24 марта 2017
Последний раз был на сайте:
19 декабря 2024 в 09:10
-
Руслан Костенюк
34 года, Кам\'янець-Подільський
-
Crypto INFO
54 года, Київ
-
Ольга Бухач
43 года, Ровно
-
Софія Гриценко
53 года, Берестечко
-
Chertopoloh
54 года
- 8 сентября 2022, 16:43
Гривня, НБУ, війна і коли перемога
21 липня 2022 року НБУ несподівано підняв офіційний курс до 36,6 на міжбанку, що спричинило різку хвилю і готівковий курс, практично весь час тримався біля 40-41. Сьогодні НБУ також можливо прийме рішення, які можуть вплинути на курс, тому обмінки за декілька днів підняли курс на 1-1,5 грн, очикуючи негативних новин від НБУ, які вплинуть на гривню.
Хоча не все так погано, резерви виросли на 3 млрд.дол. за серпень місяць, ЄС також планує виділити 5 млрд. євро, інші надходження також від партнерів в процесі. Військова допомога також йде, не так швидко як хотілось в т.ч. ленд-ліз, але вже бачимо результати на фронті.
Друк грошей від НБУ продовжується, приблизно 30-45 млрд.грн в місяць, але Уряд скорочує видатки в т.ч. ЗП тим, хто не в зоні бойових дій. Від ПриватБанку повинно надійти 28 млрд.грн прибутку за 2021 рік. Уряд планує запустити з МВФ нову програму на 12-20 млрд.дол., коли це реалізується важко сказати.
Проблеми для гривні: Основна частина боїв цього року проходитимуть у промислових районах на сході України, які забезпечували у мирні роки до 25−35% усього промислового експорту країни, та у південних областях, що дають до 35-40% усієї агропродукції. Тому розраховувати на особливе збільшення обсягів експортного виторгу, навіть в умовах розблокування портів, поки шансів мало.
Що змінилось на фронті за 1,5 місяця з моменту написання попередньої статті:
— ми дістали бази та аеродроми в Криму. Це шок для росіян. Меми «Тут так все классно по домашнему, вообще не хочу уезжать от сюда» розійшлися в т.ч. по іншим містам, де окупанти відступають частково, де росіяни виїжджають в т.ч. з белгорода.
— дуже багато накрили штабів рф на окупованих територіях
— знищили мости для перекидання техніки і продовжуємо знищувати
— почався контрнаступ на Херсонському та Харківському напрямку.
— рф складно щось проти нас в останні дні щось протиставити, але треба розуміти — контрнаступ це складний процес
— кількість «тривог» і самих обстрилів різко впала, якщо брати всю Україну. Звичайно Харків, Донецька, Луганська, Херсонська, Миколаївська, Запоріжська обл все ще досить сильно страждають, частково Сумська та Чернігівська через артилерію з території рф.
Ціни на газ в ЄС впали на фоні високих запасів в Європі, ціни на нафту падають на фоні хвиль Ковид у Китаї, навіть коли ОПЕК погодили зменшення видобутку. Зима буде не проста як України, так і в ЄС. Ціни на газ все ж таки досить високі. Тому будуть економити всі.
Повернемося до курса, думаю і далі курс готівки і міжбанку буде дуже різним в умовах фіксованого курсу. Поки мало шансів на зміцнення, ми купляємо багато імпорта, а експортуємо менше ніж раніше через війну. Багато коштів йде на війну, друк грошей, частково компенсація від партнерів, але цим 100% не перекриєш. НБУ від 08.09.2022 року нічого важливого не змінив, тому курс трохи відкочується. Але є велика вирогідність, що курс буде і далі триматися 40,70-41,70 (відхилення в регіонах на 50 коп плюс так і мінус ніхто не відміняв). Тобто по суті курс підвищиться тільки на 70коп від того, що був (40-41). Як на мене такий ріст на фоні друку грошей нормальний, але думаю в подальшому НБУ все таки прийдеться ще піднімати оф.курс через 1-2 місяці десь на 3-4,5 грн. Змінити це може тільки позитивна динаміка війни в нашу сторону. На це є всі шанси. Відповідь, коли закінчиться війна — думаю в 2023 році, коли рф тратить більше 70% своїх боєздатних підрозділів.
|
240
|
- 11:16 Падение биткоина и иск регулятора Австралии против Binance: что нового на рынке криптовалют
- 10:50 Курс валют на 19 декабря: доллар в банках подорожал
- 10:00 Этот конкурент Cardano достигнет $10, пока ADA пытается вернуть максимумы 2021 года — цена всего $0.001333
- 09:56 НБУ признал небезупречной деловую репутацию ФК «Капитал Джиринг» и ФК «Финууниверсал». Какая причина
- 09:02 Гражданка рф купила активы ликвидированных российских банков в Украине на 3 млрд грн
- 08:41 ФРС снова понизила базовую ставку
- 08:25 Еще 23 банка присоединились к меморандуму об уменьшении лимитов на переводы — АУБ
- 08:10 Украина получит $2,05 млрд кредита США за счет замороженных активов рф
- 08:00 Официальный курс: НБУ понизил гривну на семь копеек
- 18.12.2024
- 20:00 Гривна продолжает падение, 4,1 миллиарда евро от ЕС: главное за среду
Комментарии - 90
Я як багато імпорта ви купляете за готівкові кошти?
валюти з валютних рахунків субьектами ВЄД.
Поки не витратять свою валюту — банки не прийматимуть заявок на купівлю валюти на міжбанку…
8,7 млрд баксів на рахунках юридичних осіб
це 30% ЗВР…
Я тому і курс написав верхній 41.70.
Блискавичні успіхи ЗСУ на вихідних дають надію в перемогу України, рф солдати як і сам народ вже мало вірить пропаганді, про тактичний відступ, коли лишають техніку, боєприпаси і самих солдат, навіть підполковників. ЗСУ зараз під Лисичанськом, Севередонецьком, самим Донецьком, Херсон і Мелітополь — тобто декілька варіантів далі просуватися. Звісно коли за 2−3 дні проходимо 50−70 км, треба і логістику підтягувати. Думаю гарні новини будуть перед вихідними чи на самих вихідних.
Про курс думати не хочеться, головне звільнення міст, містечок і сіл від орків. Але доводиться інколи. Поки війна — курс не повернеться швидко на 39 чи 40, легка стабілізація буде максимум до 41. Не забуваємо НБУ і далі 30 млрд.грн друкує щомісяця, а може і 45 млрд.грн. Зараз сповільнює рухи роста валюти дії НБУ, а саме продаж готівки банкам: раніше 100 млн, зараз ще 100 млн.дол. та 72 млн.євро. Допомога від ЄС також дає надії що резерви НБУ виростуть, але НБУ буде і далі продавати валюту на міжбанку.
Зранку це укріпило курс Гривні на 10 коп. всього, можливо і далі буде легке укріплення, але думаю ближче до 41,00 буде гальмуватися.
На звільнені території Державі треба також витрачати кошти, допомогати людям: пенсія, соц.виплати, зарплати. Тому друк грошей від НБУ не буде зменшуватися.
О каком «друке грошей» вы пишите?!
Последнее время вы всё больше становитесь похожим на валютных барыг, которые кроме валюто-обмена вообще ничего не хотят знать…
О пенсиях и соцвыплатах — жителям оккупированных территорий пенсии начислялись ежемесячно на банковские карты, а получателям через Укрпочту и перечислялись на открытые счета в Ощадбанке. После деокупации территорий эти деньги станут доступны своим владельцам и для этого ничего дополнительно печатать не надо.
О зарплатах сотрудникам местным органам самоуправления — копеечные суммы и платятся из областного бюджета города.
Действующих госпредприятий на освобождённых территориях не наблюдается, ну, а частный бизнес, который начнёт работать в освобождённых населённых пунктах платит зарплату из своих доходов, а не из госбюджета.
О гуманитарной помощи — ещё со вчерашнего дня из Харькова пошёл поток гуманитарной помощи в освобождённые населённые пункты вместе с сотрудниками ДСНС и полицескими силами Харькова.
Через очень короткое время Ощад и Укрпочта откроют свои отделения, но эти расходы не из госбюджета однозначно.
https://minfin.com.ua/ua/2022/09/13/92152622/
Qwerty1999 — Вы какой-то агрессивный, все беру в открытых источниках, а не инфо от барыг или кого-там.
к деокупированным территориям.
Я понимаю, если бы написали
о зарплатах военных для выплаты
которых эти ОВГЗ и продают…
Вам не нравиться моя повышенная
агрессивность, ну, а мне не очень
импонирует вальяжная тусня
на валютном форуме,
как будто и войны нет
и крови нет и смертей нет,
а есть только тупая жажда
наживы и ничего больше.
Это ключевое… и с такими темпами эмиссии (30 млрд грн\мес) если война продлиться до следующего лета (как предполагают), то будет за счастье курс 45грн
Не завжди інфляція це погано, як бачимо є і позитив. в США також все добре с цим.
Безпека та оборона — 1 006 млрд грн.
Соціальний захист та соціальне забезпечення — 408,9 млрд грн.
Підтримка ветеранів війни — 6,8 млрд грн.
Освіта — 155 млрд грн.
Медицина — 175,7 млрд грн.
Кошти для територій, що зазнали впливу збройної агресії, — 23,9 млрд грн.
Кошти для ліквідації їх наслідків — 19,4 млрд грн.
Витрати на утримання органів влади (сектору безпеки та оборони) скорочено на 11,6 млрд грн.
Прогнозований ВВП на 2023 рік закладено як 6371,3 млрд грн.
Зростання ВВП на +2,5% щодо 2022 року (де прогнозоване падіння -33,1%).
Інфляція 30%.
Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум не змінюється: 6700 та 2589 грн.
Доходи бюджету — 1,28 трлн.
Видатки бюджету — 2,57 трлн грн.
Щомісячний дефіцит бюджету — $3 млрд або 1,29 трлн грн на рік.
Курс — 42 грн за долар.
Что спасает сейчас: резервы, в разы лучшая банк.система и сам НБУ, некая подготовка к войне, помощь Запада.
Уже хорошо, пошли в контрнаступление, но не всегда будут такие легкие контрнаступления как на прошлых выходных, где-то будут бои долгие, тут важно продолжать тактику уничтожения складов, логистики, штабов противника и потом уже идти вперед.
Бюджет 42 — это намек, что курс НБУ будут подтягивать, от сюда расчет, что наличный 45−47 в тот момент будет реальность. Что спасать будет — если НБУ и далее нал.валюту будет продавать банкам, чтобы накормить всех желающих у кого лишняя Гривна. Это не будет позволять курсу взлетать.
Сдавать валюту сейчас будут в редких случаях: поесть, покупка недв-ти на первичке (вторичка 99% в валюте сделки), не предвиденные статы, подготовка к зиме, запуск мелких бизнесов точечно.
https://minfin.com.ua/ua/invest/articles/klassicheskie-strategii-bolshe-ne-rabotayut-chto-delat-investoram/
Цікава стаття, хто цікавиться інвестиціями. Показує реалії, що навіть проф.гравці зараз втрачають, дуже все не передбачено.
Світовий банк готовий надати Україні до $30 млрд доларів для боротьби з глобальною нестачею продовольства, посиленою вторгненням Росії до України. Про це заявив керуючий директор банку Аксель ван Троценбург в інтерв'ю Reuters.
Таким чином, центробанк збільшив продаж валюти порівняно з минулим тижнем, коли НБУ продав $474,97 млн.
З початку року НБУ купив на міжбанку $3 114,21 млн і 110,97 млн євро. Водночас НБУ продав $17 862,84 млн і 1 789,11 млн євро.
Нефть WTI — 84,31
Курс Гривні буде і далі падати, чим довше війні - тим нижче курс Гривні. Принос валюти на готівковому ринку слабий, на міжбанку також НБУ продає і продає, а попит високий як на готівковому так і на міжбанку.
Я поки не бачу, нажаль, перспектив щоб розвернути курс. Моя порада — купляти валюту потроху в банках на депозит 3 міс по вигідному курсу 37,50 +/-. В мене є побоювання, що коли готівковий курс досягне позначки 43+, НБУ перегляне курс на 39−40 (80%), а може і 41−42 (20%).
Настрої поки, що курс буде і далі просідати. Бюджет на 2023 тому перший дзвінок.
Друк Гривні від НБУ та купівля ним військових ОВДП буде і далі давити на Гривню. Поки цей процесс буде і далі процювати, мінімум до кінця року, а скоріше і ще половина 2023 р., а далі буде видно.
Допомога ЄС, США, Світового Банка, МВФ і т.і. дає можливість НБУ тримати і навіть нарощувати резерви. Але для Гривні ключове — припинення війни та відновленні економіки.
Нефть Brent — 88,95
Нефть WTI — 82,23
Только о нём не пишут
так часто, как о войне…
путин объявил частичную мобилизацию, т. е. все те кто в запасе, кто служил. Киев за 3 дня не взяли, воинов не хватает, идея в ЧВК и зеками — не взлетела, потому народ рф пошел в расход. путин уже заявил что признает референдумы, так называемые, результаты всем и так будут ясны. Это отчаянный ход, попытка удержаться. Вот только теперь многим жителям не получится просто отсидеться, теперь будут их ловить как в лнр/днр. Думаю это начало к протестам внутри рф, особенно когда пакеты будут приходить или люди теряться, мясом станут жители рф.
Ясно одно теперь уже — война на долго, ключевое — нам нужно и далее их давить, большие города будет не просто взять. А курс тем временем будет взлетать почти без откатов. Важно НБУ дать банкам сколько наличной валюты, чтобы ее хватало для продажи, всем тем кто пожелает, тогда курс не будет так взлетать. Вопрос роста курса НБУ — думаю макс 1 мес.
У экспортёров на счетах 8,7 млрд баксов
безналичной валюты в укрбанках…
Может проще ввести обязательную 100%
продажу валютной выручки, а не идти на поводу
у валютных спекулянтов и теневого рынка, который
никогда не будет работать через банки, ведь тогда он
перестанет быть теневым…
А некоторым и этого мало — им подавай ещё и ещё…
НБУ уже подкрепил наличным долларом США банки
на $300 млн., а всю предложенную сумму в евро так
никто и не захотел выкупать.
Наличный Евро используется для закупок в Европе,
а доллар США чаще всего для спекуляций на внутреннем рынке…
продажу валютной выручки, а не идти на поводу
у валютных спекулянтов и теневого рынка, который
никогда не будет работать через банки, ведь тогда он
перестанет быть теневым…» — поддерживаю, думаю нужно вводить 70−80% обяз.продажи. 100% - перебор.
Возможно, стоит вернуть и этот показатель
на уровень мирного времени…
Мало того, что курс фиксированный, так еще и продавать валюту давайте обяжем. А при закупке валюты (сырье ведь покупать тоже нужно, и оно не в Украине, к сожалению) пущай банку еще 0.5% комиссии отдадут. Не обеднеют, буржуи.
И НДСом их припечатаем окончательно. НДС ведь с февраля не возвращается, если кто не знал.
Если ввести 50% обязательную продажу валютной выручки, то вторые 50% валюты останутся у экспортёра и так весь украинский бизнес работал до войны не один год и не ныл…
Во время полномасштабной войны курс валюты не может быть «рыночным».
Во время полномасштабной войны
не может быть свободного вывода
капитала из воюющей страны.
Во время войны не до подсчетов сверхприбылей.
Вчора був гарний день, не тільки через те що путін оголосив мобілізацію, і в росіян почалася паніка і вони почали штурмовати кордони Грузії, Казахстану, Монголія, але те що визволили/обміняли з полону 255 наших героїв, в т. ч. командирів с Азовсталі та додатково 10 іноземних громадян, які захищали нас.
Також вчора обмінки, в т. ч. і банки хотіли зловити хайп на новині про мобілізацію в рф, точніше почалося все ще з вівторка, були чутки. До обіда курс виріс на 2−3 грн, потім на вечір всього 10−20 коп зафіксували ріст за день.
Сьогодні продовжується ріст, проблема в тому що люди поки не поспішають нести валюту, всі бачать ризики які будуть попереду, і тому ніхто не біжить швидко здавати, тільки окремі люди, а не загальна маса.
НБУ так і не вирішив проблему з готівковим доларом в касах банку, курси Ощада та Привата зовсім не актуальні, плюс ліміти з отриманням. Все це не дає можливості курсу робити відкати, хоча по логіці це повинно було давно бути.
Позначку 43 пробили і питання часу коли НБУ змінить свій курс, коли різниця в 6 гривень+. Поки немає сильних важелів від НБУ, щоб курс направити вниз, і це проблема, він росте і росте.
«визволили/обміняли з полону 255 наших героїв»
Не позорьтесь…
Обменяли 215 наших на 55 российских вояк + выдали медведчука в рф.
https://koordshtab.org/archive/260
Если они подымут % по ОВГЗ, то возможно получиться удержать хоть немного курс. Что думаете?
Многие хорошие идеи пострадали из-за плохой реализации…
Поживём-увидим…
Нового учасника бонус від МінФіна — Інвест.компанія «Твоє Коло», типа 25%, працює з 2007 року з інвестиціями в землю/паї і т.і. Але навіть на YouControl можна було перевірити, але це «фахівцям» МінФіна складно, коли брудні гроші платять.
Зареєстрована вона літом 2021 року, КВЕД — агенство нерухомості. Де Ви тут інвест компанію приліпили?:) Та ще з 2007 року, тобто 15 років. Рівень довіри до сайту падає нижче плінтуса!
https://minfin.com.ua/ua/2022/09/22/92657247/
Команда компанії працювала з 2007 року в сфері формування і оптимізації земельних банків для агрокомпаній.
Бренд «Твоє Коло» був створений у 2021 році, це безпосередньо повязано з відкриттям ринку землі, адже продуктом компанії є надання послуг для приватних інвесторів.
«Бренд „Твоє Коло“ був створений у 2021 році, це безпосередньо повязано з відкриттям ринку землі, адже продуктом компанії є надання послуг для приватних інвесторів.» — Ви бачили їх КВЕД основний? Це брокер нерухомості. Як вона могла тоді бути створена для Інвестування в ринок землі?
https://minfin.com.ua/invest/articles/glava-ukrinvestkluba-o-provale-proekta-optika-1st-i-poteryah-investorov/
приобщился и Приватбанк с
вполне демократичным курсом:
ПриватБанк = 37,4532 грн/$
Если некоторая уверенность в том,
что часть клиентов обменок плавно
перейдут в Приват как в конце сентября,
так и в начале октября
с универсальной кредитки под 1%
Всё зависит от вас…
Курс просідає на фоні того, як проходить «могілізація в рф», тверезі біжять за кордон, слабохарактерних/алкоголіків забрали, а деякі дають відпір в военкоматах, в містах, особливо Дагестан.
ЗСУ з посмішкою прийняли такий призов. Ключове це так звані псевдореферендуми, а головне — відповідь рф на просування ЗСУ, чи застосує хімічну чи ядерну зброю і т.і. Зараз вони і так все застосовують, суть не змінюється.
НБУ кожної практично неделі вже почав по 100 млн. дол. і 20 млн. евро готівки продавати банкам, це також важливо! Якщо так пару місяців буде — це остудить курс, не буде проблем в готівкою валюти в банках. Я не говорю, что те що курс просяде до рівня міжбанку, але це дасть курсу не так взлітати і по суті підійти до позначки 42,00. Але реальність цієї позначки буде видно в кінці неділі, виходячи з дій рф по загрозі хім. чи ядер.удару.
А поки курс має всі можливості піти 10−25 коп вниз щодня. До речі позначка 42,00 має всі шанси до п’ятниці. Навіть нижче є невеликі шанси, а потім знову будуть лодку гойдати з погрозами від рф.
Ті хто зайшли по 42,65−43,00 — поспішили, тому що ринок дасть можливість на цьому тижні значно нижче зайти.
Нафта Brent 84,5, WTI 78,0. Це вже добре з точки зору повернення зборів на пальне.
Вчора на вал.ринку дуже сильно просіли, навіть на 50−55 коп, під кінець просідання 45 коп., коли дістали 42,15 — люди почали купувати трохи, особливо тим кому це потрібно постійно, але таке просідання дало можливості обмінкам отримати більше дешевшу валюту.
Чому таке різке просідання вчора вийшло: 1) Приват почав з понеділка пропонувати валюту від депозит під вигідний курс як і інші банки. 2) НБУ кожну неділю почав готівку банка продавати (я набагато раніше говорив про цю проблему, і схоже постійність в таких операціях може допомогти курсу не так взлітати, і навіть відкати робити), 3) ЗСУ та країна вціломі не побачили загрози в могілізації рф.
Зазроза як і раніше в повідомленнях про можливість застосування хім. чи ядер.зброї по Україні після включення окупованих територій. рф програє зараз битви, втрачає колосальні сили на Бахмутському напрямку.
Зараз іде відскок на 15 коп, 42,30 — не є критично, ми вчора присіли добре. Звісно що валюту хто хотів скинути, вже скинули. Інші не будуть спішити, війна продовжується. Погрози від рф їдуть досить сильні, і це допомогає курсу рости, і людей притримують продаж валюти. Коли противник програє, він починає погрожувати всім наявним арсеналом зброї.
Підвищення курсу, це більше психологічний фактор. Дії НБУ та Привата, в т. ч. інших банків повинні навпаки цей фактор нівелювати до мінімуму.
Національний банк збільшив із 50 тис. грн до 100 тис. грн (в еквіваленті) щомісячний ліміт на купівлю громадянами безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на безвідкличний депозит від трьох місяців. Про це повідомляє пресслужа регулятора.
Основная надежда на военных, чтобы они начали покупать валюту под депозит со своих зарплат,
а не снимать наличную гривну и сливать её в обменки…
Если военные станут оформлять валютные депозиты в Привате — обменки умерят свои апетиты.
«И не понесём, не дождётесь…»
Верю, знаю и не стесняюсь
об этом писать публично…
менять баксы, чтобы
получить гривну…
Позитив:
— очикування від псевдореферендумів і погрози путині виявились практично нульовими, особливо після взяття ЗСУ нас.пункта Лиман та інших містечок.
— сьогодні знову НБУ продає готівкову валюту 100/100 млн.дол./євро.
— Приват почав, як і деякі інші банки пропонувати валюту по вигідному курсу під депозит.
— збільшення ліміт з 50 тис.грн до 100 тис.грн на купівлю валюти під депозит.
— повернення заборони Національного банку з 5 жовтня на Р2Р-перекази за гривневими платіжними картками українських банків на картки іноземних банків.
— погодження США нової програми для України на 12+ млрд.дол., допомога і далі від інших партнерів.
Негатив:
— НБУ буде і далі друкувати свої 15−30 млрд.грн.
— війна продовжується
Тобто у Гривні є більше шансі піти до 41,00−41,30, чим знову повернутись до 42+. Чим далі вниз — тим сильніше спротив, а от вверх навпаки при нагоді «Вожаки оленів» будуть розганяти курс до 45.
В різке укріплення далі я мало вірю. Курс біля 41,50 бачу поки як дуже гарний, максимум до 41.
Можливо новини з Херсонського напрамку дадуть можливість курсу і далі укріплюватись, якщо НБУ буде і далі притримуватись стратегії.
должна быть масса свободной гривны,
которую больше как на наличной рынке
некуда девать…
На удивление, есть альтернативные
варианты, поэтому по 45 покупайте
сами со своей зарплаты.
Почав після 11 рух на укріплення, я таке укріплення ще вчора чекав.
Обмінки, я так розумію принос пішов гарний.
Поки невеликі, але гарні новини як зі сходу так і півдня. Але на рахунок півдня просили поки нічого не говорити і дочекатись офіц.заяв.
Курс сильно укріплюється, коли 45−50 коп ріст за день, на наступний день курс переварює таке різке укріплення, зранку знову укріплення на 30−35 коп, це початок. Вчора я окреслив причини, вони як «цунамі» хвиля за хвилею починають сильно діяти, хоча війна і далі продовжується, але вчора ще позитив від підписання меморандуму від ЄС на 5 млрд. для України.
Позитив:
— ЗСУ вчора просунулися на півдні у кількох нас.пунктах, а також на сході трішки.
— НБУ готівковою валютою закидує банки
— Банки вже до 100 тис.грн під депозит 3 міс. по курсу 37,45−38,00 пропонують валюту.
— повернення заборони Національного банку з 5 жовтня на Р2Р-перекази за гривневими платіжними картками українських банків на картки іноземних банків.
— США 12 млрд. і ЄС 5 млрд., плюс багато інших, в т. ч. військові допомоги.
Це той гепчик, на який хтось чекав, але не дочекався.
Ріст в вересні до 43−45 був на страху та очикуванні дій від РФ, слабкої роботи НБУ, яку він тільки в кінці вересня налагодив.
Мій прогноз від 08.09.2022 і далі в силі, «40,70−41,70 (відхилення в регіонах на 50 коп плюс так і мінус ніхто не відміняв».
Тримаймося, віримо в ЗСУ!!! Розбили професійну армію, розіб'ємо і мобілізовану офісно-диванну армію.
мінус 60−80 коп вже.
40.3500
Продажа $
41.2500
Хмельницкий, все равно спред большой как для этого региона
Вчора гепчик був, точніше загон в 1 грн до кінця обіда, якого так хтось чекав. Дістали в Києві 40,20−40,50. Приват також продавав по цікавову курсу в касі. Але потім відкат на 40,90−41,30, тобто повернулись.
Сьогодні поверненули заборону Національного банку на Р2Р-перекази за гривневими платіжними картками українських банків на картки іноземних банків, і тому ще вчора всі спишили кажуть «туризм» докатати. Плюс новина про відставку НБУ.
І тут знову повернулись «вербувальники Оленів», згадують знову курс 43−45−50.
Технічна заміна НБУ, вже є кандидат. Міжбанк, хто забув, працює у своєму коридорі. Наші і далі звільняють нас.пункти, особливо на Херсонщині гарне просування.
Повторювати позитив не бачу сенсу. Плюс ще :
— На сьогодні торгівля між Україною і Європейським Союзом фактично відновилася. У серпні експорт в ЄС склав 90% рівня експорту, зафіксованого у серпні 2021 року.
— Експорт електричної енергії з України у вересні 2022 року збільшився на 105% порівняно з серпнем — до $150 млн,
— У минулому місяці лідерами за об'ємами валютної виручки у грошовому еквіваленті стали такі товарні групи: олія соняшникова ($590 млн, +33% до серпня); кукурудза ($474 млн, +36,6% до серпня); ріпак ($423 млн, +38% до серпня); пшениця ($379 млн, +77% до серпня); електроенергія ($150 млн, +105% до серпня); руда ($136 млн, -20% до серпня); проводи ($115 млн, +29% до серпня); ячмінь ($94 млн, +201% до серпня); соя ($87 млн, +39,9% до серпня); чавун ($74 млн, +44% до серпня).
40,50−40,85 на зараз
Есть два варианта:
-ФЛП ИТ — договор с иностр.ИТ компанией, т. е. они по внеш.экон.договору сотр-ва платят в в валюте на его вал.счет в банке, и он уже эту валюту продает или у него вал.карта подвязана под этот счет и рассчитываясь в магазине в Украине или снимая деньги с банкомата — он получает Гривну, тем самым идет продажа его валюты.
— компания им платит ЗП в гривне внутри Украины как ФОП, т. е. продает валюту и платит внутри по курс НБУ +/- сотр-ку, потому как у них скорее ЗП к валюте привязана.
«-ФЛП ИТ — договор с иностр.ИТ компанией»
«и он уже эту валюту продает или у него вал.карта подвязана под этот счет и рассчитываясь в магазине в Украине или снимая деньги с банкомата»
Если ФЛП получает в месяц $3-$4 тыс, а тратить на отдых за границей или погулянки в ресторанах сейчас не всем и не везде возможно, то на еду столько денег тратить не нужно, вот и накапливают на валютных счетах не расходуя…
Вы же банковский сотрудник и предположительно должны знать, что валютную выручку надо продавать на межбанке, а не рассчитываться валютной картой ФЛП в украинской торгово-сервисной сети…
«компания им платит ЗП в гривне внутри Украины как ФОП, т. е. продает валюту и платит внутри по курс НБУ +/- сотр-ку»
Только продаёт максимум 20%-30%, а остальное придерживает на валютных счетах до лучших времён.
А с учётом наличия нескольких кредиток с лимитом в 50−100 тысяч процент продажи валюты может быть и меньше…
P. S. Для примера, попробуйте посчитать все свои месячные расходы и затем конвертируйте эти цифру в баксы по курсу НБУ. Уверен, что получиться меньше $1000.
Але — чим сильніше ви затискаєте — тим більше буде тих, хто буде вигадувати схеми обходу цього, включаючи фізичний переїзд. Всіляті акаунти на міжнародних платіжних системах, будуть заводити тільки те що фізично необхідно і так далі. Способи є. А також є всілякі країни які мають більш сприятливі умови для ІТ фахівців і вони будуть у захваті від нової хвилиі податкових резидентів у свої юрисдикції.
І цим ви підживите тіньові послуги.
Тому треба дуже чітко балансувати між обома частинами цієїї історії.
До войны было 50% — и никто из экспортёров не убивался по этому поводу…
А сейчас, во время войны всем подавай рыночную экономику и рыночный курс валюты на межбанке…
После отмены обязательной продажи валютной выручки на счетах юрлиц накопилось $8,7 млрд.
«Але — чим сильніше ви затискаєте — тим більше буде тих, хто буде вигадувати схеми обходу цього…»
За окном идёт реальная война, ежедневно гибнут десятки воинов ВСУ и гражданских, надо работать на победу, а большинство думает только о том, как побольше набить бабла в свои карманы и как можно меньше заплатить налогов государству, да и вы пишите только о схемах обхода продажи валютной выручки по фиксированному курсу НБУ…
Всё очень и очень плачевно…
Не бачу сенсу.
Мій прогноз по курсу в Блозі також витримав більше місяця і поки і далі буде триматися:
«Але є велика вирогідність, що курс буде і далі триматися 40,70−41,70 (відхилення в регіонах на 50 коп плюс так і мінус ніхто не відміняв)».
Можливо після засідання НБУ напишу новий Блог враховуючі реалії останній подій.
Мне слабо вериться в такую девальвацию
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/195307/
Новий блог, думаю багато хто отримає відповіді.