Вторжение президента Владимира Путина в Украину отбросило российскую экономику на четыре года назад в первом полном квартале после нападения, что поставило ее на путь одного из самых продолжительных спадов в истории. Об этом сообщает Bloomberg.
Война против Украины отбросила экономику России на четыре года за один квартал — Bloomberg
►Подписывайтесь на телеграм-канал «Минфина»: главные финансовые новости
Экономика РФ, которая набирала обороты в начале 2022 года, во втором квартале начала сокращаться. Валовой внутренний продукт сократился впервые более чем за год, упав на 4,7% в годовом исчислении, согласно среднему прогнозу 12 аналитиков.
«Экономика потеряет четыре года роста, вернувшись к своим размерам 2018 года во втором квартале. Мы ожидаем, что сокращение замедлится в четвертом квартале из-за более мягкой денежно-кредитной политики, поддерживающей спрос. Тем не менее в 2023 году экономика потеряет еще 2%, поскольку европейский запрет на энергоносители снизит экспорт», — завил российский экономист Александр Исаков.
Влияние санкций
Всплеск международных санкций в связи с войной нарушил торговлю и парализовал такие отрасли, как автомобилестроение, в то время как потребительские расходы остановились.
Хотя спад экономики пока оказывается менее резким, чем первоначально опасались, ЦБ РФ прогнозирует, что спад усугубится в предстоящие кварталы. При этом восстановление не ожидается до второй половины следующего года.
Читайте также: Россия втрое увеличила профицит текущего счета несмотря на санкции
«Кризис движется по очень плавной траектории. Экономика достигнет своей нижней точки в лучшем случае к середине 2023 года», — сказал Евгений Суворов, ведущий экономист по России в банке Центрокредит.
Банк России сдерживал потрясения на рынках и курс рубля с помощью контроля за движением капитала и резкого повышения процентных ставок.
Прогноз
При этом Банк России прогнозирует, что ВВП сократится на 7% в этом квартале и, возможно, еще больше в последние три месяца года. По его оценкам, во втором квартале экономика сократилась на 4,3%.
Противостояние по поводу поставок энергоносителей в Европу создает новые риски для экономики. Ежемесячное снижение добычи нефти начнется уже в августе. По данным Международного энергетического агентства, добыча нефти в России снизится примерно на 20% к началу следующего года.
Напомним
«Минфин» писал о том, что
Комментарии - 9
Як повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела, західні партнери України вирішуватимуть, на що першочергово варто витратити кошти під час відбудови.
Попередньо, конференція на якій обговорюватимуть плани відбудови України пройде у Берліні 25 жовтня. Німеччина уже почала процес підготовки цього засідання, проте остаточна дата поки невідома.
На цій конференції обговорюватимуть те, як краще витратити гроші, які західні партнери виділять на відновлення України.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц повідомив, що пакет реконструкції для України буде більшим, ніж «план Маршалла», який допоміг відновити Західну Європу після Другої світової війни.
«Збиток є великим, він коштуватиме мільярди і вимагатиме від усього світового співтовариства розробки розумних рішень. Це буде велике, велике завдання, яке мало пов’язане з „планом Маршалла“. Він буде більшим», — сказав Шольц. Все буде Україна!
Відкинути РФ у прірву, щоб вона не становила загрузу — Нажаль це завдання лише США й кількох союзників, завдання ж ЄС вцілому (за винятком відомих винятків) — закінчити війну за будь яких умов й продовжити торгівлю з рф.
Про це написав журналіст Юрій Романенко у Facebook.
Він розповів про життя в Бучі Київської області до приходу російської армії. У населеному пункті жили мирні та спокійні люди, які тепер ніколи не зможуть забути, де й кого вбили.
«Коли ми жили в Бучі, то кожен літній ранок з прохолодним потоком повітря вривалися крики півнів і гавкіт собак, а вечорами ми засипали під стрекотіння цвіркунів. Кожен день ми гуляли по парку і це стало невід'ємною частиною нашого життя. Мінімум годину, а то й дві я мав розкіш побути наодинці з думками і природою. Ми всі знали там один одного і насолоджувалися близькістю контактів, недоступною в мегаполісі, хоча і були його частиною. Саме це все на відстані витягнутої руки, можливість випити кави з мером на ранковій пробіжці, приходити в кафе, як до себе додому, щоб валятися на диванчиках або на траві у F1, попиваючи фреш під деревами в парку, можливість залишити Аеліту сусідської бабусі або відправити її на таксі в школу з таксистом, який приїжджав до нас десятки разів, робили життя в Бучі надзвичайно теплим», — згадує Романенко.
«Вони срали в нашому під'їзді і свої дупи підтирали дитячими речами, які знаходили в квартирах. Вони розстрілювали нещасних людей, які ніяк не могли перебудуватися і за звичкою їхали по звичних вулицях у пошуках ліків та їжі для себе і близьких. І тепер проїжджаючи вулицями Бучі ти щоразу думаєш: «Ось перетин Вокзальної та Яблунської, тут лежав чоловік у синій куртці на велосипеді біля мотка розірваних проводів, а там далі, на перетині Водопровідної та Яблунської стояли дві розстріляні машини. А ось тут Юля та Іванка тягли в простирадлі вмираючу Сашу в лікарню. А ось церква, біля якої ми жили, яка стала кладовищем», — розповів журналіст.
У зв’язку з цим він обурений криками «правильних росіян» в Європі через можливе закриття видачі віз громадянам РФ.
«Ми (українці) маємо дуже, я підкреслюю, дуже чітке розуміння, що ви колективно винні. Коли ви збираєтеся разом, то ви поводитеся, як деструктивне стадо, що трощить все на своєму шляху. Окремо такі милі люди, але всі разом ви просто божевільна орда. І ви як ртуть, якщо дати вам можливість зібратися разом, починаєте отруювати все навколо.
Про це повідомляє ВВС з посиланням на інженера ЗАЕС.
«Кілограм ковбаси виробництва АРК Крим тут коштує 500 гривень. 600 гривень коштує те, що вони називають „сиром“. Це сирний продукт. Соки, які продають, — це „Юпі“. А коштують вони 40 гривень за дитячу коробку з трубочкою. Ніхто не купує російські продукти. Ми переплачуємо дві-три ціни за українські продукти, тому що їхні неможливо їсти», — наголосив інженер.
Він також зазначив, що окупанти відключили у місті всі українські банкомати.
«Нам платить „Енергоатом“ на наші банківські картки. Але російські окупанти відрізали нас від використання електронних грошей. Всі термінали по місту відключені, скрізь приймають тільки готівку. А зняти готівку з карти можна лише за відсоток у ділків. 10 відсотків — нормальна такса. Тобто я скидаю 1100 гривень на картку, а мені віддають 1000 готівкою», — сказав інженер.
Це для тих ватнихпід*р*в які розказують «как всьо харашьо у рашістов-ватанов».