24 марта 2017
Последний раз был на сайте:
19 декабря 2024 в 09:10
-
Руслан Костенюк
34 года, Кам\'янець-Подільський
-
Crypto INFO
54 года, Київ
-
Ольга Бухач
43 года, Ровно
-
Софія Гриценко
53 года, Берестечко
-
Chertopoloh
54 года
- 12 июня 2023, 17:50
Нові очикування: курс 37 на постійній основі чи чекати курс 40
Ще 17 квітня 2023 р. я давав прогноз, який живе до сих пір, я нагадаю:
«ВИСНОВОК: Курс скоріше буде триматись нижче 38,00, тобто від сьогодні повинен знову падати нижче 38. І середній буде 37,00-37,5. Чи впаде нижче 37,00 — так можуть бути знову такі випадки. Те що курс піде вище 38,00 і закріпиться там — малоймовірно, поки станок НБУ не працює на друк, а це заборонив МВФ. Такий курс поки не вигідний вал.дезитчикам, думаю цікавість повернеться, якщо курс колись піде вище 38,5+.»
Що змінилось в 2023 році за 5 місяців:
— інфляція сповільнилась до 15,3%, очикування НБУ що на кінець року буде до 14,8%. Тут ризик тільки від підвищення цін на електроенергію з 01.06.2023 і можливий ріст інших цін на комун.послуги.
— ріст в 1 кв. 2023 р. на 2,4 % порівнюючи 4 кв. 2022 р.
— ціни на пальне поступово падали на протязі 5 місяців, зараз ціна 38-42 грн. бензин/дизель, думаю ПДВ на пальне до 20% сильно не вплине на ціни.
— Нацбанк перерахував до держбюджету майже 72 млрд грн.
— Міжнародні резерви зросли до 37,3 млрд дол. США за підсумками травня, що є найвищим показником із серпня 2011 року. У травні резерви зросли на 4%.
В Бюджеті великі зміни:
З початку року дефіцит загального фонду державного бюджету склав 401,9 млрд гривень, з яких у травні – 91,3 млрд грн. Видатки загального фонду становили 1,143 трлн грн, з них за травень – 277,4 млрд грн. Основною статтею видатків залишається оборона. За перші 5 місяців 2023 року надходження загального фонду державного бюджету становили 1,481 трлн грн. З них зовнішні джерела склали 723,8 млрд грн (або майже половину), а внутрішні – 757,4 млрд грн. У травні надходження загального фонду державного бюджету становили 328,3 млрд грн, з них внутрішні джерела – 209,2 млрд грн, зовнішні – 119,1 млрд грн. А також у травні податкові надходження чи не вперше за останній час перевищили зовнішні запозичення. Податкові органи зібрали 101,2 млрд грн, зовнішні запозичення склали 73,4 млрд грн, внутрішні запозичення (ОВДП) – 68,6 млрд грн, грант від США – 45,7 млрд грн, а також доходи, що адмініструються митними органами, – 29,6 млрд грн».
Війна:
Почався контр.наступ ЗСУ, на початку буде не легко, росіяни за рік створили декілька ліній оборони, саме складне — це прорвати ці лінії оборони. І тут звичайно будуть великі втрати техніки, але ключове це люди. Вже бачимо звільнені невеликі селища. Тобто літо буде цікавим.
Багато позитиву скажите Ви, але але… є нажаль очикування, що НБУ підніме курс, на скільки — поки не ясно 38,5 чи до 40. Як раз для того, щоб Дефіцит Бюджету зменшити. Є такі чутки, вони нажаль надходять від НБУ. Враховуючи, що зараз готівковий курс практично досяг міжбанка — коливання будуть мінімальними, коли піднімуть курс.
Тому моя порада: коли такий зараз привабливий курс, краще купити валюту і спокійно собі чекати Перемогу. Ми всі розуміємо, що курс тримається тільки завдяки міжн.допомозі. Зернова угода не працює, рф виставляю умову запуск аміакупроводу і продаж добрив. Деокупація територій зазвичай потребує ресурсів, і вони будуть збільшуватись. Тому дефіцит держ.бюджету вже потрібно виправляти, і тут у НБУ і Мін.Фін-в вибір не великий.
В кого які думки?! Висловлюйте, але до того часу думаю курс буде і далі триматись 37,00-37,50, все інше буде залежати від НБУ!
|
210
|
- 11:16 Падение биткоина и иск регулятора Австралии против Binance: что нового на рынке криптовалют
- 10:50 Курс валют на 19 декабря: доллар в банках подорожал
- 10:00 Этот конкурент Cardano достигнет $10, пока ADA пытается вернуть максимумы 2021 года — цена всего $0.001333
- 09:56 НБУ признал небезупречной деловую репутацию ФК «Капитал Джиринг» и ФК «Финууниверсал». Какая причина
- 09:02 Гражданка рф купила активы ликвидированных российских банков в Украине на 3 млрд грн
- 08:41 ФРС снова понизила базовую ставку
- 08:25 Еще 23 банка присоединились к меморандуму об уменьшении лимитов на переводы — АУБ
- 08:10 Украина получит $2,05 млрд кредита США за счет замороженных активов рф
- 08:00 Официальный курс: НБУ понизил гривну на семь копеек
- 18.12.2024
- 20:00 Гривна продолжает падение, 4,1 миллиарда евро от ЕС: главное за среду
Комментарии - 111
Сначала загонщики в дорогой доллар парили мозги всему форуму
о том, что с июня введут плавающий курс гривны к доллару США
на межбанке и гривневая цена доллара свечой улетит вверх.
С плавающим курсом пока не сложилось…
Теперь загонщики в дорогой доллар рассказывают сплетни
о повышении официального фиксированного курса доллара США
до уровней «38,5 чи до 40», но ведь это почти ничем не поможет бюджету, где заложен курс доллара США на уровне 42,2 грн/$.
Есть смысл писать об офф.курсе минимум 45 грн/$,
а то и все 50 грн/$, чтобы среднегодовой курс
соответствовал рассчетному 42,2 грн/$…
Кстати, МВФ рекомендует переходить на плавающий курс и даже хочет до конца июня увидеть расписанную стратегию перехода.
Так что из двух вариантов:
— поднятие фиксированного курса;
— переход на плавающий курс.
Более реальным представляется
все-таки плавающий курс…
Посмотрим, хорошо — если все будет впорядке и этого не случится, а для этого нужна рабочая экономика.
Наоборот, в перспективе НБУ должен вернуть разрешение банкам на онлайн продажу безналичной валюты физлицам и не под депозит.
Половина в бюджете — внешние заимствования. Они для запада не такие существенные. Поэтому, скорее всего, уменьшаться не будут. А внутренние поступления на фоне кризиса и роста индекса доллара на 20−30% уменьшаться. Отсюда и роста курса доллара на 15−20% вполне возможен. Любители теханализа тоже предупреждают о приближающемся обвале на фондовом рынке США.(июль-август)
Но тут больше смотрел на наш Бюджет по итогам 5 мес и что наши будут с этим делать. Поднятие курса на 10% шока не вызовет, потому когда курс наличный притих — этим могут воспользоваться, на фоне падения инфляции.
Опять же таки, это мнение.
В мае Минфин уже зафиксировал падение поступлений на 11,9%.
При этом, по сравнению с прошлым годом, нефтяные доходы уже упали в два раза: если в 2022 году в период с января по май российский федеральный бюджет получил ₽5,658 триллионов от экспорта нефтепродуктов, то в 2023 году — только ₽2,854 триллиона.
Побачимо. Це можуть зробити разом з підняттям курсом. Але для підняття курса потрібна політ.воля. А от ставку НБУ зменшити — є всі підстави вже зараз.
ни вы ни другие фанаты офф.курса «по 50» в упор
не видят никаких других вариантов наполнения
бюджета страны.
При том, что теневой сектор, который реально
не платит налоги, превышает 30% ВВП.
Офф.курс валюты на заседании
Правления НБУ по монетарной
политике никогда не меняли,
поэтому и в будущем этого делать не будут.
По Перше те що мають понизити ставку — є всі шанси.
А от друге, те що підніме НБУ курс — вже менше шансів, хоча його я не виключаю, тому що потрібно багато витрат закладати.
На основі аналізу макроекономічної ситуації в Україні валютний прогноз Райффайзен Банку передбачає збереження поточного офіційного курсу гривні до долара, або так званий стабілізаційний сценарій розвитку подій. Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту аналітичних досліджень Райффайзен Банку Олександр Печерицин.
Зазвичай його банк дотримується двох прогнозів:
• Стабілізаційного — збереження курсових значень на поточному рівні.
• Раціонального — девальвації гривні для зменшення дисбалансів у зовнішній торгівлі та інших напрямках.
«У раціональному сценарії зазвичай йдеться про девальвацію курсу 14−15% рік до року, і ми закладали десь 41,6 грн/$.
Однак зараз ймовірність стабілізаційного сценарію вища, більша ймовірність збереження 36,6 грн/$. Україна отримує більше інвалюти, аніж витрачає, нарощує свої золотовалютні резерви. Це дає можливість тримати курс на рівні поточного, до кінця бойових дій», — вважає Печерицин.
Він вважає, що перехід до раціонального курсового прогнозу відбудеться лише у разі нових шоків.
«Таких, наприклад, як зупинка роботи зернового коридору та неможливість експортувати продукцію іншими шляхами», — уточнив Олександр Печерицин.
Також у Райффайзен Банку повідомили про збереження свого інфляційного прогнозу н
После решения Ц Б Турции о почти двукратном поднятии уровня ключевой ставки с 8,5% до 15% годовых курс местной национальной валюты — лиры — продолжил ослабление к американскому доллару.
В ходе торгов котировки обновили новый исторический минимум и достигли планки 25,4682 турецких лир за доллар.
Показатель утренней торговой сессии оказался на 2,3% выше уровня закрытия четверга. При этом чуть позже курс турецкой нацвалюты незначительно укрепился к американской, однако продолжил оставаться выше отметки 25 лир за доллар.
Крупнейшие банки США собираются рассказать о том, как обстояли дела с их вкладами в первом квартале.
По оценкам аналитиков, депозиты JPMorgan Chase & Co., Wells Fargo & Co. и Bank of America Corp. сократились на $521 млрд по сравнению с предыдущим годом, что является самым большим падением за десятилетие. Только за первый квартал объем депозитов снизился на $61 млрд.
Предстоящее раскрытие информации за первый квартал крупными банками может усилить обеспокоенность по поводу соотношения депозитов и, если кредиторы не оправдают ожиданий, вызвать новые вопросы о здоровье и будущем отрасли.
В пяти крупнейших банках Уолл-стрит — в группу входят JPMorgan, Bank of America, Citigroup Inc, Goldman Sachs Group Inc и Morgan Stanley — ожидается, что общий доход от торговых операций снизится на $3,2 млрд, или на 10%, до $29,9 млрд.
предсказания о курсе «по 40»
так и не сбылись.
Всім вдалого тижня/місяця/квартала!
Але, головна увага на цьому тижні ризики з можливим вибухом на ЗАЕС, рф вивезла свої співробітників і колаборантів, що підписали контракт. Є реальна загроза з 05−09 липня, звісно дати можуть мінятись. Як це буде чи не буде — ніхто не знає.
Чи позначиться це на курсі? Думаю не особо, але якісь панічні настрої будуть.
Бюджет України отримав понад 245 млрд грн за червень, але радіти не варто:
52,1 млрд грн від податкової (це +0,9% до запланованого, або + 500 млн грн);
36,9 млрд грн — митниця (+5,7% від запланованого або +2 млрд);
46,4 млрд грн від військових облігацій.
Таким чином внутрішні ресурси принесли казні 135,4 млрд грн.
Натомість зовнішні загалом скоординували $3 млрд або 110 млрд грн. Найбільшим донором став Європейський Союз — $1,64 млрд за травень. Сполучені Штати акумулювали $1,2 млрд, Світовий банк — $104 млн, а Фінляндія — $15 млн. При цьому 40% від коштів союзників — гаранти, які не доведеться повертати.
І ще цікава новина: в перший місяць літа в Україні було зареєстровано 5,6 тис. нових легкових авто, що майже удвічі більше ніж торік, повідомляє Укравтопром.
У липні побачимо, чи наважить НБУ підвищувати курс враховуючи дохідну частину травня і червня в Бюджеті, чи понизить ставку НБУ.
По ЗАЕС поки тиша, це добре, бо деякі навіть не їхали в ту сторону на цій неділі, думали що щось буде. Буданов каже напруга трохи спала, це добре, але це не кінець.
А поки все норм:
Станом на 1 липня 2023 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили $38 999,5 млн. У червні вони зросли на 4,5% та оновили рекордний показник за всю історію незалежності України. До цього результату максимальним був рівень, зафіксований 1 травня 2011 року — $38 351,7 млрд. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло $4 286,4 млн. З цієї суми:
$1 648,3 млн — макрофінансова допомога від ЄС;
$1199,7 млн — від Сполучених Штатів (через трастовий фонд Світового банку);
$886,0 млн — другий транш за програмою розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом;
$468,4 млн — від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП);
$69,1 млн — від Світового банку;
$15,0 млн — від Уряду Фінляндії.
За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті уряд України виплатив $704,7 млн, з яких:
$595,9 млн — за обслуговування та погашення валютних ОВДП,
$52,8 млн — боргу перед Світовим банком,
решта — боргу перед іншими міжнародними кредиторами.
Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду $171,7 млн.
Дійсно зараз ЄС і інші країни виділять гроші, ОВГЗ також залучають, типу все норм. Але насправді ми на 70% щомісяця залежні від ДОНОРІВ і ОВГЗ військові.
Я писав про це вище. І поки дають і ОВГЗ йдуть, курс можуть і не підвищувати. Але НБУ при указівці зверху може це зробити миттево в любий момент.
Але є прогнози багатьох банкірів, що курс не змінять. до кінця року. Інфляція падає, Податки і ПДВ на пальне повернули до 20%, тобто якщо це зараз дасть норм.збори, то можуть курс не піднімати.
Останне написане не виключаю.
миттево в любий момент.»
Навіщо ці казочки…
Без консультацій з МВФ,
НБУ не буде нічого миттево
міняти…
Не дарма на сайті НБУ
оприлюднена стратегія — для
того, щоб її читали та не несли дурниць.
Перед новим роком программа МВФ — це заборонила.
Ну плаваючий курс це одне, а ось трішки підняти планку це інше. Як на мене
Включать мозги не пробовали…
Есть утверждённая программа по
переходу на плавающий курс, а значит
нет никаких оснований «трішки підняти планку».
Стоит просто перейти на плавающий курс и перестать делать интервенции на межбанке
всего один день и курс автоматически подымется до желаемой отметки почти рыночными методами…
Но такой глупости тоже не будет…
НБУ — не валютный форум Минфина…
А фиксированный курс прописан в программе МВФ? 36,6 или 38 или 39 ?
В программе нет ни намёка о возможности пересмотра фиксированного курса в любую сторону.
Никто в НБУ не будет никуда двигать фиксированный курс — ни вверх ни вниз.
Поэтому продолжайте и дальше мечтать с Пересом о несбыточном…
вы забываете про
деп.сертификаты НБУ.
Ціни на газ у Європі знизилися до $300 за тисячу кубометрів
Біржові ціни на газ у Європі 20 липня після відкриття торгів знизилися на 3,8% — до $300 за тисячу кубометрів. Про це свідчать дані лондонської біржі ICE, повідомляє галузеве видання enkorr.
26.08.2022 ось таке було:
Ф’ючерси на природний газ на нідерландському хабі TTF, що визначає оптову ціну в Європі, сягнули 341 євро за мегават-годину, що дорівнює 3540 доларів за 1000 кубометрів
Одна з задач платформи — вирішити проблему тиску на бізнес з боку силовиків. Офіс на першій зустрічі представляли заступники керівника О П Ростислав Шурма та Олег Татаров. Перший відповідає за економічний блок, другий — за правоохоронний.
Від бізнесу в ОП були:
▪️Романчук з Multiplex.
▪️Співзасновник інвестиційної групи компаній Time Радислав Ткаченко.
▪️Заступник гендиректора з корпоративних питань «Філіп Морріс Україна» Михайло Поляков.
▪️Керівник зернового напряму «Олам Україна» Олексій Пахомов.
Як і Романчук з Multiplex, Ткаченко з групи Time позитивно оцінює зустріч. «Побачив бажання вдаватися в суть поставленого нами питання і в законний спосіб допомогти», — каже він.
Есть существенные сомнения в том, что компания продолжит свою деятельность
При сохранении текущих темпов страны ЕС могут достигнуть целевого уровня запасов в 90% гораздо раньше сентября, что может привести к резкому снижению цен, поскольку поступающий газ больше негде будет запасать.
Це добре, плюс ціна падає. Про запаси в ЄС писав вище.
Очевидно, що українське просування на фронті має великі наслідки для геополітики. Але менш відомо, що ці баталії мають величезне значення і для зелених технологій. Україна сидить на величезних запасах копалин. Але також знаходиться на одному з найбільших в Європі родовищ критично важливих копалин, необхідних для електромобілів та інших застосувань чистої енергії.
Минулого року дослідники НАНУ заявили, що країна має приблизно 500 000 тонн літію. За цим показником Україна випереджає Португалію як найбільший ресурс літію в Європі. Але наразі літій в Україні не видобувається.
У більш широкому сенсі, журнал Foreign Policy минулого року заявив, що Україна має «комерційно значущі родовища 117 з 120 найбільш використовуваних промислових копалин у більш ніж 8700 досліджених родовищах». Загальна вартість цих родовищ, включаючи титан, залізо, неон, нікель і літій, оцінюється в 11,5 трлн доларів США. Існують також запаси інших копалин, які МЕА вважає критично важливими, таких як берилій, ніобій, тантал, титан і кобальт, а також некритичних елементів, таких як уран і польовий шпат — і це лише деякі з них.
До московського вторгнення Україна розробляла плани розробки цих ресурсів, на жаль, ці плани не зайшли дуже далеко.
Повернемося до літію: Китай є третім за величиною виробником літію у світі, а також бере участь у «бліц-покупках» літієвих проектів по всьому світу. На Китай все ще припадає близько 50% усіх батарей, встановлених в електромобілях у всьому світі — більше, ніж на Європу і США разом узяті.
Хоча західні автовиробники і підприємці, такі як Ілон Маск, намагаються розробити альтернативні джерела літію, це навряд чи дасть швидкі результати найближчим часом, не в останню чергу тому, що в США і Європі важко отримати дозволи на роботу з видобутку і переробки літію. Звідси випливає спокуслива перспектива розробки критично важливих корисних копалин у такій країні, як Україна, яка буде відчайдушно шукати нові джерела зростання, якщо (або коли) війна закінчиться.
Хороша позиція для адвокації на Захід, і чудово, що вона з’являється у FT та інших провідних ЗМІ фінансового світу.
Валюта в банках є, думаю буде легкий ріст не значний.
Прогноз від 17.04.2023 залишаю.
Поки НБУ не повинен підвищувати курс, Держава поки пішла іншим шляхом через ПДВ, податки, акцизи і перевірки.
О такоїїїїїїїїїїї.
Коли за підсумками 2023 року
почнуть рахувати рік до року,
то звістно що ріст буде значно менший.
Ставку НБУ з 25% до 22% понизили, це добре. Саме зниження темпів інфляції дало змогу знизити ставку, плюс допомога партнерів завчасно дало змогу зробити набільшу «подушку безпеки» НБУ.
Але курс він не підняв, хоча в мене були інсайди при написанні цього блога, що можуть це зробити, я писав про бюджет щомісяця і скільки не доотримуємо. Але Влада пішла іншим шляхов — повернення деяких податків в т. ч. ПДВ на пальне.
Це перекрило думаю трохи. Тому курс залишили, це добре!
согласованному с МВФ меморандуму.
А введение плавающего курса сейчас «не на часі».
P.S. Годик поработали на льготном налогообложении, поднакопили жирок, пора и честь знать…
Про це заявив голова МЗС України Дмитро Кулеба за результатами зустрічі із хорватським колегою
Горданом Грличем-Радманом.
«Ми домовилися про можливість використання хорватських портів на Дунаї та в Адріатичному морі задля транспортування українського зерна. Зараз ми будемо працювати над тим, щоб прокласти якомога ефективніші маршрути до цих портів та максимально скористатися цією можливістю», — оголосив Кулеба.
Котирування повернулись до рівня понеділка 24 липня 2023 р. Ключове — НБУ не змінив курс дол.США, а плюс — понизив ставку.
Це вже відобразиться в Банка з 01.08.2023 на вартості фінансування, десь впаде на 1,5%. Можливо через 3 міс ставки фінансування ще впадуть на 1−1,5%, не все так швидко.
Всі почали вивозити зерно через Дунай, точніше вже декілька великих агрохолдингів почали там будувати порт/термінали.
Поки загроз для Гривні не бачу. Посилюються перевірки бізнесів різного типу. Ключове для Держави — податки. Не забуваємо про митницю, там поки також порядка немає, а це головна артерія надходжень також.
Із мінусів зараз — ціни на пальне, вони ростуть і ростуть, в світі також ціна виросла WTI — 81.5, Brent — 85. Кажуть можемо побачити знову 60 грн за літр.
За загальним фондом дефіцит знизився до 94,9 млрд грн зі 130,8 млрд грн у червні, трохи перевищивши показник травня (91,6 млрд грн), При цьому касові видатки держбюджету в липні значно впали — до 282,6 млрд грн із 376,4 млрд грн у червні та 364,7 млрд грн у травні.
За загальним фондом держбюджету видатки також виявилися помітно меншими за попередні місяці: 231,9 млрд грн після 264,7 млрд грн і 277,7 млрд грн відповідно.
За даними Мінфіну, у липні 2023 року надходження до загального фонду держбюджету зросли до 136,7 млрд грн зі 133,7 млрд грн у червні, проте залишилися нижчими за показники травня і квітня — 184 млрд грн і 162,8 млрд грн відповідно.
При цьому грантова міжнародна допомога, надана США, зросла до 47,6 млрд грн порівняно з 44,4 млрд грн у червні.
Загалом за січень-липень цього року касові видатки держбюджету сягнули 2,07 трильйона гривень, зокрема загального фонду — 1,64 трлн грн. Виконання розпису видатків за підсумками липня зменшилося до 93,4% після 93,5% за підсумками червня і 95% за підсумками травня.
За даними відомства, ціни в липні впали на 0,6% (у червні зросли на 0,8%, у травні 0,5%, у квітні — 0,2%, у березні — 1,5%, у лютому — 0, 7%, у січні — 0,8%). З початку року ціни зросли на 4%.
Протягом року продукти харчування подорожчали на 12,8%. Найбільше подорожчали яйця — на 56,4%, фрукти — 25,1% та м’ясо — 22,3%.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 12,5%, на одяг та взуття — знизилися на 0,9%.
Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива подорожчали на 14,7% (зокрема електроенергія — на 69,7%).
Що ще подорожчало
Предмети домашнього вжитку та побутова техніка подорожчали на 12,7%,
охорона здоров’я — на 13,7%,
транспорт — на 1,9%,
ціни на зв’язок — на 7,4%,
ціни на відпочинок та культуру — на 7,3%,
ціни на освіту — на 9,9%,
ресторани та готелі — на 18,5%,
різні товари та послуги — на 15,7%.
Якщо коротко: більша частина протуктів зросла в ціні, електроенергія, паливо зросло в ціні за останні пару місяців, але якщо порівнювати паливо за рік — то воно типу впало в ціні (було 58−65 грн), але зараз нажаль туди йдемо. Нафта Brent — 87,5, WTI — 84,4.
Верховна Рада відновила ставки податку 18% на валовий ігровий дохід онлайн-казино.
«Попри супротив двох фракцій („Європейська солідарність“ та „Батьківщина“) і спроби збити мої правки, ми повернули оподаткування для онлайн-казино GGR (18%)», — зазначив нардеп Ярослав Железняк.
За прогнозами, повернення оподаткування принесе в бюджет додатково щонайменше 1,5 млрд на рік.
При цьому повідомляється, що протягом всіх маршрутів зберігається військова загроза та мінна небезпека з боку рф. Вказані маршрути в першу чергу використовуватимусь для можливості виходу цивільних суден, що перебувають в українських портах. Нагадаємо, що останнє судно з українським продовольством вийшло з порту Одеса 16 липня.
Прогноз МВФ на 2023 рік. Серед переліку економік, що скорочуються, перше місце у росії: -$153 млрд у 2023 році порівняно з 2022 роком.
Кожен 6 європеєць не має заощаджень: до чого тут Україна
https://minfin.com.ua/ua/invest/articles/finansovaya-gramotnost-v-evrosoyuzeuroki-dlya-ukrainy/
Про це повідомив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер на спільній пресконференції з міністром фінансів України Сергієм Марченком у Києві, передає Forbes.
Це рішення ще має затвердити парламент Німеччини.
Контейнеровоз «JOSEPH SCHULTE» (флаг Гонконг) вышел из порта и двигается установленным для гражданских судов временным коридором в/из черноморских морских портов Украины в направлении Босфора, сообщил вице-премьер Александр Кубраков.
На борту — более 30 тыс. тонн груза (2 114 контейнеров), в том числе и с продовольствием.
В последний раз судно выходило в рамках Зерновой сделки 16 июля из порта Одессы. После срыва Зерновой сделки рф прибегла к системным воздушным атакам портовой инфраструктуры для остановки украинского агроэкспорта.
1. SpaceX продали багато BTC; страхи щодо процентних ставок.
2.Банкутство Evergrande та ризик девальвації китайського юаня. Після минулої девальвації юаня у 2015 році біткоїн упав на 23% за два тижні.
3. Великі продажі. За добу обсяг ліквідацій перевищив $1 млрд.
Головною причиною, швидше за все, залишається настрій ФРС на продовження жорсткої політики щодо відсоткової ставки.
Багато хто питає, що по курсу. Скажу одне — цього разу більше хвилю підняли, далі хвиля думаю не піде, а точніше пішов «відлив».
Хайп що всім військовим підняли ЗП не зовсім правильно, там тільки тим хто в самій зоні бойових дій. Тому по готівці притихає накручування курсу, і стає актуальним вал.депозити. Як раз вал.депозитчики чекали піку щоб скинути і зайти заново.
З валютою проблем немає, від слова взагалі! Зерно так чи інакше вивозять: Дунай, заліз.транспортом і т.і.
Проти валюти грає тільки те, що Агріки фіксують свої продажі зернових в валюті на наст.рік, це невеликі агріки, тому що середні та великі продають за безнал.
НБУ не буде ніяк реагувати, курс сам притихне. Я більше бачу його повернення до 37,50, потім до 37,30, ніж те що курс з другого заходу піде до 38,50. Думаю пару днів буде ще стояти 37,80−38,10, потім вниз потроху. Агріки пофіксують трохи продажі врожаю, частину вони на потім залишать щоб продати.
примере негативное влияние словесных интервенций.
Стоило разным говорящим головам раз десять на неделе упомянуть о будущем внедрении плавающего курса на межбанке, как перепуганный МСБ и физлица толпами побежали скупать наличные баксы, чем собственно и спровоцировали рост курса доллара США на фоне снижения предложения из-за приостановления работы некоторых ПОВов Киева в связи с обысками правоохранителей.
А сколько нала у них, чтоб продавать по такой цене?
Заходи впливу застосовані у зв’язку з ненаданням інформації та неподанням документів на виконання вимог пункту 1 постанови Правління Національного банку України від 12 серпня 2022 року № 177 «Про особливості застосування процедур реєстрації та ліцензування учасників ринку небанківських фінансових послуг у період дії воєнного стану та внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39» (зі змінами).
ТОВ «ФІНОД» зобов’язано усунути порушення у строк до 02 серпня 2023 року.
Це найбільша обмінка була в Україні по обороту.
Тобто прикрили обмінки і не слабо, звісно банки працюють, тут їх багато. Думаю частина піде в тінь, для своїх.
Тому тут таке співпадіння вчора відбулось, що курс повинен був від 38,20 відштовхуватись, але рішенні НБУ накрило найбільшу вал.мережу обмінок.
Я на Запоріжжя не дивлюсь, не показник. Сам Київ додав + 15 коп зранку вже по 38,35 продаж. Хвилю гарно підхопили на такому обмеженні, коли таке було.
Вал.депозити в +1 грн + стають актуальними.
Але у нас готівковий загін на фоні обмінок.
24.07.2022 — 38.86−39.38
29.07.2022 — 41.80−42.15 — Перець тоді перещав далі 45−50−70
31.07.2022 — 39,85−40,82 — за два дні норм спуск
03.08.2022 — 38,66−38,84 — це було дно, після цього ріст і ще до кінця року курс був
16.08.2022 — 40,00−40,60
07.09.2022 — 41,11−41,70
18.09.2022 — 41,91−42,19
22.09.2022 — 42,60−43,28 — +1/-1 день, це самий накращий день у Перця, коли він нагріб по 42,65−42,80 і чекав 45−50 курс.
28.09.2022 — 42,00−42,21
30.09.2022 — 41,81−42,13 — далі падав і падав.
Тому ловіть хвилі, головне не на верхніх хвилях як Перець, але якщо і верхні - то тільки здати!
Один из крупнейших китайских девелоперов, который стал олицетворением кризиса недвижимости в Поднебесной, подал на банкротство в США.
И это действительно впечатляющий кейс: в июле холдинг Evergrande отчитался о своих убытках за 2021 и 2022 годы, которые превысили $81 миллиард.
Для сравнения: это в два раза меньше ВВП Украины за 2022 год.
Банкротство Evergrande — это сильнейший удар по экономике Китая.
И хотя неожиданным это событие назвать сложно, поскольку его ждали с 2021 года, последствия все равно будут колоссальными — вслед за Evergrande, скорее всего, обанкротятся сотни, если не тысячи китайских (и не только) компаний, которые были подрядчиками, поставщиками и кредиторами холдинга.
Это как минимум замедлит рост китайской экономики, а, как максимум, может привести к ее падению и затяжному кризису.
При этом взрастили этих монстров-застройщиков сами китайские власти, которые бездумно накачивали рынок недвижимости государственными деньгами и убедили население, что «бетон» — это отличное вложение.
В итоге стоимость жилья в стране скакнула кратно, а его качество и комфортность заметно ухудшились.
В среднем — роскошных небоскребов и элитных районов хватало, но основой китайского девелопмента были жутковатые районы, состоящие из однообразных высоток-человейников с миниатюрными квартирами, потому что жилье нормальной площади стало недоступно обычным китайцам.
«Уже фактично досягли цифри 14 млрд куб. м. Запланована мета в обсязі 14,7 млрд куб. м (до початку опалювального сезону, — ред.) буде виконана і навіть перевиконана», — сказав він.
найдут повод истерить…
Із завтрашнього дня НБУ:
• Дозволив купувати валюту у межах щомісячного ліміту в розмірі 50 тис.грн в еквіваленті в одному банку
• Збільшив зі 100 тис.грн до 200 тис.грн в еквіваленті щомісячний ліміт на купівлю населенням безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на депозит від трьох місяців.
Добрий ранок. Свій прогноз від 21.08.2023 не змінюю, одна з причин чому курс тоді на декілька днів пішов вище 38,30 це те що 22.08.2023 у найбільшої мережі обмінок валюти «Фінод» НБУ забрав ліцензію.
Курс з пятниці суттево просідає, так і повинно було бути. Вчора ввечері нова інфо від НБУ:
• НБУ дозволив купувати валюту у межах щомісячного ліміту в розмірі 50 тис.грн в еквіваленті в одному банку (тобто пройти 10+ банків і купив що треба)
• Збільшив зі 100 тис.грн до 200 тис.грн в еквіваленті щомісячний ліміт на купівлю населенням безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на депозит від трьох місяців. (кому валюта не потрібна зараз купують по курсу нижче, але питання точно нижче через 3 міс?!).
Зранку готівка впала на 30 коп, навіть прифронтові містечка різно знизили курс, всі побігли «галопом». Не побігли тільки ті, хто з 2022 року сидить з валютою 42,50+, є такі.
Давайте задамо питання, чому НБУ так робить?!
1) По перше у нас покращалась ситуація з валютою, НБУ хоче щоб більше валюти готівкової йшло через оф.банки, таким чином «міняли» втрачают трохи.
2) Чи не може це бути плавною підготовкою по плаваючого курсу, на чому МВФ наполягає?! 50/50%. Але питання тут в іншому, коли?! Вересень чи грудень. Ріст оф.курс вдарить по інфляції, яку трохи придушили. Одразу ціни на пальне ще вище можуть піти. Воно владі потрібно? Думаю ні…
Логічно це відкласти на кінець року як мінімум, гроші на забезпечення є, поки проблем сильних МінФін не відчуває.
Прогноз від 21.08.2023 — для початку 37,50, потім 37,30. Новий прогноз на фоні дій НБУ — можемо пірнути нижче до 37,15 чи навіть 37,00.
НБУ грає в свою гру, хто це не зрозумів — буде програвати. Це до валютчиків адресовано, і особливо тим хто дає їм поради, як працювати.
НБУ занимается регулированием,
в том числе и наличного рынка валютообмена …
Это его прямая обязанность,
с которой под руководством
Андрея Пышного он
неплохо справляется.
С 2020 года — эпохи пандемии — правительство США потратило около $28 трлн, в результате чего государственный долг вырос до $33 трлн, что создало, по словам эксперта Ларри Макдональда, «умопомрачительную дыру» в финансах страны.
Другие эксперты — Рэй Далио и Нуриэль Рубини — также предупреждали о последствиях долгового кризиса в США.
За 10 лет уровень государственного долга США почти удвоился до 122% ВВП страны. При этом бюджетные расходы резко возросли после пандемии и практически не замедляются.
Рыночный гуру Ларри Макдональд указал на то, что федеральные расходы в период 2020—2023 годов составили $28 трлн, отметив, что за все это приходится платить.
Инвестор-миллиардер Рэй Далио предупредил в июне, что США находятся в начале классического долгового кризиса позднего цикла, когда ощущается нехватка покупателей на векселя и облигации. Нуриэль Рубини также выразил аналогичную обеспокоенность.
Беспокойство по поводу нагрузки на государственные финансы также растет, поскольку резкое повышение процентной ставки ведет к скачку стоимости федеральных займов. Так, ставка по 10-летним казначейским облигациям выросла с 0,32% в начале 2020 года до 4,25% — это 13-кратное увеличение чуть более чем за 3 года для борьбы с инфляцией.
Дальнейшее ухудшение финансовых показателей может привести к дефолту, предупреждает компания
Газ на бирже в Европе торгуется на уровне $400 за 1 тыс. куб. м. «газпром» же подает газ для Европы транзитом через Украину в объеме 42,4 млн куб. м в сутки через газоизмерительную станцию «Суджа».
Если Пекину удастся реализовать стимулы для восстановления экономики, американская валюта по динамике может обогнать евро, фунт стерлинга и швейцарский франк. Текущее замедление в экономике КНР привело к «недооценке» доллара
🇺🇸Индустрия недвижимости в США начинает сдуваться: объем покупок жилья упал на 45% — больше, чем в 2008 году.
В 2023 году продажи домов упали на 31%. Аренда на 30% дешевле ипотеки.
Последний раз нечто подобное было в 1981 году.
У кого есть кеш, тот может дешево скупать недвигу.
Найбільш реальний сценарій — облікову ставку знизять з діючих наразі 22% річних на 1−2 в.п. — до 21−20% річних.
Відповідно, ставки за депозитами теж знизяться: до 21−20% річних за 3-місячними депсертифікатами, і до 17−16% річних — за депсертифікатами «овернайт».
Ринок побоюється, що регулятор відмовиться від фіксованого офіційного курсу 36,5686 гривень та міжбанківського коридору за доларом за формулою «офіційний курс +1%».
Ефект для нашої економіки від такого рішення буде, радше, негативним, ніж позитивним.
мечтает о «скоро по 50»…
А это «скоро» никак не наступает…
Сьогодні НБУ зробив свої кроки, знизив ставку до 20%. Курс залишив.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/229596/