», — йдеться на одному з плакатів, встановлених незадоволеними.

Серед їхніх гасел такі: «Я хочу бути фермером в Болгарії», «Не знищуйте фруктове виробництво в Болгарії», «Ні спробам розділити фермерів!», «Збережемо болгарське фруктове виробництво!», «Ні вбивству болгарського фермера» та інші.

Протестувальники також розлили молоко на знак протесту.

«Існує багато спекуляцій щодо допомоги Україні. Йдеться не про те, щоб стати багатшими. Це допомога з точки зору того, що ми втратили переваги порівняно з українським імпортом», — сказав один з учасників акції Петар Ставракієв.

Читайте: Словацькі перевізники з 1 грудня блокуватимуть пункт на кордоні з Україною

Нагадаємо

Болгарія, Польща, Угорщина, Словаччина та Румунія закликали Європейську комісію продовжити фінансову підтримку фермерів, які постраждали від імпорту українського зерна, протягом усього 2024 року.

Як відомо, у вересні 2023 року Єврокомісія скасувала обмеження на імпорт української сільгосппродукції до п’яти східних країн ЄС, яку запровадили через скарги місцевих фермерів. Але три держави — Польща, Словаччина та Угорщина — у відповідь оголосили про односторонні обмеження на український імпорт.

У середу уряд Словаччини підтримав продовження заборони на імпорт агропродукції з України на невизначений термін і розширив перелік товарів, на які вона поширюється.

Коментарі - 8

+
+75
matroskin
matroskin
30 листопада 2023, 18:03
#
Якийсь дивний підхід. А румунські фермери чи то польські не конкуренти болгарським ?
Чому болгаський уряд має забороняти імпорт українського зерна і не забороняти польського чи молдавського ?
+
0
youknow
youknow
30 листопада 2023, 21:32
#
Тому що влада Болгарії проросійська
+
0
matroskin
matroskin
30 листопада 2023, 23:07
#
Я не вкурсі прочия вона, але всі ці блокади якісь дуже дивні, тому припускаю що насправді фермери чи далекобійники тут лише інструмент.
Озвучений мотив-конкуренція, безумовно логічний (хоча суперечить вільній торгівлі і т.п.), але проблема в тому що конкуренція була і є завжди, фермери чи то перевізники є по всій Європі і вони завжди були конкурентами між собою на європейському ринку. Але ніколи я не чув, щоб поляки блокували литовські фури, чи німеччина забороняла ввоз зерна чи гречки з Польщі.
Чому з конкурентів різко помітили лише Україну і лише її почали фізично блокувати.
+
0
youknow
youknow
30 листопада 2023, 23:28
#
Точно. Також не важко зробити висновки звичайним людям, маровецький вже відкрито висловився в підтримку поляків-блокувальників кордону та українських вантажівок. До цього також було зрозуміло, що без підтримки діючий влади — блокування не можливо. Польські військові посадовці та депутати від опозиції висловлюються: «просте запитання: „У чиїх це інтересах?“. І я бачу тільки пана Путіна, це в його інтересах те, що зараз відбуваються на польсько-українському кордоні.»
https://www.radiosvoboda.org/a/kordon-polshcha-ukrayina-blokada-vantazhivky/32701571.html
+
0
Kanarej
Kanarej
1 грудня 2023, 4:13
#
Про те, що блокувальники можуть протестувати у своїх власних інтересах — ні в кого думки не виникає? :)
Протести виникли після того як наші впровадили єЧергу у вересні. Яка дозволяє керування в ручному режимі. В результаті українські фури з експортом пролітали через кордон аж бігом, а поляки стояли тиждень-два. Додатково, наші часто щоб не повертатись порожняком з Європи — брали грузи задешево до Польщі. Відповідно польські фірми-перевізники, які як правило невеликі і не мають великого запасу міцності, почали втрачати з двох сторін.
Може там і допомагали цьому якісь промосковські сили, але причина протестів не у москві.
+
0
youknow
youknow
1 грудня 2023, 17:48
#
Не хочу з вами сперичатись, це ваша особиста думка. Вивчайте краще матеріали. Особливо розсмішило що ЄЧерга «дозволяє керування в ручному режимі». Полякам не подобалось, що коли в єЧерзі зареєстрували 1 призвіще, то при заміні водія (з будь яких причін), потрібно реєструватись наново в єЧерзі.
Ви пишете також: «Додатково, наші часто щоб не повертатись порожняком з Європи — брали грузи задешево до Польщі». Польща по вашому не Європа☻☻. Далекобійниками найманцями, будь якими в ЄС, керує діспетчер з ЄС по тарифам ЄС.
«польські фірми-перевізники, які як правило невеликі, не мають великого запасу міцності, почали втрачати з двох сторін.»)) «не великі» в порівнянні з українськими…точно великі в порівнянні з українськими, якщо «почали втрачати з двох сторін» то мають вже розблокувати проїзд.
+
0
Kanarej
Kanarej
1 грудня 2023, 4:01
#
Тому що з одного боку великі об'єми, які сильно впливають на місцеві ринки, а з другого — наші бариги. Які спочатку грабують українських фермерів, скуповуючи зерно та іншу сільскогосподарську продукцію за бесцінь, користуючись тим що в них немає особливого вибору. А потім грабують фермерів з сусідніх країн, засипаючи дешевим продуктом і агресивно відбираючи в них ринок.
+
0
matroskin
matroskin
1 грудня 2023, 12:20
#
Ого, а можна посилання на статті про пограбування українських фермерів, просто цікаво як фізично можна вкрасти 100 тис тон зерна?
Аналогічно хотів би почитати не тільки від Вас, як наші бариги, примушують високопатріотичних польських підприємців купувати українське зерно. І чому на цей шантаж та насилля закриває очі наша та польська поліція. Так розумію, наша Ви скажите наша куплена тими баригами, але як же Польша, що і там все наші бариги купили?
Ви просто розкрили якусь українську мафію, яка підкупила всю Європу та відкрито займається шантажем та здирництвом, якщо це не фантазії психічно хворої людини, то безумовно це жах. :(
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися