1 грудня 2020, 17:51 Читать на русском

Неоплачені фінансові зобов’язання Держказначейства зросли до 15 мільярдів

За останній тиждень неоплачені фінансові зобов’язання Державного казначейства зросли на понад 5 млрд грн і становлять майже 15 млрд грн. Про це повідомив ексзаступник міністра економіки Павло Кухта у фейсбуці.

Неоплачені фінансові зобов’язання Держказначейства зросли до 15 мільярдів
Фото: stockworld.com.ua

Що відбувається

Минулого тижня неоплачених зобов’язань було на 9,4 млрд грн, до того – 7 млрд грн.

«Станом на сьогодні наявні неоплачені фінансові зобов'язання Казначейства становлять майже 15 млрд. З них 6,5 млрд – по захищених статтях видатків, 8,5 млрд – по незахищених статтях», – підкреслює Кухта.

Він також зазначає, що «наприкінці 2019 року, коли теж були проблеми з бюджетом, тижневий показник неоплачених зобов’язань не перевищував 5,2 млрд». Цьогоріч лише двічі показник наближався до 6 млрд грн.

За словами експерта, всередині органів влади також є скарги щодо несплати по рахунках, зокрема відрядженнях і лікарняних.

«Зрозуміло, що єдиний нормальний вихід – швидко виконати умови МВФ та залучити кошти у вигляді запозичень. Це, принаймні, знизило б масштаб бюджетної кризи та дозволило б без проблем профінансувати програму підтримки економіки під час локдауну, який вже почали анонсувати», – написав Кухта.

Що з траншем МВФ

Як повідомлялося, у звіті МВФ заявив, що Україна веде податкову політику на два фронти: займається оновленням податкової системи і одночасно ставить під сумнів існуючі її положення.

Пізніше, ексміністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства і радник глави Офісу президента Тимофій Милованов заявив, що Україна цього року не отримає транш Міжнародного валютного фонду.

18 листопада президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою. Співрозмовники обговорили епідемічну ситуацію в світі і невизначеність для глобальної економіки в зв'язку з пандемією covid-19.

Читайте також: Другий транш МВФ Україна може отримати в кінці 2020 року — аналітики

На чому наголосила голова МВФ

Директор-розпорядник МВФ відзначила, що робота прем'єр-міністра з командою Фонду дозволила закріпити відносини сторін на високому рівні і досягти прогресу. Вона також відзначила швидку реакцію і заходи, вжиті українською владою після рішення КСУ. І додала, що Фонд цінує співпрацю глави Нацбанку Кирила Шевченка з командою МВФ.

Нагадаємо

Як повідомляв «Мінфін», 12 червня МВФ оприлюднив текст Листа про наміри і Меморандум про економічну і фінансову політику за новою 18-місячною Програмою Stand-by для України.

У цих документах перелічуються умови, які повинні виконати уряд України і НБУ, щоб отримати решту коштів від МВФ ($2,9 млрд).

Серед структурних маяків для України за програмою stand-by:

  • до кінця листопада — повинні бути внесені зміни в закон про банківську діяльність, підготовлені у співпраці з МВФ і Світовим банком, для того щоб заповнити прогалини щодо ефективної практики корпоративного управління і розширити повноваження НБУ.
  • до кінця березня 2021 року — згідно з меморандумом Державна аудиторська служба України за участю незалежних аудиторів повинна провести перевірку цільового використання бюджетних коштів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом.

Читайте також: Залишки на валютних рахунках НБУ становлять 14 мільярдів — Рахункова палата

Раніше

Держказначейство зупинило фінансування незахищених видатків бюджету.

Читайте також: Держказначейство зупинило фінансування видатків бюджету

Коментарі - 7

+
0
bonv
bonv
1 грудня 2020, 18:02
#
Немає з чого платити..
+
+59
AleksandrBank
AleksandrBank
1 грудня 2020, 18:20
#
Остаток показали специально, а на деле не оплаченные счета.
+
+14
Иван Горохов
Иван Горохов
1 грудня 2020, 20:40
#
А шож Ви Саша хотiли, як державою керують баллаболи.Я уже i ТВ не включаю, щоб лишнiй раз не бачити iх… харi.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
2 грудня 2020, 9:45
#
Я сам ТВ не смотрю 3 года +, так иногда включаю с ноута передачи конкретные, больше политические.
+
0
Makc Mark
Makc Mark
1 грудня 2020, 23:31
#
Ой чую не зря эти все статьи... сча врубят станок и мол единственный шанс спасти ситуацию!
+
0
preyvanamor
preyvanamor
2 грудня 2020, 7:38
#
Тюуууу... та що там якихось 15 мрлд.? Ось в бюджеті діра за перші 10 місяців вже більше ніж 10%, а до кінця року ще й збільшиться! Але нічого - надрукують макулатури і всі дірки заткнуть! УРА!
+
0
Иван Горохов
Иван Горохов
2 грудня 2020, 8:10
#
Всi виннi, так завжди було… Не перебiльшуйте… Казлачейство есть Казлачейство.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
сторінку переглядає 1 незареєстрований відвідувач.
Реклама