30 июля 2012
Последний раз был на сайте:
17 октября 2024 в 04:45
-
ballistic
3 года
-
zaNOza :)
24 года
-
Екатерина Виндерских
Киев
-
Tsibulino
Тхорівка
-
PetrovVodkin
Киев
-
Арсений Неменко
47 лет, Астрахань
-
IndaGame Games
34 года, Киев
-
Lemon75
49 лет, Киев
-
OSY
Киев
-
Fantomas75
49 лет, Киев
- 4 декабря 2012, 9:31
Чи потрібний Україні власний Бальцерович?
В Україні активно обговорюються доцільність та економічні наслідки можливої девальвації національної валюти. З точки зору здорового глузду, навряд чи можна очікувати сильного зростання курсу долара. Ймовірніше за все, девальвація, якщо буде мати місце, не перевищить 9 грн, але психологічно сприйнятний та начебто закладений у різних владних розрахунках курс знаходиться на відмітці у 8,4-8,5 грн. за долар. Тим не менше, багато хто називають навіть цей рівень «шоковою терапією» для економіки України. Очевидно, таке сприйняття має місце після 3-х років відносної незмінності курсу долару...:)
У контексті аналізу українських реформ згадалося інтерв’ю з Лєшеком Бальцеровичем — ідеологом економічних реформ у Польщі початку 90-х років, які як раз і називали шоковою терапією, опубліковане у квітні 2012 р. на РБК-Україна. http://www.rbc.ua/rus/interview/show/leshek-baltserovich-ya-opasayus-chto-k-evro-2012-v-ukraine-10042012100900 У цьому інтерв'ю журналісти українським Бальцеровичем назвали Бориса Колєснікова:) начебто за аналогічний реформаторський потенціал :). Але, повертаючись до шокової терапії, слід зазначити, що в Україні, на жаль, за всі роки незалежності та при всіх урядах залишилося невирішеним основне питання, що саме й створило значною мІрою ефект шоку для населення пострадянських країн Східної і Центральної Європи.Це перехід на ринкові ціни у житлово-комунальному господарстві і значною мірою пов'язана з цим реформа субсидіювання. І це лише одна з дійсно болючих системних проблем, яка так або інакше потребує радикального розв'язання в Україні. І яка так і не знаходить варіантів рішень, політичної волі, державної і громадської свідомості вже більше 20 років.
Спостерігаючи за ротаціями урядовців, важко позбатися враження, що більшість з них йдуть на високі державні посади, прекрасно розуміючи тимчасовість свого перебування на них. І звільняються з цих посад з великою і щирою радістю, особливо, коли мотивують цей факт переходом до парламенту, де вони начебто «зроблять набагато більше»...:) З іншого боку суспільство якось й не вимагає професіоналізму влади, потроху пристосувавшись до існуючого економічного укладу, інколи резонансно обговорюючі якісь окремі заходи. То чи є шанс в українських економічних реформ коли-небудь бути успішними? :)
|
16
|
- 20:00 Рост ВВП замедлился, биткоин достиг $99 тыс, евро обвалилось: главное за неделю
- 19:44 Доллар показывает самый длительный рост за год
- 18:12 Платформа Arkham открыла для Украины доступ к своей новой криптобирже
- 17:38 Курс валют на вечер 22 ноября: доллар на межбанке вырос, а евро упало
- 16:51 Евро упало ниже 43 гривен в официальном курсе впервые с весны
- 16:20 Украинский стартап презентовал инновационную криптокарту
- 14:15 Доллар превысил 103 рубля на международном рынке, впервые с 2022 года
- 13:01 Евро обвалился к 2-летнему минимуму на слабых данных из еврозоны
- 10:44 Курс валют на 22 ноября: доллар и евро подорожали в банках
- 09:21 Глава SEC Гэри Генслер уйдет в отставку в день инаугурации Трампа
Комментарии - 16
Другой вопрос в том, что не проведя в нужное время нужные реформы, появляются ненужные реформы (я в данном случае обо всем, что касается обсуждаемых валютных поборов с физлицам)
Керівництво України вже 20 років не може відмовитись від патерналізму…