Национальный банк с 21 октября вводит возможность покупки безналичной иностранной валюты по официальному курсу НБУ с размещением на срочных депозитах, но по истечении срока депозита валюта должна быть продана по официальному курсу на день проведения обратной операции. Об этом сообщает пресс-служба регулятора.
НБУ дал возможность гражданам покупать безналичную валюту по курсу 36,5686 грн/$
Подробности
В НБУ объясняют, что этот шаг позволит гражданам оградить свои гривневые сбережения от риска курсовых колебаний, а НБУ — сохранить международные резервы.
«Граждане получат возможность покупать доллары США по официальному курсу Национального банка с последующим их размещением на срочный депозит в банке и обязательной обратной продажей купленной валюты по истечении срока депозита по официальному курсу на день проведения обратной операции», — говорится в сообщении.
Депозит
Сумма и количество таких вкладов для одного клиента банка не ограничиваются. Процентную ставку по депозиту будут устанавливать банки в соответствии с процентной политикой.
Срок депозита — от шести месяцев с возможностью пролонгации, но без права досрочного расторжения.
«По оценкам Национального банка, такой инструмент создаст для граждан дополнительную альтернативу вложению средств в наличную иностранную валюту, что будет способствовать уменьшению спроса на нее, стабилизации ожиданий и снижению давления на курс в наличном сегменте валютного рынка», — отметили в НБУ.
Подбери оптимальный депозит и получи бонус к ставке!
Банки же для нивелирования собственного валютного риска смогут покупать доллары у НБУ на сумму проведения таких депозитных операций по официальному курсу и в дальнейшем будут размещать приобретенную валюту на отдельном счете у НБУ. Банковские учреждения не могут использовать эту валюту на другие цели, кроме ее обязательной обратной продажи Национальному банку по актуальному официальному курсу по истечении срока таких валютных депозитов.
Для компенсации банкам расходов от проведения таких операций Национальный банк будет начислять проценты на валютные остатки на соответствующем отдельном счете НБУ с выплатой их в гривне.
Напомним
Национальный банк увеличил с 50 тыс. грн. до 100 тыс. грн. (в эквиваленте) ежемесячный лимит на покупку гражданами безналичной иностранной валюты с последующим размещением на безотзывный депозит от трех месяцев.
Комментарии - 128
Моя особиста думка, що буде можливість (в кращому випадку) продати онлайн по курсу 40, при комерційному 50. В найгіршому випадку: онлайн курс або стане дорівнювати сьогоднішньому, або нижче.
ну и 2018 начинался с 26 закончился 28+, скорее укрепляж касался второй половины 2019 -
https://minfin.com.ua/2022/10/20/94215117/#com4390937
Есть какие-то предпосылки к тому, что к весне он будет ниже 36.53? :)
Чим саме незадоволені?
что при такой ситуации что-то серьезно поменяется?
Хто і де казав про «резко»? Укріплення гривні навіть на якихось 5−50 копійок день в квітні це різко? А для такого депозиту це вже помітний збиток, особливо враховуючи що депозит націлений на людей які просто хочуть убезпечити гроші і не мають великих знань та навичок в фінансах.
Отфонарным курсом межбанка, который не соответствует ничему: реальному курсу внутри страны, по которому можно купить доллар, инфляции, ценам на импорт и т. п.
> Хто і де казав про «резко»?
Думаю, ты, потому что я написал «серьезно», а не «резко». Так повторяю вопрос, какие предпосылки, кроме накачивания нас кредитами?
Коли ти купуєш на чорному ринку ти ніколи не может купити и продати за одним курсом — завжди буде більша ілі меньша різниця між курсами купівлі та продажу.
Тут курс один і змінітись він может лише при подорожчані валюти.
уявимо що курс на ринку буде 50+ — бажаю вдачі здавати по нбу й отримати фантики
чому по 37.5 ?
офіційний курс 36,5686
> но по истечении срока депозита валюта должна быть продана по официальному курсу на день проведения обратной операции
Когда ждать твой отзыв «эти гады требуют от меня погасить кредитный лимит»?
Или ты к счастью не получил даже студенческого кредитного лимита и потому можешь не опасаться попадания в долговую яму?
Бред понять невозможно: ты какие-то аркады приплёл к фин.подушке (фейспалм).
А цей так навіть Данілича перевершив.
До того ж завжди є ризик що твої паперові бакси ніхто не купить взагалі, або куплять з дисконтом за надірваність, затертість, крапочки та інше. Всьх цих ризиків немає в цьому депозиті.
Это только в твоем шмонобанке под лупой рассматривают и ждут что им принесут купюры сразу из-под печатного станка Чикаго.
єсть другая інформація (с)
Показуєш купюрю — а тобі відразу кажуть «Ніт» не беручи її до рук. А серед п'ятірки банків тільки один погоджується прийняти її з дісконтом. І нафіг надо таке щастя?
Просто не нужно брать барахло, чтобы потом не мучаться.
Это просто отдельный вид заработка кассиров и банкнотных фетишистов.
Акорд, Сбер, ТАС, Ощад — и штампованые и раритетные и тертые брали, каждый по разному и от кассира зависит, но опять таки не бери барахло не будет проблем.
Ага, саме зараз коли отримати готівкову валюту це квест — час крутити носом і вимагати інші купюри.
Цей новий депозит містить всі бенефіти зберігання накопичень у доларі і не містить недостатків пов‘язаних з фізичними купюрами. Я не кажуищо це підходить всім. Однако далеко не всі покупці валюти займаються саме прокручуванням бабла через валютний туризм чи інші схеми ловлі різниці. От їм воно підходить повністю: мінімум головного болю, максимум захищеності.
От Путін середину вже обозначів, правда частина голосувавши вже ніколи цього не побачить
Приємно здивований що цього разу Мінфін показав себе з кращого боку і подав інформацію як вона є.
Це буде окремий депозит, він не відміняє депозиту під купівлю валюти на 3 місяці.
А народ не такой дурной как считает кент Ермака и местные трехлитровые пиарщики.
«
Унести до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» (зі змінами) такі зміни:
Вклад (депозит) після закінчення строку, а також нараховані за таким вкладом (депозитом) проценти підлягають поверненню/сплаті фізичній особі в національній валюті«
Тут нет и слова, о «инструменте», это общие правила в которые оперативно внесли изменения, т.к. с октября надо было возвращать реальную валюту с трехмесячных депозитов.
Те що НБУ додав сьогодні - це окревий вид так би мовити валютних депозитів які будуть існувати окремо від трьохмісячних.
Невже ти не дочитав до слів «6 місяців»?
Для того щоб вертать депо гривнями по курсу НБУ любому банку цілком достатньо, цитати що вище. В правилах нема і слова що вона стосується якогось конкретно депозиту, це зміна до чинного загального регламенту роботи банків.
Все очікувано, тут було 2 варіанти, або «по курсу НБУ», або «пролонгація до кінця війни», наївно було думати, що НБУ буде роздавати валюту.
До того що ти написав: «т.к. с октября надо было возвращать реальную валюту с трехмесячных депозитов.».
Цей новий депозит взагалі ніяк не перетинається з трьохмісячним депозитом для якого банки продавали валюту по своему курсу і які розміщуються в банках. Новий депозит розміщується на спецрахунках НБУ. Валюта під нього закупається безготівкова, і так само продається потім НБУ (чи можливо буде продаватись власникам нових депозитів з метою оптимізації переказів).
А трьохмісячних депозит це як раз звичайний банківський депозит. Який, як ти правильно помітив, скоро можно буде отримати у вигляді паперових доларів.
Ні, це правила саме для цього виду депозиту. Бо все це описано в одному пункті і ніяк не зачипає інші депозити відрикті на інших умовах.
3) пункт 12 після підпункту 14 доповнити новим підпунктом 15 такого змісту: «1 5) продажу банком фізичній особі безготівкової іноземної валюти (долари США) за гривні, розміщені на поточному рахунку цієї фізичної особи, за
…
Вклад (депозит) після закінчення строку, а також нараховані за таким вкладом (депозитом) проценти підлягають поверненню/сплаті фізичній особі в національній валюті (у перерахунку за офіційним курсом Національного банку України на дату такого повернення) шляхом зарахування на поточний рахунок фізичної особи;»;
https://bank.gov.ua/ua/legislation/Resolution_20102022222
постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» (зі змінами) такі зміни:
Це постанова не про конкретний продукт, а про правила роботи банків у військовий час !!!
Але правила повернення гривні введені виключно для нового депозиту з нового пункту і ніяк не зачипаючь інши види депозитів. В тому числі і трьохмісячні депозити які відкривались під курс встановленний банками — вони будуть видаватись в касах доларами та євро, а ти зробиш покер-фейс і почнешь придумувати якусь нову страшилку.
Моя цитата це доводить, а ти в чергове сів у лужу.
Це Вам так хочеться, але це ніде не вказано. В ПДР теж внесли зміни, що обмеження швидкості в місті 50 км/год і ніде не вказали, що це стосується Лади-Калини, а якщо не вказано-значить розповсюджується на всих.
На тому тижні пора повертать перші $, совпадєніє?
Все очікувано, тут було 2 варіанти, або «по курсу НБУ», або «пролонгація до кінця війни», наївно було думати, що НБУ буде роздавати валюту.
Ще раз: це нововедення ніяк не зачипає трьохмісячні депозити. І трьохмісячні депозити продовжуть існувати далі: кому потрібна готівкова валюта будуть відкривати їх, кому потрібна безготівкова валюта також будуть відкривати їх. Шестімісячні-по-курсу-НБУ будуть відкривати ті кому потрібно просто зберегти гроші від інфляції але їм не охота бігати по обмінках і скупати бакси.
Звісно, їх ніхто не відміняв, тепер дозволили ще й 6-місячні по ще меншому курсу, ну і змінили загальні правила видачі валютних депозитів на «по курсу НБУ»
Нічоно не змінювали так як таких депозитів не існувало до сьогодні.
Https://bank.gov.ua/ua/legislation/Resolution_20102022222
зокрема і правила повернення валютних вкладів.
Те що я процитував, то зміни до постанови «Про роботу банківської системи», власне в постанові написано саме так. Ну якщо Ви це читаєте як до «нового депозиту», то 4 раз я Вам посторювать не буду. Надобраніч
«1−5) продажу банком фізичній особі безготівкової іноземної валюти (долари США) за гривні, розміщені на поточному рахунку цієї фізичної особи, за офіційним курсом Національного банку України на дату здійснення операції, з подальшим розміщенням купленої іноземної валюти на строковий вклад (депозит) у цьому банку.
Куплена іноземна валюта може зараховуватися на вкладний (депозитний) рахунок без попереднього зарахування на поточний рахунок фізичної особи. Строк розміщення придбаних коштів на вкладному (депозитному) рахунку в банку має бути не менше ніж шість календарних місяців без права дострокового розірвання договору банківського вкладу та повернення такого вкладу (депозиту) фізичній особі до закінчення строку, а також без можливості поповнення вкладу (депозиту). Вклад (депозит) після закінчення строку, а також нараховані за таким вкладом (депозитом) проценти підлягають поверненню/сплаті фізичній особі в національній валюті (у перерахунку за офіційним курсом Національного банку України на дату такого повернення) шляхом зарахування на поточний рахунок фізичної особи;»;
Часть о 3-месячных вкладах никуда не делась — пункт 1−4, добавился пункт 1−5 о 6-месячных. Фрагмент не может быть общим, т.к. там явно в том же абзаце указывается что речь о 6-месячных депозитах и это для них возврат идёт в нацвалюте.