19 березня 2020, 8:33 Читать на русском

НБУ безкоштовно поставлятиме готівку банкам

Нацбанк прийматиме від банків готівкову гривню, що перебувала в обігу, але видаватиме замість неї банкам готівку зі своїх сховищ.

Нацбанк прийматиме від банків готівкову гривню, що перебувала в обігу, але видаватиме замість неї банкам готівку зі своїх сховищ.
Фото: ubr.ua

Нацбанк прийматиме від банків готівкову гривню, що перебувала в обігу, але видаватиме замість неї банкам готівку зі своїх сховищ. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Як видаватиме готівку НБУ

  • Першочергово видаватиметься готівка із запасів, сформованих у попередній період (до поширення коронавірусної інфекції на території України); пізніше – готівка, яка пройшла карантин.

  • Також Нацбанк здійснюватиме підкріплення банків готівкою безкоштовно до 1 травня 2020 року та враховуватиме їх потреби щодо сум і кількості готівки.

Читайте також: НБУ розповів, як буде знезаражувати банкноти під час епідемії

Безпека горомадян

  • НБУ запевняє, що запаси його готівки є достатніми для забезпечення потреб економіки країни.

  • Крім того готівка у сховищах Національного банку – придатна для обігу та знезаражена за допомогою автоматизованої термообробки.

  • Зазначається, що працівники НБУ, що здійснюють операції з готівкою та перевезення валютних цінностей, використовують дезінфікуючі засоби для оброблення рук і поверхонь, а також інші засоби захисту.

Поради НБУ

  • Нацбанк радить бізнесу та населеннюзменшити контакти з готівкою, зокрема рекомендує максимально перейти на безготівкові розрахунки.

  • З цією метою Національний банк закликає: зменшити контакти з готівковою валютою (національною та іноземною); мінімізувати отримання кошів у банкоматах; користуватися дистанційними каналами банківського обслуговування; здійснювати безготівкові розрахунки, краще безконтактні (90% платіжних терміналів в Україні підтримують таку можливість).

Читайте також: Надзвичайний стан. Нацбанк не вводитиме жодних обмежень на роботу банків

  • Після контакту з банкнотами та монетами слід ретельно вимити руки і не торкатися обличчя. Також варто періодично дезінфікувати платіжні картки, смартфони, платіжні термінали, інші мобільні пристрої, які використовуються для безготівкової оплати.

Ситуація з епідемією в Україні та світі

Станом на 22:00 18 березня в Україні зафіксовано 16 випадків COVID-19:
Чернівецька (10), Житомирська (1), Київська (2), Донецька (1) області та м. Київ (2).

Кількість випадків захворювання коронавірусом в світі продовжує зростати. На даний момент ця цифра перевищує 214 тис. чоловік.

Коментарі - 6

+
0
GrugoriyHoland
GrugoriyHoland
19 березня 2020, 8:45
#
Вот оно, принцип ...с огорода на прилавок... в действии.
+
0
dddiii
dddiii
19 березня 2020, 8:50
#
После дезинфекции
+
0
GrugoriyHoland
GrugoriyHoland
19 березня 2020, 8:55
#
И как они будут проводить эту дезинфекцию? В спирт погружать, облучать кварцем, брызгать дихлофосом, или температуру «Леси» мереть?
+
+8
Lefert
Lefert
19 березня 2020, 9:05
#
Ультрафиолет и температура жеж, китайские друзья уже все сделали и опробовали
+
+19
oll18
oll18
19 березня 2020, 9:27
#
Возьмут батюшку с кадилом напрокат.
+
0
Andrey M
Andrey M
19 березня 2020, 11:29
#
Це метод скрепних «узкоговорящих», вони навіть зброю святять:)
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися