- 26 марта 2015, 18:12
Що робить НБУ задля вирішення питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті: стан справ
Вже понад місяць під НБУ стоять люди, які вимагають вирішення питання з валютними кредитами. По всій країні десятки сімей, котрі також потребують скорішого вирішення цієї проблеми.
Ми в НБУ розуміємо нагальність цього питання та щодня ведемо роботу щодо її комплексного вирішення.
Тож наразі стан справ такий.
Розроблено Меморандум щодо вирішення питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті. Докладно про умови Меморандуму та процес його розроблення йдеться у попередньому блозі.
Що НБУ робить для того, щоб Меморандум запрацював?
В Україні працюють державні та комерційні банки – з ними усіма НБУ проводить відповідну роботу. Зокрема, з банками з іноземним капіталом ведеться активний діалог і всі дії погоджуються з МВФ як із ключовим кредитором нашої держави. Щодо державних банків, будь-яка проща (або реструктуризація кредитів) має бути погоджена їх наглядовими радами, а також Міністерством фінансів, тож чекаємо відповідних рішень.
Щодо ситуації з кредитами, які були видані банками, що наразі віднесені до категорії неплатоспроможних, наприклад, Дельта банком чи банком Надра, ведеться робота з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Позиція НБУ наступна: всі позичальники рівні незалежно від статусу банку, тож зможуть скористатися умовами Меморандуму. Оскільки названі банки підписалися під Меморандумом, їх позичальники з кредитами, які підпадають під дію цього Меморандуму, зможуть скористатися відповідним механізмом. Але для цього, скоріше за все, буде необхідно прийняти окремий закон. Робота над проектом відповідного документу вже розпочата.
Окремим питанням є підтримка зусиль НБУ та банків щодо вирішення проблеми валютних кредитів Верховною Радою. 4 березня 2015 року комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності підтримав проект закону № 0939 «Про внесення змін до Податкового кодексу (щодо реструктуризації кредитних зобов’язань з іноземної валюти в гривню)». У разі прийняття цього проекту закону Верховною Радою України банкам буде надана можливість здійснювати прощу частини боргу позичальника (звичайно за спільною згодою) і ця частина прощі для позичальника не оподатковуватиметься податком на доходи фізичних осіб (22%).
НБУ також веде щоденну роботу з громадськістю – відповідає на запити громадян, представники НБУ виходять до протестувальників та звітують щодо просування вирішення їх питання. Мирний протест є ознакою демократії, коли кожен має право висловитися та отримати відповідь від органів державної влади. Однак, НБУ не має права законодавчої ініціативи. І незалежно від того, скільки людей стоятиме під НБУ чи скільки часу вони стоятимуть – це може зробити лише ВРУ.
Отже, наразі робота триває, і як бачимо триває по всіх необхідних напрямках. Головне для позичальників, на мою думку, в перспективі, коли всі вищезгадані питання будуть вирішені, проконтролювати виконання Меморандуму банками. Оскільки це найважливіша частина питання – виконання взятих на себе зобов’язань.
|
0
|
- 17:31 Межбанковский валютный рынок — закрытие
- 12:31 Пол Аткинс может отказаться от должности главы SEC, TRX обновил исторический максимум: что нового
- 11:22 Корейская вона восстанавливается после короткого военного положения
- 10:37 Курс валют на 4 декабря: в банках доллар подорожал на пять копеек
- 09:52 НКЦБФР расширила список сомнительных инвестпроектов
- 08:01 Курс на 4 декабря: НБУ снизил гривну на пять копеек
- 3.12.2024
- 18:27 Военный сбор и другие изменения: Как платить налоги по-новому
- 17:38 Курс валют на вечер 3 декабря: доллар на межбанке подешевел на 2 копейки, а евро немного выросло
- 16:51 Гривна снова обновила исторический минимум
- 16:23 Рада разрешила Украине не возвращать $50 миллиардов ЕС из бюджета, а только за счет активов рф
Комментарии - 1