6 липня 2020, 14:19 Читать на русском

Укрексімбанк отримав дозвіл на своп з НБУ на 20 мільярдів

Наглядова рада державного Укрексімбанку погодила укладення своп-договору з Національним банком на загальну суму 20 млрд грн.

Наглядова рада державного Укрексімбанку погодила укладення своп-договору з Національним банком на загальну суму 20 млрд грн.

Наглядова рада державного Укрексімбанку погодила укладення своп-договору з Національним банком на загальну суму 20 млрд грн. Про це банк повідомив у системі розкриття інформації на фондовому ринку НКЦПФР.

«Наглядовою радою АТ „Укрексімбанк“ прийнято рішення про надання згоди на укладення з Національним банком України генерального договору про проведення операцій своп процентної ставки на загальну суму умовних сум операцій своп процентної ставки в розмірі 20 млрд грн та загальну суму активів (майна), включених до гарантійного фонду в розмірі 4 млрд грн», — йдеться в повідомленні.

Читайте також: Нацбанк уклав з ЄБРР перший валютний своп

За схвалення цього рішення з 7 членів наглядової ради проголосували 5, «проти» — немає, «утримались» — двоє.

Також банк інформує про намір взяти участь в аукціоні щодо операцій своп процентної ставки на 500 млн грн.

За даними Укрексімбанку, вартість активів держбанку на кінець 2019 року становить 140,338 млрд грн.

Нагадаємо

  • У травні Нацбанк запровадив інструмент, який запускає в червні процентний своп та сприятиме довгостроковому банківському кредитуванню.

  • Для практичного впровадження інструменту НБУ додатково затвердив модель оцінки свопу процентної ставки на індекс овернайт.

  • Банк «Південний» готовий укласти з Нацбанком угоду про проведення операцій своп процентної ставки на 12 млрд грн.

  • Скай Банк запросив процентний своп з НБУ на 136 млн грн

  • На першому своп-аукціоні 2 липня НБУ задовольнив лише 1,4% попиту банків.

Що таке своп процентної ставки

Нагадаємо, минулого місяця Національний банк затвердив Положення про проведення Національним банком на міжбанківському ринку операцій своп процентної ставки.

Це відкрило шлях до впровадження нового інструменту, який знизить процентні ризики для банків і надасть їм стимули для інвестицій і довгострокового кредитування.

Мінімальна сума заявки банку — 10 млн грн. Загальний обсяг аукціону — 2 млрд грн. Один банк може подати не більше 5 заявок.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама