Минфин - Курсы валют Украины

Установить
pressNbu
Андрій Дубас
Зарегистрирован:
24 декабря 2014

Последний раз был на сайте:
13 марта 2023 в 07:58
Подписчики (4):
veresk9
veresk9
GarikVolvo
GarikVolvo
киев
uainvestor
uainvestor
66 лет, Дніпро
Malka
Malka
Киев
Президент Асоціації українських банків
26 декабря 2014, 19:57

Валютні кредити: остаточний текст Меморандуму погоджено

Питання кредитів у іноземній валюти забезпечених іпотекою є болючим для суспільства, особливо у зв’язку з політичною та фінансовою кризою, яка сталася у 2014 році. Важливий крок для вирішення цього питання було зроблено вчора.

Але про все по порядку.

Задля пошуку консенсусу у вирішенні питання валютних кредитів громадськість, банки України, Громадська Рада при Національному банку та сам Національний банк об’єднали зусилля та виробили проект відповідного Меморандуму. Це був тривалий процес, на кожному кроці якого усі зацікавлені могли приєднатися та виступити з власними пропозиціями. Локомотивом вирішення питання стала Громадська Рада при Національному банку, яка разом з Національним банком стала майданчиком для вироблення механізму.

В процесі обговорення питання валютних кредитів керівники банків неодноразово наголошували на необхідності реструктуризації на умовах солідарної відповідальності бізнесу, суспільства та держави. В свою чергу, Національний банк висловився, що готовий підтримати позичальників, банки та представників громадських організацій у їх спільному рішенні, яке дозволить зменшити напругу у суспільстві. Було чітко зауважено, що Національний банк не буде діяти шляхом примусу та висувати власні умови реструктуризації, бо це питання виключно банків та позичальників, як двох сторін правовідносин за кредитними договорами.

Вчора, 24 грудня ми впритул наблизились до вирішення складного та важливого питання реструктуризації. Механізм розроблено, процес підписання Меморандуму розпочато.

Текст Меморандуму, узгоджений з банками, Громадською радою при Національному банку України та Національним банком України можна прочитати та обговорити на Facebook-сторінці Національного банку за посиланням https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine?fref=ts

Оскільки вже з’явилось багато уточнюючих питань щодо пунктів Меморандуму, вважаю за потрібне дати пояснення.

  1. Реструктуризації підлягають виключно споживчі кредити забезпечені іпотекою. Таким чином, споживчі кредити забезпечені комерційною нерухомістю НЕ підпадають під реструктуризацію.
  2. Обов’язковою умовою реструктуризації є те, щоб залишок по тілу кредиту на момент реструктуризації не перевищував 2.5 млн. грн. по курсу іноземної валюти станом на 01.01.2014 (близько 312 тис. доларів США).
  3. Кредит сплачується за офіційним курсом курсу іноземної валюти станом на 01.01.2014. На цю дату 1 долар США коштував 7,99 гривень.
  4. Відсоткова ставка по кредиту фіксується на рівні, який не перевищує ставку, зазначену у договорі кредиту.
  5. Неустойку/штраф/пеню банки беруть на себе зобов’язання списати.
  6. Якщо позичальник хоче змінити форму погашення кредиту з ануїтетної на класичну, це можна зробити, написавши відповідну заяву.
  7. Позичальник також наділяється правом погасити свій кредит предметом іпотеки.
  8. Банки взяли на себе зобов’язання не пропонувати купити факторинговим установам кредити позичальників по дисконтній вартості без попередньої пропозиції самому позичальнику викупити свій кредит по цій дисконтній вартості.
  9. Національний банк України в свою чергу бере на себе зобов’язання створити Комісію з дотримання норм Меморандуму, а також постановою Правління прописати детальні правила реструктуризації кредитів.
  10. ВАЖЛИВО: Меморандум вступить у дію після прийняття закону про внесення змін до Податкового кодексу України. Меморандум сам по собі не має законодавчої сили.

Цей документ після того, як викладені в ньому пункти запрацюють, це надасть можливість зменшити навантаження на позичальників, яке виникло у зв’язку з політичною та фінансовою кризою.

Просмотров: 525, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться