Верховная Рада отправила на повторное второе чтение законопроект № 10037 об изъятии из местных бюджетов поступлений от налога на доходы физических лиц, полученных военнослужащими, полицией и лицами рядового и начальствующего состава. Об этом написал первый заместитель главы налогового комитета Ярослав Железняк в телеграм-канале.
Брусчатка и стадионы важнее. Рада не поддержала изъятие у общин «военного» НДФЛ
►Читайте страницу «Минфина» в фейсбуке: главные финансовые новости
Что известно
«Парламент не одобрил ко второму чтению законопроект № 10037. „За“ — только 223 голосов. Отправили на повторное второе 265 [голосами]», — написал Железняк.
Глава налогового комитета Даниил Гетманцев написал, что: «К сожалению, парламент не поддержал перераспределение военного НДФЛ. Парламентарии решили, что брусчатка и стадионы важнее дронов и оружия для армии. Политиканство и популизм победили государственность. Но ненадолго. Будет повторное.
Налог на доходы физических лиц с основной ставкой 18% — главный источник доходов местных бюджетов. Из-за полномасштабного вторжения россии в 2022—2023 годах в Украине возросло количество военнослужащих и их зарплаты, что автоматически привело к увеличению бюджетов общин, где расположены воинские части.
Это в свою очередь вылилось в многочисленные скандалы с государственными закупками.
Напомним
В сентябре 2023 года Кабинет министров предложил временно изъять «военный» НДФЛ из местных бюджетов и передать его в специальный фонд государственного бюджета. По оценке правительства это должно было дать 120 млрд грн на закупку дронов и производство оружия.
Комментарии - 44
Ні ну я розумію, можна басейни, йолку за мільйон поставить, але по суті це ж те саме.
Ну можна ще премії працівникам міськради виписать, але як це впливає на війну?
Стадіон же в селі за 145 млн грн будувать почали не тому, що Маск там відкрив завод Тесла, просто з тої громади безробінних або з з/п 5-7 тис позабирали в армію, надходження ПДФО зросло в 10 раз, от і почалося: кому війна а кому клондайк. Витрати ті ж, а надходження зросли в рази, от людей і заносить.
ремонт доріг, оплату праці вчителів та лікарів і купа інших витрат — звернись до своєї міської ради і дізнайся
Заодно пошукай як розподіляється ПДФО, куди саме він перераховується. Підкажу: подумай де знаходиться військова частина до якої відноситься військовослужбовець.
освіта — 156 млрд грн;
охорона здоров’я — 176,1 млрд грн.
знову нерозібрались, 320 млрд виділили «дурні депутати», і тільки Віталій зна, що освіта й медицина фінансується з міського бюджету, ай да Віталька.
Местные бюджеты на здравоохранение регулярно получают некислые дотации из государственного, так что это «в молоко».
К закону есть немало вопросов по делу, например, какого хрена туда вписаны полицейские? Или почему отбирать эти средства нужно одинаково у Купянска, который раздалбывают ежедневно, и Ужгорода, который отлично себя чувствует и даже комендантского не нюхал?
Стаття 64. Склад доходів загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад
1. До доходів загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад належать:
1) 60 відсотків податку на доходи фізичних осіб (крім податку на доходи фізичних осіб, визначеного пунктом 1−1 частини другої статті 29 цього Кодексу), що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території (крім території міст Києва та Севастополя);
Бо ПДФО перепаховує роботодавець, а не сам робітник.
І перераховує він до місцевого бюджету того міста де зареєстрований.
Коли мова йде не про завод чи ферму де працювала люлина, а про військову частину до якої людина потрапила після мобілізації — її ПДФО буде перерахований бухгалтером військової частини саме до місцевого бюджету міста де ця частина знаходиться. А не туди де людина прописана.
По місту прописки податки потрапляють лише у ФОПів бо вони самі за себе платять податок. І хоч це не ПДФО, але для айтішників це якби типу він. Але після мобілізації айтішника податки за нього все одно буде платити військова частина і платити вона їх буде до свого місцевого бюджету.
Ти читав те на що я відповідав, чи те що відповідав.
Яка різниця АТБ торгує польськими макаронами чи рошеновським печивом, ПДФО сплачується з з/п до місцевого бюджету місця знаходження магазину і абсолютно не важливо хто виробник товару яким вони торгують.
тут ти все правильно кажеш
тепер тобі залишилось згадати що військова частина куди мобілізований житель Ківерців — знаходиться не в Ківерцях, а фіг його зна де, наприклад у Харківській області
і тому вона заплатить податок до бюджету району Харківської області
Ми саме про це тобі і розповідаємо увесь день – місто Ківерці не отримує податок з заплат мобілізованих жителів, а села тим більше бо у сел навіть ТРО не може бути то звідки там податки військових зʼявляться
Тепер от що наче й не фейк але то гроші не повязані з військовими. Не розкрите тільке Вами просте питання звідки Ківерцям так поперло, напевно Маск там завод відкрив і пару тисяч нових робочих місць з європейськими з/п добавились, а фейкомети журналісти придували фейк про військове ПДФО.
Тепер от що наче й не фейк
де я сказав що не фейк? Твоє твердження що стадіон будується на гроші військових це фейк — у відео мер міста (а не голова села як казав ти) нічого такого не каже
Не розкрите тільке Вами просте питання звідки Ківерцям так поперло
ти цю тему почав — тобі і досліджувати звідки і чи взагалі поперло бо може в них і раніше були такі гроші
я в Ківерцях не живу, мене інші бюджети цікавлять
а фейкомети журналісти придували фейк про військове ПДФО.
так, це ж їх хліб
он диви як всесвітні ЗМІ охоче розігнали фейк ХАМАСа про лікарню, а в українських взагалі відсутні поняття репутації
То почитай свій вчорашній пост 17 жовтня 2023, 21:53
ти цю тему почав — тобі і досліджувати
То ти хоча б статтю почитав, яку коментуєш, все давно вже всими досліджено, цитата із статті яку Ви коментуєте 2 день не читавши
Податок на доходи фізичних осіб з основною ставкою 18% — головне джерело доходів місцевих бюджетів. Через повномасштабне вторгнення росії у 2022−2023 роках в Україні зросла кількість військовослужбовців та їхні зарплати, що автоматично призвело до збільшення бюджетів громад, де розташовані військові частини.
Це своєю чергою вилилось у численні скандали з державними закупівлями.
Дістав.
ти так пишеш ніби ми сперечаємось про розмір податку чи про те що він йде до місцевих бюджетів.
Ні, ми сперечаємось до якого саме місцевого бюджету йде цей податок і ти казав що він йде до того місцевого бюджету де прописаний мобілізований.
Але стаття підтверджує те що тобі казав я та інший твій опонент: по місцю прописки ніяких надходжень податку від військових немає, бо:
— будь який роботодавець перераховує податок до місцевого бюджету того міста чи області де знаходиться його підприємство
— військові частини виплачуючи гроші що контрактнику, що мобілізованому платять податок до свого місцевого бюджету який може бути за 500 км від місця прописки військового, ніякої зарплати за мобілізованим не зберігається
Ти традиційно не спроможний визнати свою помилку і продовжуєш весь вчорашній вечір дискутувати зі своїм бутлем
1. Про що ми сперечаємося, я вже х.з., я тебе лиш запитав на що міськрада тратить кошти крім благоустрою міста і з/п собі. Ти почав розказувать що ще міськрада платить з/п медикам і вчителям далі що поперло ПДФО це взагалі «фейк» і т.д.
2. Я ніде не писав, що ПДФО платиться по прописці працівника, не треба свої хворі фантазіі приписувать мені, я писав не Вам, а Gazzbutu, що ПДФО платять по місцю знаходження обєкту, а не по адресі реєстраціі юр.особи. Ви ж як завжди, влізли, абсолютно не читаючи про що мова зі своїми фантазіями які коментуєте як мої.
3. Я ніде не писав що з/п за мобілізованими зберігається, це чергова твоя фантазія яку ти приписуєш мені, я навпаки писав, що так було але наче відмінили.
ні, це саме воно і є — людина «працевлаштовується» до в/ч бухгалтер якої і нараховує йому зарплату, а звідти бере суму на сплату ПДФО та відправляє її до місцевого бюджету того міста де знаходиться ця в/ч
Бачу що ти в черговий раз сів в лужу бо не читав закон.
І в черговий же раз не маєш сміливості визнати помилку
«
Раніше за законом за мобілізованими зберігалося робоче місце, посада, а також роботодавець платив їм середню зарплату. 19 липня до Кодексу законів про працю України внесли зміни, зокрема до ст. 119. В ній говориться, що за призваними на військову службу, мобілізованими або тими, хто служить за контрактом зберігається лише робоче місце та посада.
«
https://suspilne.media/272841-aki-prava-mobilizovanih-pracivnikiv-ci-zberigaetsa-za-nimi-seredna-zarplata-i-roboce-misce/
20 серпня 2022
Ти читай, хоча б те що коментуєш.
Просто прочитай, а потім коментуй.
гарно ти фейки споживаєш 🤪
https://www.youtube.com/watch?v=UPkfgUt9Oho
Більш того схоже ти відео не дивився бо в ньому декілька раз проговорено що Ківерці це місто, і що Ковальчук міський голова.
Журналюги нерозібрались, як свого часу і до цього часу податкова, тільки Віталій все зна.
Дійсно нащо тобі його дивитись навіть якщо це ніби твій аргумент
Так само і с розподілом податку — нащо читати закон щоб пересвідчитись що він не йде в села
Классіка від Матроскіна
То тіки податкова ПКУ не читала, а це вже і ВР з КМ затормозили і
320 млрд заклали в держбюджет на освіту і медицину. І тільки Віталька єдиний на всю Україну дочетався, що таки це фінансується з місцевого бюджету. :)
більш того це може бути одночасно: зранку в місцевому чаті питають чому на дорозі яма, ввечері чому міська влада не хоче допомогти військовим, а наступного ранку чому довго ремонтують водопровід
Есть условный Вася, который живет с семьей в Львове, он подписал контракт его оформили в в/ч которая находится в лесу возле с.Мелкое Винницкой области, а по факту отправили защищать Авдеевку. В итоге сельсовет с. Мелкое получает ПДФО с сотен таких Вась, это при том что в самом селе 200 человек. Даже если б нет было войны, Васе инфраструктура с.Мелкое глубоко пофиг, т.к. он 24/7 должен быть в части что в лесу, а его семья в Львове, сельсовету тоже не нужно на Васю тратить деньги, елка или фонтан ему не нужны, уличное освещение и канализация в части свои.
Вот потому у нас и есть села имеющие возможность построить стадион который не может позволить себе обл.центер.
Сельскому главе с.Мелкое не нужно переживать о поддержке налогоплательщиков,
военные никогда не поинтересуются куда ушло их ПДФО, почему плохие дороги, нет уличного освещения и т. п. Они же не выбирают его. Естественно для главы с.Мелкое это джекпот, НО в/ч есть в 1 из 100 сел, а что ж остальным.