
30 июля 2012
Последний раз был на сайте:
7 февраля 2025 в 05:21
-
ballistic
4 года
-
zaNOza :)
25 лет
-
Екатерина Виндерских
Киев
-
Tsibulino
Тхорівка
-
PetrovVodkin
Киев
-
Арсений Неменко
47 лет, Астрахань
-
IndaGame Games
35 лет, Киев
-
Lemon75
50 лет, Киев
-
OSY
Киев
-
Fantomas75
50 лет, Киев
- 28 августа 2012, 18:12
Фінансування виборів чи боротьба з готівкою?
Національний банк з 31 серпня спростив переміщення готівкової валюти фізичними особами нерезидентами та юридичними особами. Сутність змін, в основному, полягає у тому, що від зазначеного часу суб'єкти цих операцій можуть ввозити суми, що перевищують 10 тис. євро лише на підставі письмового декларування. Довідка про попереднє зняття коштів з банківських рахунків не потрібна. Вивезти з України фізичні особи -нерезиденти можуть відповідно не більше, ніж задекларували при ввезенні. Юридичні особи — лише на підставі декларації.
У суспільстві пролунали думки, що це робиться для спрощення ввезення «чорного «налу», отриманого нелегальними способами». Більше того, з огляду на період введення, зміни увязали з виборами. Інша популярна думка гроші ввозитимуться для того, щоб скористатися відносно високими депозитними ставками, які наразі є в Україні.
З метою спроби розібратися в наслідках запропонованих змін, в першу чергу, хотілося б засумніватися, чи настільки важливими є ці зміни для фінансування виборчих процесів. Ті ж самі фізичні особи- нерезиденти можуть ввезти будь-яку суму на платіжних картках. Отже, питання саме в готівковій формі. Але готівка все одно декларується, і при бажанні прослідкувати за її рухом, це можна зробити ( як для фізичних, так і для юридичних осіб). Вірити в те, що нелегально отримані доходи нерезидентами складуть якусь важливу частку фінансування виборів Україні (а ще і згадавши рівень розвитку операцій з офшорними зонами), означає, мяко кажучи, завищувати значущість цих виборів. Тим більше, що ставлення до них в усьому світі в цілому сформовано.
Щодо високих ставок на депозитах, то слід згадати, що закон попиту і пропозиції ніхто не відміняв. Відповідно, якщо внаслідок цих змін українські банки відчують приріст депозитів походженням з інших країн, то це лише на користь фінансовій системі. І в подальшому можлива корекція ставок у бік зниження.
І, незважаючи на те, що ми часто хочемо бачити інтригу там, де її нема, а також звикли шукати подвійні мотиви в діях регуляторів, в даному випадку маємо доволі послідовні зусилля у напрямі зниження готівкових розрахунків. Крім того, можна сподіватися, що це певною мірою простимулює надходження валютних ресурсів з-за меж України. Крім можливого стабілізаційного впливу на курс гривні, слід визнати, що такими заходами Україна створює умови для ввезення грошей в країну, витрачання їх тут, розміщення на депозитах тощо.
|
10
|
- 13:44 За неделю Нацбанк продал $748 миллионов
- 10:48 Швеция хочет платить мигрантам по 32 тысячи евро за возвращение домой
- 3.05.2025
- 16:33 США одобрили продажу Украине оборудования для F-16 на $310 млн
- 15:33 Меньше, чем у Трампа: Глава Укрпочты Смилянский назвал свою зарплату
- 14:49 В Раду внесли законопроект об изменениях в Бюджетный кодекс для выполнения соглашения о недрах
- 14:22 Morgan Stanley будет предлагать клиентам услуги по торговле криптовалютами
- 12:02 Правительство согласовало $3 млрд кредита от Японии под замороженные активы рф
- 09:30 НБУ в апреле перечислил более 1,1 миллиарда гривен с спецсчета на нужды обороны
- 09:00 Любимая криптовалюта Илона Маска может оказаться не той — 3 монеты, которые он тихо поддерживает
- 2.05.2025
- 19:32 Законопроект о криптоактивах не отвечает стандартам ЕС и угрожает безопасности — НКЦБФР
Комментарии - 5
Щодо юридичних осіб — їм спростили вивезення валюти з України. І тут, дійсно, виникають питання щодо коректності такого підходу і подальшого їх призначення готівки. Можливо, ставка робиться на те, що мають спрацювати механізми контролю за готівкою в інших країнах...(куди безпосередньо вона вивозиться)
Вот именно, вопрос в наличке. И в выборах… требующих схем, которые изначально исключают расчет карточками… Вам ли объяснять?)