За шість днів функціонування ринку землі зареєстровано 322 угоди з купівлі-продажу земельних ділянок сільгосппризначення, на відчуження яких раніше поширювався мораторій. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів у середу, 7 липня, повідомляється у фейсбуку Кабміну.
З 1 липня вже зареєстровано 322 угоди купівлі-продажу землі — Шмигаль
Читайте також: Як купити с/г землю: покрокова інструкція підготовки та оформлення угоди
«Ринок землі запущений, угоди із землею сільгосппризначення укладаються прозоро і відповідно до встановлених процедур», — зазначив прем'єр.
«Запуск ринку землі — одне з найбільших досягнень за час незалежності України, яка надала її громадянам можливість не тільки володіти землею, а й вільно розпоряджатися нею» — Денис Шмигаль
Прем'єр уточнив, що міфи щодо масового розпродажу землі та вивезення за кордон українського чорнозему не підтвердилися. Такий стан справ збережеться і в майбутньому.
Кращі інвестиції в нерухомість під час пандемії
Контекст
Ринок землі сільськогосподарського призначення, що запустився в рамках проведеної урядом земельної реформи, почав працювати 1 липня. На першому етапі реформи купувати і продавати земельні ділянки зможуть лише громадяни України. Одна фізична особа зможе мати в розпорядженні не більше 100 га.
Право купувати землю сільгосппризначення 1 січня 2024 року отримають юридичні особи, створені відповідно до законодавства України. При цьому кінцевий бенефіціар одного або декількох юросіб зможе консолідувати через них сукупно не більше 10 тис. га.
Хочете знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 20
За даними Держстату, споживча інфляція в Україні в травні в річному вираженні — порівняно з травнем 2020 року — склала 9,5%, прискорившись до 8,4% у квітні.