США получили ордер на арест самолета Airbus A319−100, который принадлежит находящемуся под санкциями российскому олигарху Андрею Скочу. Стоимость авиасудна составляет более $90 млн. Об этом свидетельствуют судебные документы США.
В США выдали ордер на арест самолета российского олигарха стоимостью $90 миллионов
►Подписывайтесь на телеграм-канал «Минфина»: главные финансовые новости
Кто такой Андрей Скоч
Андрей Скоч — миллиардер и депутат Думы от «Eдиной России». По данным Forbes, Скоч является деловым партнером Алишера Усманова. В активах Скоча — 61,5 % акций аэропорта Внуково. 98-метровая яхта стоимостью в $135 млн, принадлежащая семье Скоча, в июне пришвартовалась в порту Дубая.
Санкции
Первоначально он попал под санкции Минфина США в 2018 году за предполагаемые связи с российскими организованными преступными группировками.
После вторжения России в Украину в 2022 году OFAC ввело дополнительные санкции против Скоча и его активов. 24 марта 2022 года OFAC включило Скоча и других членов Думы в список за «поддержку усилий Кремля по нарушению суверенитета и территориальной целостности Украины». 2 июня 2022 года OFAC определило самолет Airbus как заблокированное имущество, в котором Скоч имел интерес.
Самолет Андрея Скоча
Читайте также: Половина стран G20 не поддерживают санкции Запада против России — Bloomberg
Обход санкций
Скоч является бенефициарным владельцем Airbus через ряд подставных компаний и трастов, связанных с его романтической партнершей. Платежи в долларах США за регистрацию и страхование самолета продолжали производиться в период с 2018 по 2021 год, несмотря на санкции.
Это дело находится в ведении отдела Управления по борьбе с отмыванием денег и транснациональной преступной деятельностью, а также отдела национальной безопасности и международного контроля над наркотиками.
Комментарии - 4
І такі об'єкти до цього часу не конфіскували. Про це повідомив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін у Facebook.
«Ocean Plaza», один із найбільших ТРЦ Києва, належить повʼязаній із російським олігархом Аркадієм Ротенбергом компанії. 11 серпня торговельний центр планує відновити роботу, пише Шабунін.
Ще один ТРЦ у Києві продовжує працювати — «Мармелад». Співвласниками його є голова російського Газпрому Олексій Міллєр, «банкір Путіна» Юрій Ковальчук та член Держдуми Р Ф Олександр Фокін.
Також Миколаївський глиноземний завод — одне з найбільших в Європі підприємств кольорової металургії, досі належить російському олігарху Олегу Дерипасці.
«Таких прикладів навіть не десятки — сотні. Минуло більше двох місяців з моменту ухвалення закону, який дозволяє владі конфіскувати майно росіян. За цей час державні органи не подали жодної заяви до суду про стягнення таких активів. Жодної», — пише голова ЦПК.
«В РНБО за цей час ухвалили чотири рішення, у яких, зокрема, йдеться про блокування активів. Перше — проти двох фізичних і трьох юридичних осіб. Друге — проти однієї юридичної особи. Третє - проти 35 фізосіб (зокрема, проти Путіна, Пєскова і т.д.). Четверте — проти 236 російських вузів та 261 ректора. Ніхто з цих осіб не володіє значними активами в Україні, які можна було б стягнути на користь держави», — заявив Шабунін.
«Нам доведеться вийти з набагато ширшою комунікацією, назвавши імена людей президента, які цю історію блокують», — також заявив активіст.
Шабунін нагадав про заяву Зеленського: «Як доповіли урядовці, уже примусово вилучено в Україні активів на 28 млрд грн».
«Я не дуже розумію, про які активи урядовці доповіли президенту. Ми вже надіслали звернення, щоб це з’ясувати. Як би там не було, у ключових російських олігархів з їхніми активами в України все нормально. Бізнес робиться, бабки варяться», — пише голова ЦПК.