Чтобы оставить комментарий, нужно
войти или
зарегистрироваться
Страницу просматривают
110667, shadow 2204, bonv, il30, J0909, jimovik, luktab, mido, Natycia, python, Wladwest UA, ломбард Капітал и 52 незарегистрированных посетителя.
Комментарии - 52
Серед інших обговорюваних варіантів — заборона на імпорт американських фільмів або, можливо, заклик до китайської громадськості бойкотувати всі американські товари.
Кореспондент Sky News Хелен-Енн Сміт пише, що якщо погрози Трампа втілять у життя, то всі китайські товари обкладатимуться митами в розмірі понад 100 %, а деякі - до 120 %, що робить будь-яку торгівлю практично неможливою.
Наразі Китай — єдина країна у світі, яка вирішила зайняти таку жорстку позицію. Інші ж країни публічно йдуть на поступки і відправляють делегації на переговори.
Є кілька очевидних кроків, які Китай майже напевно зробить. Одним із прикладів є контроль за експортом рідкоземельних мінералів. Китай контролює величезну частину світових поставок, але США, найімовірніше, з часом знайдуть обхідні шляхи.
Ще одним варіантом є підвищення мит на американську продукцію, що має великий вплив, наприклад, на сільськогосподарські товари, але це може зайти занадто далеко.
Потенційно більш дієві варіанти мають суттєві недоліки для Пекіна. Наприклад, він може націлитися на такі відомі американські компанії, як Apple і Tesla, але це не ідеальний варіант у той час, коли Китай намагається залучити більше іноземних інвестицій. Можлива також деяка девальвація валюти, але це також призведе до негативних наслідків.
Інші варіанти мають більш політичний характер і пов’язані з ризиком ескалації за межами економічної арени.
Курси від банків: 45.0385 / 45.0548 грн за євро.
Курси від банків: 41.18 / 41.21 грн за долар.
Курси від банків: 41.18 / 41.21 грн за долар.
Курси від банків: 45.0056 / 45.0219 грн за євро.
Торги по євро після обіду швидко знижують оберти. Ідуть операції по лотах до 500 тисяч євро.
Курси від банків: 41.18 / 41.21 грн за долар.
Курси від банків: 45.0262 / 45.0342 грн за євро.
«У нас є багато, дуже багато країн, які приходять до нас на переговори про угоди, і це будуть справедливі угоди. І в певних випадках вони будуть платити значні мита».
1. 8 квітня 1904 року — Підписання «Антанти» (Entente Cordiale) між Великою Британією та Францією
У цей день Франція й Велика Британія оформили низку угод, що отримали назву Entente Cordiale. Хоча мета документів переважно політична (врегулювати колоніальні суперечки, поліпшити дипломатичні відносини), вони мали й економічні наслідки:
Зменшення напруженості між двома ключовими торговельними партнерами. Це стимулювало взаємну торгівлю та інвестиції в колоніях, полегшивши діяльність компаній.
Формування союзів: Утворення «Антанти» зрештою призвело до конфігурації сил, що стала однією з причин Першої світової війни. Але в короткостроковому вимірі спільні проєкти (залізниці, видобуток ресурсів) отримали «зелене світло».
Фінансова стабільність: Лондон і Париж активніше відкривали один для одного банківські ринки, що сприяло розширенню доступу до капіталу і позик.
Чим цікаво?
«Сердечна угода» символізує, як дипломатичний компроміс може вивести з глухого кута давню ворожнечу й покращити умови для торгівлі та розвитку іноземних проєктів у колоніях.
Продовження в коментарях 👇
Курси від банків: 44.9658 / 44.9862 грн за євро.
Курси від банків: 41.17 / 41.2 грн за долар.
Курси від банків: 44.9426 / 44.963 грн за євро.
Курси від банків: 41.16 / 41.19 грн за долар.
Про це американський лідер написав у своїй соцмережі Truth Social.
Також Трамп попередив, що всі заплановані зустрічі з представниками Китаю можуть бути скасовані, якщо Пекін не перегляне своє рішення.
«Якщо Китай до завтра, 8 квітня 2025 року, не скасує збільшення на 34% над торговельними зловживаннями, що тривають, Сполучені Штати запровадять додаткові тарифи на Китай у розмірі 50%, починаючи від 9 квітня. Крім того, всі переговори з Китаєм з приводу зустрічей, про які вони просять, будуть припинені!» — заявив президент США.
Нагадаємо, Трамп запровадив мито на весь імпорт до США для всіх країн світу. Зокрема, він оприлюднив додаткові 34% мит на всі китайські товари, імпортовані до США, на додаток до 20%, запроваджених раніше.
— Понад місяць ви під санкціями РНБО. Який їхній вплив ви на собі відчули?
— Передусім страждають підприємства, де я і моя родина є акціонерами. Наприклад, для Ferrexpo заблокували повернення ПДВ. Востаннє цій компанії блокували ПДВ за часів Віктора Януковича.
Фактично виручку компанії обклали додатковим податком у 20%. Разом з іншими податками це створює складну фінансову ситуацію. Якщо це не виправиться, Ferrexpo буде змушена скоротити виробництво. Це також вдарить по «Укрзалізниці», яка не дорахується 50 або 70 млн долларів доходу за перевезення нашої продукції.
Скорочення виробництва призведе до звільнень. Постраждають місцеві й державний бюджети. Тільки полтавський обласний бюджет втратить щонайменше 120 млн грн ПДФО на рік.
Хочу підкреслити, що санкції абсолютно незаконні й суперечать українській Конституції - не можна запроваджувати санкції проти громадянина власної країни. Єдиний виняток — громадянин визнаний судом терористом. Жодного такого судового рішення проти мене немає. Я не розумію, чому проти мене запровадили санкції, жодних розʼяснень я не отримав. Люди, які приймають подібні рішення, або шахраї, або некомпетентні. Я більше схиляюся до другого варіанта, — розповів Жеваго.
Курси від банків: 41.16 / 41.19 грн за долар.
Курси від банків: 45.0139 / 45.0344 грн за євро.