Минфин - Курсы валют Украины

Установить
pressNbu
Андрій Дубас
Зарегистрирован:
24 декабря 2014

Последний раз был на сайте:
13 марта 2023 в 07:58
Подписчики (4):
veresk9
veresk9
GarikVolvo
GarikVolvo
киев
uainvestor
uainvestor
66 лет, Дніпро
Malka
Malka
Киев
Президент Асоціації українських банків
4 марта 2015, 16:43

«Генеральне прибирання» банківського сектору

Майже щотижня Національний банк виводить з ринку по банку. Пропоную розібратися навіщо це робиться.

Виклик оздоровлення є для банківської системи одним з найголовніших ще з минулої кризи – з 2008 року. І це завдання, яке аж до 2014 року ніхто не наважувався вирішувати. Нажаль, говорять навіть про підтримку (!) нежиттєздатних банків колишнім керівництвом НБУ. Так, під час парламентських слухань щодо шляхів стабілізації банківської системи 18 лютого знаний банкір та економіст Борис Володимирович Марков навів приклад банків, які були нещодавно віднесені до категорії неплатоспроможних (Надра, VAB, Енергобанк та ін.), зазначивши, що вони були банкротами ще з минулої кризи-2008 та «дотягнули» до 2014 лише завдяки діям колишнього керівництва НБУ.

Станом на сьогодні за 2014 – 2015 роки вже більше 40 банків визнано неплатоспроможними та передано до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Добре це чи погано?

Прийнято вважати, що зникнення або закриття будь-якого бізнесу погано впливає на економіку. Однак зараз неефективні банківські установи конкурують з надійними банками за рахунок відсоткових ставок, провокуючи надмірне зростання депозитних, і як наслідок кредитних ставок. Це в кінці-кінців призводить до зменшення обсягів кредитування населення та підприємств та до зростання депозитних портфелів банків і, як наслідок, може спричинити банкрутство таких банків.

Так історично склалось, що перші банки України обслуговували зазвичай економічні інтереси своїх власників, отже не були активними учасниками загальних економічних процесів країни. Зазвичай це були невеличкі «кишенькові» банки, які займались не лише законними операціями. І це другий аргумент за велику «чистку». Адже банки, які не обслуговують громадян та реальний бізнес, а отже, не створюють жодної доданої вартості, до того ж займаються відмиванням грошей, мають бути виведені з ринку.

І третє. Чи має платити усе суспільство за дії чи бездіяльність власників та керівництва банків, що призвели до неплатоспроможності банків? На це питання вже відповідали читачі «Мінфіну» і я до них приєднуюсь — ні. Відповідальність власників має бути підвищена – і така законодавча норма вже затверджена Верховною Радою.

Важливо також розуміти як «генеральне прибирання» може вплинути на звичайних громадян, насамперед, вкладників. При визнанні банку неплатоспроможним депозити нікуди не зникають. Навпаки, якщо зазвичай перед визнанням банку неплатоспроможним вкладники не можуть отримати свої гроші місяцями, то після передання банку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб вони отримують відшкодування за рахунок Фонду. Оскільки відшкодування це перед усім соціальний механізм, сума обмежена 200 тисячами гривень. Так, у 2014 році майже півмільйона осіб отримали відшкодування у розмірі 14,3 млрд. грн. За підрахунками Фонду, вклади 98,8% вкладників, а це майже 23 млн українців, підпадають під гарантії в повному обсязі.

Процес очищення необхідний не лише в банківській системі, а й у повсякденному житті, але головне завдання — у майбутньому підтримувати цю чистоту й надалі.

Просмотров: 4665, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии - 19

+
+31
vasiliy1901
vasiliy1901
5 марта 2015, 13:00
#
Уже пройшло більше року, як нинішня злочинна влада прийщла на зміну попередній — тому поняття «попередня» насьогодні доволі умовне. Йде переділ ринку і власності. Всі ( і банкіри у т.ч.) це розуміють чітко. Якщо так хочеться сказати «А», то треба говорити і «Б» і «В».
Банки ФГВФЛ отримує к випотрошені плюшеві іграшки — она штучна шкірка, а всередині полова. І це робиться з відома і сприяння вашого с#аного НБУ і очевидно, що за хабарі — рефінанування видається під заставу відвертого сміття, яке нічого не варте (всі ці ЦМК, нерухомість і т.д. — покажіть перелік і всім стане зрозуміло), куратори, які нічого не роблять проти виведення ліквідних застав і коштів потрібними юридичними і фізичними особами в умовах, коли народ штурмує відділення в надії на 200 грн — розкажіть про ВАБ, Імекс, Еврогазбанк і інші — покажіть суми і списки — все стане зрозуміло. Розкажіть нам про мільярдні кошти юросіб, втрачені безповоротно в зачищених банках і скажіть як це добре для економіки і бізнес-клімату
+
+1
Kivi1234
Kivi1234
5 марта 2015, 13:01
#
В статье говорится о том, что банки с меньшими %% выплат по депозитам удерживаются на плаву. нпр в Укрсоцбанке никогда не было высоких %%, однако дела банка находятся не в самом лучшем состоянии. высокие %% на данный момент в банке Михайловский, но где гарантия, что после привлечения бывших клиентов ВБР и ВАБ банк Михайловский удержится на плаву, тем более если в Михайловском только 1 акционер???
+
+12
vasiliy1901
vasiliy1901
5 марта 2015, 13:09
#
Розкажіть про «кидання» ФГВФО фізичних осіб лише тому, що уповноважена особа фонду вирішила визнати їх угоди нікчемними — і порадьте цим людям ще принести гроші в банки, так «контрольовані» вашим с#аним НБУ. Розкажіть про тисячі листів вкладників до нбу про неповернення банками вкладів (за півроку до введення ВА в ці банки) і поради вашого нбу йти до суду а в той час нбу видає Імексу рефінансування, яке отримують обрані особи на очах у куратора НБУ і потім — ТА — банк неплатоспроможний! І так майже у всіх банках!!! Розкажіть про т.звані постанови НБУ (про 3000 грн, 15000 грн), які прямо нахабно і зухвало порушують Конституцію, Цивільний кодекс України і сам НБУ є ніціатором порушення законодавства — нехтування законних прав і свобод громадян. Можете розказувати все це щовечора о 20-00 малятам замість вечірньої казки — вам все рівно ніхто не вірить!
+
+11
anarhist
anarhist
5 марта 2015, 13:49
#
Якщо 98.8%вкладів підпадають під дію ФГВФО, то хіба не можна вирішити проблему тих 1,2% вкладників, вклади яких перевищують 200тис.Вони такі ж платники податків, чому творится конфіскація,«безпредєл'', розкуркулювання?Із патріотів України держава робить собі лютих ворогів.Тих хто вигрібає з кишені зароблене-люди ніколи не прощали! Читайте історію.
+
+20
Qwerty1999
Qwerty1999
5 марта 2015, 16:01
#
Коммерческие банки — обычные субъекты предпринимательской деятельности, работающие на свой страх и риск. Риск потери депозитов в банковской системе страхуется и максимальная страховая выплата составляет 200 тысяч грн. Если вы желаете получить страховые выплаты в размере вашего вклада (превышающего сумму в 200 тыс) вы можете разместить деньги в Ощадбанке — единственном банке, где по закону компенсируется государством вся сумма вклада.

Почему вкладчики с суммами больше 200 тысяч не хотят нести деньги в Ощадбанк и рискуют своими деньгами, занося их с какие-то мутные структуры 4-й группы по классификатору НБУ.
Ответ однозначный и единственный — они хотят на свои вложения получать максимальный доход, а при таком подходе увеличиваются риски потери вклада и это право каждого: либо получать маленький доход и не рисковать основной суммой вклада, либо получать максимальный доход и рисковать…
Непонятно, почему государство должно компенсировать 100% всех рисков…
+
0
dakko
dakko
5 марта 2015, 19:49
#
Скажу навіть більше — держава взагалі не повинна компенсувати вклади. Вона повинна створювати умови, аби банки не шахраювали. А так маємо гарну лазівку — регулятор закриває очі на проблеми банку за «долю малую», а суспільне незадоволення і можливі бунти гасить бюджет, тобто самі ж вкладники.
+
+1
SAndreyS
SAndreyS
5 марта 2015, 14:08
#
Банковская система давно ожидает очистки. То что делается сейчас — это правильно, но недостаточно. Реально рыночных банков в Украине не более 20-ти.
+
+9
Андрій Дубас
Андрій Дубас
5 марта 2015, 16:08
#
Деклька тез до коментарів:
1. Більшість країн світу пройшла очищення банківської системи ще у період 2008-2009 років. В нашій країні цей процес був відкладений, але Україна не може бути винятком і очищення у будь-якому разі потрібне.
2. Закон єдиний для всіх. 200 тисяч гривень задекларована гарантія з боку держави. І держава виконує свої зобов’язання — виплачує кошти через Фонд гарантування.
3. Щодо банків, які віднесені до категорії неплатоспроможних: Національний банк використовує всі можливі інструменти та механізми для збереження кожного банку. Однак, коли ці інструменти вичерпані, банк має бути віднесено до категорії неплатоспроможних.
4. Підкреслюю, такі бажані реформи означають зміни. Зміни у всіх секторах, в тому числі, банківському. Очищення — це частина реформи і її результат є ключовим для відновлення довіри до банківської системи.
+
+10
vasiliy1901
vasiliy1901
6 марта 2015, 4:54
#
Зростають активи банків Гонтаревої та Порошенка.
Про які рехворми мова? Політика НБУ геть непослідовна і схожа на шарахання з краю до краю! Іде пограбування владою населення під час пожежі!
+
+5
pravdakiev
pravdakiev
6 марта 2015, 12:32
#
Массовый ввод в банки временных администраций, и особенно в системно важные банки, — прежде всего нежеление Нацбанка разрабатывать программы их оздоровления и заниматься консолидацией банковских активов. Ведь каждому понятно, что Фонд гарантирования и близко не сможет спровиться со взысканием задолженностей в огромном количестве банков — контролировать суды, вызывать должников, искать покупателей на рыночные цены. Результат — сильнейшее за 23 года независимости неверие украинцев банковской системе. Оставшиеся на плаву банки повышают ставки по депозитам, чтобы ослабить отток вкладов.

Что может сделать Нацбанк? Реализовать программы спасения (на банков), а активов и пассивов крупных неплатежеспособных банков на стадии ВА/ликвидации через присоединения их к государственным, реструктуризацию обязательств даже на 7, 8,10 лет в валюте вклада, переходные банки. И не потребуется тогда рекапитализации в десятки миллиардов гривен. Но заниматься этим надо уже сегодня, а не искать себе оправда
+
+2
Qwerty1999
Qwerty1999
6 марта 2015, 17:22
#
А собственники банков согласны лишиться своих активов задаром?
+
+7
anarhist
anarhist
6 марта 2015, 22:02
#
Друзі, не гарно ставати на бік держави, яка грабує Людину.Апріорі!!!-Про закон єдиний для всіх: гарантовані 200.000 згоден, але за курсу 7.99. Про який закон мова?-коли вклад був(по 7.99) 25000дол., а курс став в кінці терміну депо 25грн. за дол.і в банк заходить ТА??? Банк сплачував внески до ФГВ ПРОПОРЦІЙНО до суми вкладу і податки з доходу по депозиту теж(у валюті вкладу).Як брати гроші-то % від суми вкладу, а як платити страхову суму-200тис.?! У Росії при девал-ції рубля з 31руб. до 60руб.за дол.США ця сума збілшена у 2 рази.У кожен комерц.банк, що отримував рефінанс був поставлений«смотрящій»від НБУ. То зараз ГПУ має розслідувати як Дельта(та інші)під наглядом НБУ витрачала пів року рефінанс, що робили з активами!? Будьмо разом-бо МИ для них не люди!
+
+2
sis
sis
7 марта 2015, 15:52
#
Статью нужно было назвать «генеральное отжимание» потому, что это именно то что сейчас происходит, у людей нагло «отжимают» деньги. Государство не постеснялось ввести налог на депозиты 21,5% и при этом не считает необходимым увеличивать сумму возмещения вклада при инфляции в 4 раза! Год назад 200 тыс. — это было 25 тыс. дол, сейчас 7 тыс.. Банки деньги по пол года не возвращают, несмотря на жалобы в НБУ. Многие рады забрать вклад хоть до суммы возмещения — так фиг вам, можете помахать ручками.
+
+10
vasiliy1901
vasiliy1901
8 марта 2015, 7:36
#
Головний здобуток влади — щира ненависть громадян до неї і до держави як брехуна і грабіжника. А очільники НБУ змогли остаточно і надовго повністю підірвати довіру громадян до банківської системи як такої. Про довіру до гривні на фоні такої девальвації можуть говорити лише клінічні ідіоти. Тому, панове керівники та секретарі від влади, вірною дорогою у прірву йдете!
+
+12
klienkatNadra
klienkatNadra
20 марта 2015, 13:51
#
В Украине нет ни одного закона, защищающего права своих граждан?
Если Вы нарушете условия подписанного с банком договора и не возвращаете кредит, закон предусматривает условия выполнения этих условий, а если банк нарушает условия договора, то — нет таких законов?
Акционеры, держатели банка, спокойно покупают, за привлеченные средтства депозитов ( канал Интер! ?) и вдруг, раз и банк неплатежеспособен и никто ни за что не отвечает, здорово?
«Про яку кредитну історію можна говорити, якщо кредити видавалися на свої ж підставні компанії. Гроші видані не нам з вами, а фірмам, які належать самим же власниками банку.
Гроші отримали, вивели закордон і все, отакі банки, не мають ніякого відношення взагалі до банківських установ, а служать для збагачення його власників.»

"… очільники НБУ змогли остаточно і надовго повністю підірвати довіру громадян до банківської системи як такої
..."
+
0
Toha
Toha
20 марта 2015, 16:51
#
А что говорить о тысячах выброшенных на улицу рядовых банковских работников, которые по большей части никакого отношения к «операциям», приведшим к падению банка, не имеют…
Национальный банк задумался об этом, принимая решения о ликвидации (а не о присоединении, поглощении, национализации) банков?
+
+2
Qwerty1999
Qwerty1999
20 марта 2015, 17:00
#
Было бы неплохо трудоустроить всех банковских работников всех ликвидированных укрбанков в один большой государственный укрбанк, например Ощадбанк, и не важно, что им так нечего делать, главное это платить им зарплату, тем самым снижая уровень безработицы…
Правда непонятно за чей счет такой счастье, но это не главное…
+
+2
vasiliy1901
vasiliy1901
20 марта 2015, 23:44
#
«Генеральне прибирання» банківського сектору як такого. Прибиральники скоро так «доприбираються», що банківська система зійде на нівець і завалиться. Все до того йде.
+
+2
Qwerty1999
Qwerty1999
20 марта 2015, 23:58
#
А российские банки назло всем останутся на плаву, да еще и всех украинских клиентов на себя перетянут…
Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться