Чтобы оставить комментарий, нужно
войти или
зарегистрироваться
- 22.11.2024
- 20:00 Рост ВВП замедлился, биткоин достиг $99 тыс, евро обвалилось: главное за неделю
- 19:44 Доллар показывает самый длительный рост за год
- 18:12 Платформа Arkham открыла для Украины доступ к своей новой криптобирже
- 17:38 Курс валют на вечер 22 ноября: доллар на межбанке вырос, а евро упало
- 16:51 Евро упало ниже 43 гривен в официальном курсе впервые с весны
- 16:20 Украинский стартап презентовал инновационную криптокарту
- 14:15 Доллар превысил 103 рубля на международном рынке, впервые с 2022 года
- 13:01 Евро обвалился к 2-летнему минимуму на слабых данных из еврозоны
- 10:44 Курс валют на 22 ноября: доллар и евро подорожали в банках
- 09:21 Глава SEC Гэри Генслер уйдет в отставку в день инаугурации Трампа
Комментарии - 128
А саме влада зобов’язана давати приклад усім іншим громадянам країни на російсько-українській війні…
-Кордон зі зброєю у руках захищав
— Щоб окупанти не пройшли?
— Ні щоб свої не поразбігались
(діалог сина з українським прикордонником)
За словами гендиректора компанії, їх доставляться в цьому році. Вони стануть найбільш далекобійними артснарядами, що в нас є
На пальцях розкладу, чому попереду відбудеться стагнація економіки і її провал, та недобір в надходженнях до бюджету, що вплине на курсоутворення!
Почну: енергетика, зруйнована наполовину, новий врожай зменшиться, експорт реалізація проблематична, репресії за новим Законом 10449 вдарить по бізнес активності населення з негативними наслідками для Банківського сектору і курсу гривні, валютна лібералізація пом’якшення, відтік капіталу з Країни, заявлена допомога/кредити партнерів не значить «одружитись», загострення на фронті з втратами територій, також політична нестабільність! Це все попереду, для окремих киргизів економістів-оптимістів написав, у яких пА 38 в голові! І традиційно на кінець року вилазить «ДІРА» у бюджеті на сотні мільярдів гривень. Тому курс 42−45 не за горами!
Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на джерела, передає УНІАН.
Йдеться, зокрема, про інвесторів, що володіють приблизно п’ятою частиною непогашених єврооблігацій України орієнтовно на суму $20 млрд. Нещодавно ця група сформувала комітет і найняла юристів з Weil Gotshal & Manges та банкірів з PJT Partners PJT для ведення переговорів щодо сплати відсотків.
Мета: щоб Україна, яка нещодавно отримала близько $60 млрд допомоги від США, відновила виплати в обмін на списання значної частини непогашеного боргу країни.
«Без угоди Україна може оголосити дефолт після закінчення боргових канікул у серпні, що заплямує її репутацію серед інвесторів і ускладнить можливість отримання нових запозичень», — пише The Wall Street Journal.
https://bit.ly/4a5FG7A
Респект і уважуха!
Відсутність довгострокового стратегічного планування призводить до того, що:
ми не розуміємо тренди й не створюємо свої;
ми не оцінюємо адекватно ризики й не працюємо над їх зниженням (питання вторгнення в країну у 2022 році й наша готовність до цього була очевидна);
ми не оцінюємо можливості й не реалізуємо їх (перетворення країни на сировинну «бананову республіку» яскраве тому підтвердження;
ми не розуміємо роль і важливість інвесторів (у яких цикл інвестування від 5 років), цілимося на короткострокові проєкти й в результаті маємо вбиту інфраструктуру, відсутність стимулів для інвесторів та 200 змін до податкового законодавства лише за 10 років;
ми наповнюємо бюджет за принципом «бізнес потрібно менше годувати та більше доїти».
Економіка не має ресурсів для розвитку, бізнеси мігрують до Європи, а ті, що залишилися, або закриваються або йдуть у тінь.
Українська економіка не є конкурентною.
4. Ми втрачаємо людей.
Коли людина не цінність, а ресурс (або голос) — люди їдуть. Молоді пари не бачачи перспектив — не хочуть заводити дітей.
У нас негативна демографія, найнижча порівняно із сусідами фертильність.
Нація вироджується.
Міграційної політики немає
Мотивацій повертатися тим, хто виїхав, немає (роботи немає, іпотеки для купівлі житла — немає)
Молодим сім'ям у вихованні дітей підтримки немає (вартість виховання дитини до 18 років — не менше $100 тис. Держава дистанціювалася).
Процвітання — не наслідок дива, це продукт наполегливої праці щодо системного досягнення наших цілей (стратегічних, довгострокових)
Днями розмовляв з шанованою мною людиною, від якої значною мірою залежить майбутнє нашої країни. І вона сказала, що розмови про наше майбутнє, поки що йде війна і її результат невідомий — недоречні…
Приблизно такі відповіді я чув і у 2015 році після усвідомлення, що частину території окуповано та повернеться вона не скоро.
Чув подібні тези й раніше, у 2009 році, в розпал шоку від фінансової кризи, що прокотилася світом.
***
Час іде, а в нас нічого не змінюється.
Про майбутнє ми не говоримо, стратегічні цілі є абстрактними, стратегій у нації немає.
А ті, що є в державі — не є стратегіями за методологією від слова «зовсім».
Ми не вчимося на помилках, а банально побудований процес стратегування допоміг би більшості їх уникнути.
Але хто про це думає?
***
До чого призвела відсутність стратегії та стратегічного мислення у лідерів країни (мова про 32-річну історію України)?
1. Країна досі не має чітко визначених пріоритетів.
Які наші цілі?
Куди та чому ми ідемо, і з ким?
І мова не про участь у НАТО чи ЄС.
Мова про якість життя основних бенефіціарів країни (згідно з Конституцією) — громадян.
Ми не сформулювали досі амбітних цілей
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416)
мобілізація — комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту — на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано;
Ось в Україні зараз «особливий период воєнного стану» Виходить мобілізація не стосується цивільних осіб це стосується переходу державного апарату на віськові рейки
https://zakononline.com.ua/documents/show/166137___768510
Річ у тім, що в лютому-березні 2024 року українська влада активно взялася за будівництво оборонних фортифікацій з боку Росії та Білорусі. Здавалося б, під час війни необхідність таких робіт є аксіомою. Але нові реалії оголили стару проблему — наявність приватних земель вздовж українських кордонів.
За даними ВВС Україна, у березні власники земель одного з населених пунктів Рівненщини вийшли до групи, яка зводила фортифікації, і ультимативно заявили: «Ми цього не допустимо, будемо стояти живим щитом!».
Розлюченим мешканцям намагалися пояснити, що загроза повторного вторгнення з Білорусі не зникла і треба готуватися. Але конкретно в цій ситуації логічні аргументи не спрацювали. «Будемо їх зустрічати з білими прапорами», — такою була відповідь землевласників.