Министр финансов США Уолли Адейемо прибыл в Нью-Дели для переговоров с официальными лицами Индии о введении предельных цен на нефть из России. Об этом пишет enkorr со ссылкой на Reuters.
Ограничение цены на российскую нефть. США и Индия обсуждают введение предельных цен
► Подписывайтесь на телеграм-канал «Минфина»: главные финансовые новости
До этого он побывал в Мумбаи, где встретился с чиновниками из резервного банка Индии. В ходе визита Адейемо выразил обеспокоенность возможным ростом цен на нефть из-за отказа покупать странами G7 российское сырье с 5 декабря 2022 года.
Сейчас российская нефть продается с большим дисконтом — от $30 до $40 за баррель (марка Brent — от $110 до $120 за баррель). США предлагает установить максимальную цену в диапазоне $40−60 за баррель.
Читайте: Индия планирует удвоить импорт российской нефти ради скидок — Bloomberg
Предыстория
Напомним, США ведут переговоры с Индией по установлению предельных цен на российскую нефть с июня. В рамках этих переговоров администрация США призвала индийские власти не наращивать закупки российской нефти.
По данным Reuters, по итогам июня объем поставок российской нефти в Индию достиг рекордных значений в 950 тыс. баррелей в сутки. Это пятая часть общего импорта Индии.
Комментарии - 3
Росії допомогла готовність Китаю та Індії розкупити дешеву російську нафту, але, відзначають економісти, російська економіка почала занепадати, і їй, імовірно, загрожує тривалий період стагнації внаслідок західних санкцій, пише CNN.
Те, що станеться, коли в грудні набуде чинності європейське ембарго на 90% російської нафти, буде критичним. Приблизно 2 мільйони барелів російської нафти на день залишатимуться в підвішеному стані, і хоча частина цієї нафти, швидше за все, піде до Азії, експерти сумніваються, чи попит там буде достатньо високим, щоб поглинути всю цю нафту.
Китай не може купувати ще більше російської нафти, ніж зараз, через уповільнення внутрішнього попиту, а також через те, що йому просто не потрібно більше конкретного типу нафти, яку Росія експортує.
Ціна також відіграватиме вирішальну роль у тому, чи зможе Росія дозволити собі продовжувати дисконтування для забезпечення нових ринків. Адже одна справа давати знижку в 30% від ціни $120, і зовсім інша — при ціні в $70, зазначають експерти.
Хоча глобальна інфляція допомагає енергетичному сектору Росії, вона шкодить її громадянам. Як і решта Європи, росіяни вже страждають від кризи вартості життя, яка значно погіршилася війною проти Україні. Реальні доходи росіян відкотилися приблизно на 10 років назад.
«Вплив санкцій буде швидше повільним спалюванням, ніж швидким ударом. Росію зараз очікує потенційно тривалий період стагнації», — каже Кріс Віфер, партнер-засновник консалтингової компанії Macro Advisory.