
22 сентября 2011
Последний раз был на сайте:
7 февраля 2025 в 04:59
- 19 декабря 2019, 13:30
Запрошення до обговорення пенсійних систем в Україні.
подумати за пенсію, нікому не рано і ніколи не пізно.
Перш ніж започаткувати обговорення пенсійних систем в Україні, наведе (перепрошую, довжеленьку) цитату Ігоря Каганця з дуже цікавої книги «Арійський стандарт-2014»: "Загострення системної кризи активізувало суспільні дискусії щодо шляхів її подолання. Дедалі більшого резонансу набуває тема творення «паралельного суспільства», «паралельної держави». Цей термін набуває виразності в контексті глобальної кризи, розв’язання якої відбудеться шляхом творення досконалішої цивілізаційної надбудови. Це загальний принцип еволюційного розвитку: коли перемагають досконаліші форми життя, то попередні повністю не зникають, а займають свою екологічну нішу. Або, наприклад, військова справа. Попри сучасні ракети чи космічні лазери, залишається актуальним уміння битися навкулачки чи на ножах. Так само розвиток банків і супермаркетів не скасував натуральне господарство та бартерний обмін. Просто різко скоротилася сфера застосування старіших форм та їхня різноманітність.Такий еволюційний підхід дозволяє зорієнтуватися в нинішній ситуації. Такий еволюційний підхід дозволяє зорієнтуватися в нинішній ситуації. Головна причина актуальної кризи – це невідповідність всієї існуючої системи вимогам інформаційної епохи. Дух часу вимагає адекватного світогляду, нових організаційних форм і технологій. Отже, треба створити нову цивілізаційну надбудову, в просторі якої зможуть реалізуватися нові потенції. Зверніть увагу: НЕ БОРОТИСЯ ЗІ СТАРОЮ СИСТЕМОЮ, А СТВОРИТИ НОВУ. Якщо нова система буде зручніша, ефективніша, привабливіша, то стара сама «усохне» і займе відповідне їй місце подібно до згаданої вище акули чи натурального господарства. Що ж це за нова цивілізаційна система? Її зародки вже існують навколо нас. Виявляється, якщо діяти чесно і відкрито, то економічні моделі можуть бути на порядок простішими і водночас на порядок ефективнішими. Виявляється, що сучасна людина може впливати на себе і навколишній світ силою думки, бути здоровою без жодної «хімії» та інших послуг «охорони здоров’я». На сьогодні накопичено велику масу передових технологій, спроможних змінити світ, але вони блокуються старою системою. Натомість є відверто паразитичні галузі, наприклад, «вакцинаційна індустрія», виробництво пігулок з «вітамінами», «політичний піар» (мистецтво обдурювання). Ліквідуйте їх – і життя покращиться вже сьогодні".
Радіймо, українці,скромно, але настирливо кличу я, дехто Сергій Ждан, а хто я такий, ви згодом дізнаєтесь з короткої автобіографічної довідки.
Радіймо і подумаймо, бо у всі часи (а особливо, у скрутні) – це взагалі корисно, а конкретно, подумати за пенсію, нікому не рано і ніколи не пізно.
Тож моя пропозиція така: зібратись якось (будь-коли) у своїх вузьких чи розширених колах, та й спитати одне одного, а чого власне, ми чекаємо від пенсії, що настане для нас неминуче, як чергові вибори?
Справа в тому, що дійсний пенсійний фонд України (ПФУ) викликає численні нарікання і вимоги корінного і негайного поліпшення. Але я не проти ПФУ, — хай би і він займав свою екологічну нішу, де нам знадобиться. В той же час, поряд з ПФУ законно і легально існують альтернативні недержавні пенсійні системи, учасником деяких з котрих я давно вже є. Тепер, — зовсім коротко за мене.
Я, Сергій Ждан, — офіцер ЗСУ у відставці. Довго працював у армії, бізнесі, журналістиці, фінансах, набув за цей час багато знань і практичного досвіду, а тепер готовий ділитись своїм надбанням з усіма охочими у ЗМІ, Інтернеті, будь-яких аудиторіях, зібраннях, особистих консультаціях тощо.
Буду вдячним колегам за надані ресурси (площу, ефір, групи слухачів) і розповсюдження цього листа.
Наразі, я отримую державну пенсію, а разом з тим, сподіваюсь і очікую, як дасть Бог, на ще кілька власних недержавних пенсій, до котрих, я маю, на відміну від ПФУ, особистий вплив.
Перша моя недержавна пенсіябуде від моїх пенсійних контрактів (ПК) з Недержавних пенсійних фондів (НПФ);
Друга моя недержавна пенсіябуде від програм накопичувального страхування життя (НСЖ) зі страхових компаній життя (СКЖ);
Третя моя недержавна пенсіябуде у вигляді щомісячної орендної плати за мою орендну нерухомість;
Четверта моя недержавна пенсія буде від договору довічного утримання в обмін на одну зі своїх квартир.
П'ята моя недержавна пенсія буде від діялності на фінанових біржах (товарних, валютних, фондових)
Над першою і другою пенсіями я працюю вже на протязі 15 років (і вони будуть точно), а заради третьої і четвертої я став ріелтором, що допоможе мені придбати необхідну нерухомість.
Задля п'ятої пенсії я наразі вчусь.
На ще одну (вже шосту недержавну пенсію) я поки що не певно розраховую, бо не надто розуміюсь на мережевому маркетингу, що потенціально здатний забезпечувати постійний дохід вправним продавцям і будівельникам збутових структур компаній MLM. Проте, дякуючи Творцю і своїй наполегливості, з часом можливо і це.
Перераховані вище п’ять недержавних пенсій я здатний фахово обговорювати, відповідати на питання, пояснювати, як вони працюють, звідки беруться гроші для забезпечення пенсійних виплат. Коли у ході розмов і дискусій, виявляться ще інші види недержавних пенсій, за допомогою колег, я готовий розібратись і обґрунтувати поради також і щодо них.
Якщо ж, діло дійде до практичного застосування вподобаних вами пенсійних інструментів, то я долучу до справи менеджерів відповідних установ, що зроблять все швидко і найкращим чином.
А наступну нашу зустрічможна присвячити Міністерству охорони здоров’я України (МОЗУ), що зібрав не менше від ПФУ нарікань, а реформується (і все на гірше) на протязі всіх років нашої незалежності.
Ні, МОЗУ не настільки погане, воно просто вибрало для себе не найкращу стратегію медичного забезпечення нації: шукати і лікувати не причини захворювань, а боротися з їх наслідками і вгамовувати біль окремих органів людських тіл.
В той же час, інші, альтернативні концепції давно існують і успішно випробуваються багатьма колективами дослідників (вчених і лікарів) провідних країн (і України також). Деколи вони конкурують між собою, в іноді деякі з них об’єднуються у певних поглядах, хоча єдиної доктрини досі так і не складено.
Так чи інакше, чиновникам МОЗУ разом з академіками АМНУ і Народними депутатами ВРУ треба таки думати над кінцевим вибором шляху національної медицини. Спільно подумати варто і нам з вами, — як не з приводу стандартів МОЗУ, то з питань тактики поліпшення здоров’я, як свого власного, так і рідної сім’ї, роду.
Сергій Ждан – коротка автобіографічна довідка.
Сьогодні я офіцер ЗСУ у відставці (народився 1958 року у м. Прилуки), а до цього було 22 року в ВССССР і ЗСУ. Вищу освіту отримав у Владикавказі, потім служив військовим інженером (Архангельськ, Мурманськ, Дніпро) у важливих для оборони і дуже цікавих ядерно-технічних війсках (ЯТВ). Було весело і цікаво, а радіаційне випромінювання тільки зміцнювало і гартувало.
Після армії із задоволенням зайнявся бізнесом (імпорт і продаж меблевої фурнітури), а через кілька років з не меншим задоволенням почав вивчати фінанси і брати участь в різних фінансових компаніях. Звичайно, став використовувати фінансові інструменти і відчув себе приватним інвестором.
Коли зрозумів, що знаю доволі багато і дещо вмію краще інших, вирішив поділитись своїм надбанням з друзями і всіма охочими до розвитку. Почав з того, що одержав власну рубрику в газеті «Горожанин», де щонеділі з’являлась моя нова стаття (за 8 років їх вийшло більше 500), а потім продовжив ділитись власним досвідом в Інтернеті: (блог Пенсійний капітал:http://pensioneriya.blogspot.com/) і очних зустрічах з читачами в центральних бібліотеках Дніпра. Так створились Центр Фінансового Здоров’я і Клуб інвесторів «Синергія».
Життя у всіх своїх проявах завжди раділо мене (іншим воно і бути не могла, а я йому відплачую тим самим), але саме ця фінансова просвітницька діяльність приносила мені найбільшого задоволення. На жаль, з причини захворювання (три інсульти за два роки), довелось відкласти свою діяльність на кілька років і приділити більше часу власному оздоровленню. Ще раз впевнився, чого би Богом не діялось, — все на краще. Тож, я докладно ознайомився і медициною, і філософією, і психологією, хотів було опанувати другу вищу освіту, проте продовжив вчитись самостійно. Наступну тему обговорення намітив саме медичною, про альтернативи стратегії МОЗУ.
І ось тепер я знову у строю. І знову готовий прямувати попереднім шляхом. Як і колись, я починаю з невеличких районних бібліотек, але не забуваю і центральні, бо тепер мене цікавить будь-яка аудиторія і будь-який вік і статус читачів/слухачів. Як виявиться така нагода, то радо продовжу писати на газетних шпальтах, а Інтернет ніколи і не облишав (наразі маю на Мінфіні блог Звідки гроші ростуть: https://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/і сторінку запитань: https://minfin.com.ua/questions/npf/).
А ось і приклад публічного об'яви-запрошення.
ОБ’ЯВА. Запрошуємо до обговорення нагальної теми:
Альтернативні ПФУ, пенсійні системи в Україні: легально, законно, корисно, вигідно.
Своїми спогадами і досвідом участі у деяких з них, з нами поділиться офіцер ЗСУ у відставці, Сергій Ждан, що вже отримує державну пенсію і невдовзі сподівається ще на кілька недержавних:
- від пенсійних контрактів (ПК) з Недержавними пенсійними фондами (НПФ);
- від програм накопичувального страхування життя (НСЖ) зі страхових компаній життя (СКЖ);
- від здачі в орендувласної нерухомість;
- від договору довічного утримання в обмін на свою квартиру;
- від участі у мережевому маркетингу компаній MLM.
Ця розмова буде цікавою і для молоді, що тільки-но починає свій дорослий шлях, і батькам родин з малолітніми дітьми, і їх прабатькам, що вже наближаються чи перевершили пенсійний вік. Користь отримують і наймані робітники, і їхні роботодавці, і само зайняті підприємці.
Пам’ятаймо:
думати за пенсію нікому не рано і ніколи не пізно
початок… вхід вільний і безоплатний.
А наступна наша зустріч, можливо, буде присвячена стратегії, обраною МОЗУ і альтернативним концепціям оздоровлення нації.
|
15
|
- 10:45 Всемирный банк выделил $432 млн на восстановление дорог в Украине
- 10:43 Курс валют на 31 марта: доллар в банках подешевел
- 10:15 FTX начнет выплачивать компенсации выше $50 000
- 09:52 Объем портфеля проектов ЕИБ в Украине составляет 4,3 млрд евро
- 09:32 Доходы Зеленского и его семьи составили 15 миллионов гривен
- 08:00 Официальный курс: Нацбанк оставил на предыдущем уровне курс гривны
- 30.03.2025
- 13:41 Нацбанк третью неделю подряд не покупает валюту
- 09:00 4 монеты, способные к росту подобно Solana — превратить 250$ в 1 млн
- 29.03.2025
- 14:42 Трамп помиловал основателей BitMEX, обвиненных в финансовых нарушениях
- 28.03.2025
- 20:00 Главное за неделю: рассмотрение транша МВФ и «ужасный» текст соглашения с США о редкоземельных металлах
Комментарии