Мінфін - Курси валют України

Встановити
20 червня 2020, 9:25

Китай надрукує десятки трильйонів юанів через загрозу рецесії

Народний банк Китаю має намір зберігати високий рівень ліквідності в банківській системі, щоб підтримати економіку на тлі коронавірусної кризи. Про це заявив голова китайського ЦБ І Ганг на фінансовому форумі в Шанхаї, повідомляє Reuters.

Народний банк Китаю має намір зберігати високий рівень ліквідності в банківській системі, щоб підтримати економіку на тлі коронавірусної кризи.
Фото: rbc.ua

Вливання

За його словами, регулятор має намір домагатися рекордного вливання свіжих кредитів — на суму 20 трильйонів юанів до кінця року (близько $2,8 трильйона).

Більш широкий показник сумарного соціального фінансування, що включає в тому числі тіньові банківські продукти, виросте за підсумками року на 30 трильйонів юанів, або більше ($4,2 трлн), заявив Ганг.

Читайте також: ВВП Китаю в I кварталі скоротився. Вперше за 40 років

В результаті друга економіка світу отримає ін'єкцію кредитної емісії в розмірі 30% ВВП — безпрецедентну навіть за китайськими мірками, повідомляє видання.

Народний банк підкреслює, що стимулююча політика є тимчасовою.

«Ми повинні завчасно розробити механізми виходу з інструментів (стимулів)», — сказав Ганг, додавши, що потрібно пам'ятати про «похмілля», яке породжує нічим не обмежене кредитування.

Порятунок економіки

У травні китайські банки видали 3,19 трильйона юанів нових кредитів, в квітні — 3,094 трлн, а в березні — понад 5 трильйонів.

18 червня китайський ЦБ знову знизив ставку за операціями 2-тижневого зворотного репо і залив в систему 70 млрд юанів.

Читайте також: Коли карантин закінчиться — світ буде іншим. Поради бізнесу від Білла Гейтса

Незважаючи на оголошену перемогу над пандемією, економіка КНР відновлюється повільно, вказує економіст ING Ірис Панг: в травні продовжилося падіння роздрібних продажів (-2,8% рік до року) і інвестицій (-6,3%), тоді як промислове зростання вдвічі відстає від докризового (+4,4%).

За підсумками року китайська економіка може скотитися в рецесію вперше з 1970-их, вважають експерти Організації країн економічного співробітництва і розвитку.

За їхнім прогнозом ВВП КНР просяде на 1% в сценарії з досить імовірною другою хвилею пандемії. За прогнозом ING спад буде ще глибшим — 1,5% рік до року.

ВІДЕО: Як США, Європа і Китай будуть рятувати економіку

Так сильно китайська економіка не падала з 1968 року, свідчать дані Світового банку.

Нові вливання — це привід нервувати за юань, вважає Панг. З початку року китайська валюта просіла до долара на 2% — з 6,93, до 7,07 юанів за долар, а в кінці травня ледь не відновила історичний мінімум, падаючи до позначки 7,18.

Страхування від COVID-19. Виплата до 50 тисяч гривень

Раніше повідомлялося

  • Економіка Китаю в 2020 році зросте на 2,5%, мінімальними темпами майже за півстоліття, вважають опитані економісти.
  • За оптимістичним сценарієм, МВФ прогнозує падіння світової економіки в 2020 році на 3% і зростання в 2021 — на 5,8%. Однак ефект кризи може відчуватися до 2025 року.

Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».

Коментарі - 6

+
+27
bonv
bonv
20 червня 2020, 11:49
#
Зе-владі теж станок спокою не дає... Але Смолій/НБУ заважає.
+
0
bonv
bonv
20 червня 2020, 11:56
#
«Велика сімка» пригрозила Україні через постанову по Смолію.
https://finclub.net/ua/news/velyka-simka-pryhrozyla-ukraini-cherez-postanovu-po-smoliiu.html
+
+50
Olimpiec
Olimpiec
20 червня 2020, 13:03
#
Пусть велика сiмка идёт на *** со своими угрозами.
+
+15
bonv
bonv
20 червня 2020, 15:29
#
Мы обманули вас в 91-м, стреляли в вас в 93-м. Мы облапошили вас с приватизацией и ваучерами, кинули вас с обменом денег и надули с МММ. В 96- 97-м мы просто подставили вас, а в 98- м отняли у вас последнее; но у нас опять кончились бабки. Пожалуйста, заплатите налоги!- Тема раскрыта не полностью:... в 2019 заставили пахать до смерти, в 2020 отобрали проценты по вкладам. Продолжение следует..
+
0
bublik
bublik
20 червня 2020, 14:30
#
США печатает деньги, Евросоюз и Китай печатают. Очевидно что вот-вот Украина начнет печатать. Ваши деньги все еще на гривневом депозите? )
+
0
Саша Ник
Саша Ник
21 червня 2020, 0:18
#
А где они, точнее, в чем, должны быть? В юанаях, евро и долларе? Так их же печатают вовсю! Или в недвиге? Так она тоже летит вниз! Или в драгметаллах? Или в акциях боинга?)))
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися